• gruodžio 1 d., Penktadienis

Rudenį karaliauja viržiai

Dabar pats metas pasirūpinti, kad nužydėjus paskutinėms vasaros gėlėms Jūsų sode atsirastų nauja gyvybės oazė. Neribotas galimybes fantazijai ir kūrybai teikia viržiai ir erikos. Šie augalai labai įvairūs. Galima taip parinkti rūšis ir veisles, kad jos žydėtų nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Rudenį žydinčių viržių ir erikų žiedai laikosi ant šakelių ir per žiemą.

 

 

 

 

 

 

Ir vėlų rudenį, kai gėlės nužydi, o medžiai numeta lapus, ir žiemą labai efektingos viržių ir visžalių spygliuočių kompozicijos. Prie spalvingo kilimo puikiai dera eglės, pušys, kukmedžiai, kadagiai, visžaliai rododendrai. Jiems, kaip ir viržiams, tinka rūgšti dirva.

Gyvu viržių ir erikų kilimu galima padengti plotus, kuriuose blogai auga žolė. Juos galima sodinti ir ten, kur žolę sunku nupjauti, pavyzdžiui, šlaituose arba po medžiais. Rudenį ištuštėja visą vasarą žalumoje skendėjusios terasos, balkonai, lauko laiptų aikštelės. Naujo žavesio jiems gali suteikti efektingos spalvotų viržių ir sodrių žalių spygliuočių kompozicijos. Į vazonus ir lovelius greta viržių tinka sodinti šliaužiančius kadagius, žemaūges kalnines pušeles. Galima įsigyti šių augalų vazonuose ir derinant spalvas paprasčiausiai sustatyti greta.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius