• balandžio 23 d., Antradienis

Virtuvė – vieta, kur verda gyvenimas

Virtuvė visada buvo ir yra vieta, kurioje verda gyvenimas – čia gaminamas maistas, bendraujama, sušylama. Kaip padaryti, kad kaimo sodybos virtuvė būtų graži, jauki ir funkcionali?

 

 

 

Įsigijus seną sodybą, dažnai vienas pirmųjų iškylančių klausimų būna toks: išsaugoti ar nugriauti seną krosnį? Patarimas – būtinai išsaugoti, jei tik įmanoma. Seniau statytos krosnys dažniausiai yra labai kokybiškos, tik joms reikia remonto. Nepatingėkite paieškoti gerų meistrų, pasitarti su jais ir atgaivinti šį archajišką statinį, kuris dar ilgai teiks šilumą ir jaukumą.

 

Neskubėkite griauti to, kas išlikę

Senose sodybose virtuvė neretai būna bendroje erdvėje su valgomuoju, todėl galima kūrybiškai šias erdves apjungti. Svarbiausia taisyklė – neskubėkite griauti to, kas yra, ir naudoti modernias medžiagas. Kiek įmanoma išsaugokite namo istoriją, autentiškumą ir stilistiką. Jei grindys išlikusios medinės, visai nebūtina vietoj jų kloti plyteles. Medis yra ilgaamžis, natūraliai nusidėvėdamas teiks Jūsų virtuvei žavesio ir unikalumo. Jei sienos rąstinės, puiku, tokios gali ir likti. Jei vis dėlto tam tikrose vietose norite pridengti, apsaugoti sienas, tiktų margos, raštuotos, sendintos akmens masės plytelės. Jei sienos tinkuotos, visada tiks balta spalva. Įdomiai atrodo ir tapetuotos – gėlėtos ar dryžuotos – sienos ar jų dalis.

 

Virtuvės baldai

Jei lubose išsaugojote matomas sijas, puiku. Prie jų pasieniui galite pakabinti keletą pintų krepšių. Šiais laikais neapsieisime be patogumų, todėl parinkite sieną, prie kurios statysite virtuvines spinteles, šaldytuvą ir kitus prietaisus. Tai galėtų būti ir siena su langu. Gamindami maistą, galėsite grožėtis gamta. Jei baldus nusprendėte įsigyti jau pagamintus, standartinius, geriau rinkitės kaimiško, klasikinio stiliaus, pvz., su medinėmis durelėmis. Laminuotų, blizgių paviršių geriau atsisakyti – jie sename name atrodys pernelyg kontrastingai. Stalviršis tiktų medinis arba iš akmens, vandens maišytuvai – sendinto vario, žalvario arba matiniai rudi, juodi. Palei spinteles galite patiesti margą kiliminį taką. Šaldytuvą geriau integruoti į specialią spintą. Jei baldus gaminate pagal individualų užsakymą, galite pasirinkti įdomesnius sprendimus, pvz., užuolaidėles vietoj durelių, pintas dėžes vietoj stalčių. Ant sienų galite įrengti atviras lentynas. Galbūt ant jų sudėsite gražius stiklinius indus su vaistažolėmis, prieskoniais ar receptų knygas. O gal turite senų lėkščių kolekciją ar išsaugotą močiutės arbatos servizą? Derinkite indus, stalo įrankius prie namo stiliaus, savo charakterio, ir jie taps gražiu virtuvės akcentu.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. sausio mėnesio numeryje.

Tekstas – dekoratorės Kristinos Zaveckienės. Nuotraukos – iš žurnalo archyvo.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 23, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:38.
  • Mėnulis teka 20:21, leidžiasi 05:41.
  • Mėnulis Skorpione 18:20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Adalbertas, Daugaudas, Juras, Jurgis, Jurgita (Jurga), Vygailė.
  • Jorė, Jurginės. Ganiklio diena. Anglų kalbos diena. Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena.
  • Per Jurgines griežčiausiai drausta judinti žemę – arti, akėti, sėti, kasti. Net kuolo į žemę įkalti nevalia.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius