• rugsėjo 19 d., Sekmadienis

Rudenį karaliauja viržiai

Dabar pats metas pasirūpinti, kad nužydėjus paskutinėms vasaros gėlėms Jūsų sode atsirastų nauja gyvybės oazė. Neribotas galimybes fantazijai ir kūrybai teikia viržiai ir erikos. Šie augalai labai įvairūs. Galima taip parinkti rūšis ir veisles, kad jos žydėtų nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Rudenį žydinčių viržių ir erikų žiedai laikosi ant šakelių ir per žiemą.

 

 

 

 

 

 

Ir vėlų rudenį, kai gėlės nužydi, o medžiai numeta lapus, ir žiemą labai efektingos viržių ir visžalių spygliuočių kompozicijos. Prie spalvingo kilimo puikiai dera eglės, pušys, kukmedžiai, kadagiai, visžaliai rododendrai. Jiems, kaip ir viržiams, tinka rūgšti dirva.

Gyvu viržių ir erikų kilimu galima padengti plotus, kuriuose blogai auga žolė. Juos galima sodinti ir ten, kur žolę sunku nupjauti, pavyzdžiui, šlaituose arba po medžiais. Rudenį ištuštėja visą vasarą žalumoje skendėjusios terasos, balkonai, lauko laiptų aikštelės. Naujo žavesio jiems gali suteikti efektingos spalvotų viržių ir sodrių žalių spygliuočių kompozicijos. Į vazonus ir lovelius greta viržių tinka sodinti šliaužiančius kadagius, žemaūges kalnines pušeles. Galima įsigyti šių augalų vazonuose ir derinant spalvas paprasčiausiai sustatyti greta.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 19, sekmadienis.
  • Saulė teka 06:59, leidžiasi 19:25.
  • Mėnulis teka 19:32, leidžiasi 04:21.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 13 d.
  • Arnulfas, Girvinas, Vilhelmina (Vilė), Vytė
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, pasodinti įsišaknijusius ūglius, veją. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gera diena ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jei rudenį perkūnas griauna, tai žiemos nebus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius