• balandžio 24 d., Trečiadienis

Žalias kilimas vietoj stogo I

Kiekvienais metais vis aktualesnė ir aštresnė aplinkos taršos problema. Daugelis nori gyventi švarioje, sveikoje, gamtai artimesnėje aplinkoje, todėl vis dažniau ne tik individualių, bet ir daugiaaukščių gyvenamųjų namų, bankų, mokyklų stogai želdinami augalais.

Žalias stogas ilgaamžis

Apželdinti stogai turi labai daug privalumų. Pirmiausia jie yra ekologiški, nes labai pagerina aplinkos mikroklimatą. Juk augalai sugeria anglies dvideginį ir išskiria deguonį, kaupia lietaus vandenį, sulaiko dulkes ir kitus ore sklandančius nešvarumus. Be to, dėl papildomos izoliacijos per karščius tokie stogai mažiau įšyla, o žiemą į aplinką praleidžia mažiau šilumos. Pagerėja ir garso izoliacija.

Individualių namų šeimininkai žino, kad labai svarbu tinkamai uždengti stogą, apsaugoti jį nuo aplinkos poveikio. Žaliasis kilimas leidžia ilgam pamiršti dangos keitimą, skylių lopymą ar dažymą. Pasikeičia ir estetinis vaizdas, vietoj geležinių ar kitokių plokštumų matomi gražiai žydintys augalai. Tarp šakelių mielai slepiasi ir būstą susiranda smulkūs gyvūnai.

 

Stogo apkrova ir izoliacija

Žmonės, pirmą kartą matantys žaliuojantį stogą, pagalvoja, ar nuo žemės ir augalų svorio jis nenukris namo šeimininkui ant galvos, ar nesupus sijos, ar nevarvės lubos. Tai pagrįstos abejonės, todėl želdinimą reikėtų patikėti specialistams. Labai svarbu, kad jie įvertintų, ar stogo konstrukcijos išlaikys papildomas apkrovas. Apskaičiuota, kad esant plonam žemės sluoksniui ir augant žemaūgiams augalams apkrova yra 100 kg/m2, o ten, kur yra įsikūrę nedideli medeliai ir krūmai, – net 300–500 kg/m2.

Specialistai rekomenduoja paruošti betoninį pagrindą, kad stogas atlaikytų didesnes apkrovas. Termoizoliacijos (šilumos izoliacijos) sluoksnis klojamas virš hidroizoliacijos. Abu sluoksniai turi būti glaudžiai, be tarpų susiklijavę, kad dėl protėkio vietų vanduo nepasklistų tarp jų.

Labai svarbu kruopščiai izoliuoti stogą. Geriausia naudoti plėvelę baseinams ir ežerėliams įrengti, kuri nepakis ir neirs keliasdešimt metų. Kai kurie specialistai pataria naudoti klijuojamas hidroizoliacines medžiagas, kurios yra ilgaamžės, netrūkinėja, išlieka elastingos žemoje temperatūroje.

Klojant plėvelę reikia palikti bent 5 cm ilgio juostas, kurios priklijuojamos specialiais klijais. Palaipsniui užklojamas visas stogas. Plėvelės jokiu būdu negalima prikalti, tačiau, jei vis dėlto būtina, kiekvieną vinį reikia užklijuoti jos kvadratėliais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 24, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:55, leidžiasi 20:40.
  • Mėnulis teka 21:41, leidžiasi 05:49.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis
  • Ervina, Fidelis, Gražvyda, Viltrūda, Kantrimas
  • Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. DNR diena. Šuns diena.
  • Lapų diena. Tinkama diena genėti sergančius medžius, sausas šakas.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius