• birželio 15 d., Sekmadienis

Zamiokulkas: priežiūra – kaip sukulentų

Zamiokulkai turi gauti daug išsklaidytos šviesos – tada užauga gražiausi. Namuose jiems tinkamiausia vieta prie rytinių arba vakarinių langų. O stipri vidurdienio saulė kenksminga. Jei kambario langai yra nukreipti į pietus, augalą pastatykite kuo atokiau, kur kaitrūs spinduliai jį pasieks vos kelias valandas. Visus metus tinka įprasta kambario temperatūra. Optimali augimo temperatūra yra 18–26 °C. Žiemą patalpa niekada neturi atvėsti žemiau 12–15 °C. Vasarą zamiokulkus galima laikyti lauke. Pamažu prie lauko sąlygų pripratintieji laikomi šviesiame pusšešėlyje, saugant nuo lietaus. Gerai jie jaučiasi sausose šildomose patalpose. Nereikia jokio papildomo oro drėkinimo ar lapų purškimo. Tačiau nuplauti ar nuvalyti šluoste dulkes būtina.

 

 

Niekada neperlaistykite šių augalų, nepalikite vandens padėkluose. Čia galioja visiems sukulentams tinkanti taisyklė: vandens geriau mažiau nei per daug. Pavasarį ir vasarą laistoma saikingai, kai išdžiūva viršutinis kelių centimetrų storio žemės sluoksnis. Rudenį ir žiemą laistoma retai.

Tręšiama kovą–rugpjūtį, kartą per mėnesį, trąšomis kaktusams ir sukulentams. Jei zamiokulkams namuose patiks, po kelerių metų nustebins žiedais. Iš lapų pažastų išauga nedidelės burbuolės, apgaubtos balkšvų pažiedžių. Tokie žiedynai būdingi visiems aroniniams.

Dėl gebėjimo atsilaikyti net atšiauriausiomis sąlygomis zamiokulkas turi būti dėkingas savo gimtinei. Kilęs iš Kenijos, Zimbabvės, Tanzanijos ir Malavio uolėtų lygumų bei kalnų papėdžių, todėl jis buvo įpratęs nesitikėti jokių malonių iš vietinio klimato ir pasikliauti savimi.

 

 

Persodinkite kas porą metų

Zamiokulkų negalima sodinti per giliai ir į per didelius vazonus. Šaknų nepasiekiama žemė ilgai išlaiko drėgmę, o tai augalui kenkia. Geriausia naujo vazono dydį parinkti pagal šaknų sistemą. Iškėlus iš seno vazono matyti, kaip jos yra išsidėsčiusios. Naujas vazonas turėtų būti keliais centimetrais platesnis, toks, kad šaknys laisvai tilptų. Būtinas labai geras drenažas. Ant dugno papilkite kelias saujas skaldos arba keramzito. Žemės mišiniai įvairūs, bet svarbiausia, kad jie būtų birūs, laidūs. Paprasčiausia sumaišyti kompostą, durpių substratą ir perplautą smėlį lygiomis dalimis.

Storas šakniastiebis užberiamas labai plonu substrato sluoksneliu. Ar reikia persodinti ką tik iš parduotuvės parsineštą augalą, matoma pakėlus vazoną. Jei jis griūva arba pro drenažo skylutes lenda šaknys, persodinkite ilgai nelaukdami. Kartais jauni augalai auga sparčiai ir tokius persodinti tenka kelerius metus iš eilės.

Unsplash nuotr.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius