• rugsėjo 26 d., Šeštadienis

Žiemai patieskite gyvą viržių kilimą

Dabar pats metas pasirūpinti, kad nužydėjus paskutinėms rudeninėms gėlėms Jūsų sode atsirastų nauja gyvybės oazė. Neribotas galimybes fantazijai ir kūrybai teikia viržiai ir erikos. Šie augalai labai įvairūs. Galima taip parinkti rūšis ir veisles, kad jos žydėtų nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Rudenį žydinčių viržių ir erikų žiedai laikosi ant šakelių ir per žiemą.

 

 

Ir vėlų rudenį, kai gėlės nužydi, o medžiai numeta lapus, ir žiemą labai efektingos viržių ir visžalių spygliuočių kompozicijos. Prie spalvingo kilimo puikiai dera eglės, pušys, kukmedžiai, kadagiai, visžaliai rododendrai. Jiems, kaip ir viržiams, tinka rūgšti dirva.

Gyvu viržių ir erikų kilimu galima padengti plotus, kuriuose blogai auga žolė. Juos galima sodinti ir ten, kur žolę sunku nupjauti, pavyzdžiui, šlaituose arba po medžiais. Rudenį ištuštėja visą vasarą žalumoje skendėjusios terasos, balkonai, lauko laiptų aikštelės. Naujo žavesio jiems gali suteikti efektingos spalvotų viržių ir sodrių žalių spygliuočių kompozicijos. Į vazonus ir lovelius greta viržių tinka sodinti šliaužiančius kadagius, žemaūges kalnines pušeles. Galima įsigyti šių augalų vazonuose ir derinant spalvas paprasčiausiai sustatyti greta.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 26, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:12, leidžiasi 19:08.
  • Mėnulis teka 17:49, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Vandenyje 09:08, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Gražina, Vydenis, Damijonas, Justina (Justė), Kipras
  • Europos kalbų diena. Pasaulinė kontracepcijos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Galima purenti žemę, ravėti, ruošti žemės mišinius daigams, kuriuos auginsite pavasarį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Negalima sėti, sodinti, laistyti.
  • Jei liepos lapai anksti pradeda gelsti, žiema bus ankstyva.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius