• birželio 15 d., Sekmadienis

Žiemos pabaigoje skubame į pagalbą gėlėms

Vasaris mus džiugina ilgesnėmis dienomis. Giedrą dieną šilti saulės spinduliai tirpina sniegą, susidaro varvekliai. Artėjant pavasariui reikėtų pasirūpinti gėlėmis, nes žiemą, stokojant šviesos, kai kurios jų nusilpsta.


 

 

 

 

Puošnioji karpažolė

 

 

Jei puošniausioji karpažolė pradeda mesti pažiedlapius, prasideda ramybės periodas. Pabandykite šią gėlę išsaugoti kitoms Kalėdoms. Trečdaliu patrumpinkite ūglius, išneškite į vėsią, bet ne vėsesnę kaip 10 °C temperatūros patalpą. Laistykite tik tiek, kad žemė neperdžiūtų. Tokiomis sąlygomis laikykite 1,5–2 mėnesius.

Pavasarį augalą persodinkite į didesnį vazoną, neardydami žemės gumulo aplink šaknis. Nepamirškite drenažo. Perneškite į šiltą kambarį, pastatykite ant pietinės ar pietrytinės palangės. Laistykite drungnu vandeniu, kurio likutį išpilkite iš padėklo. Pokyčiai pažadina augalą ir jis pradeda augti. Naujų ūglių daug – palikite 4–5 stipriausius, o kitus pašalinkite. Kartą per dvi savaites patręškite mineralinėmis ar organinėmis trąšomis.

 

 

Vasarą puošniausiąją karpažolę išneškite į lauką, bet saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų.

 

 

Rudenį laistykite ir tręškite mažiau. Kad puošniausioji karpažolė vėl taptų kalėdine puošmena, rugsėjo pabaigoje sudarykite trumpos dienos sąlygas. Šviesoje ji gali būti tik 10 valandų per parą. Nuo 18 valandos vakaro iki 8 valandos ryto uždenkite šviesos nepraleidžiančiu juodu polietileno gaubtu arba kartonine dėže. Lapkričio pradžioje „kankinimas“ nutraukiamas. Augalas pernešamas į šviesią ir šiltą patalpą, laistomas ir tręšiamas. Belieka laukti, kol jis sukraus žiedelius, o pažiedlapiai nusidažys veislei būdinga spalva.

 

 

 

Kaip atnaujinti ištįsusius vijoklius?

Lapkričio–vasario mėnesiais daugumai kambarinių augalų trūksta šviesos. Tie, kurie beveik neturi ramybės periodo, šilumoje lėtai auga. Žiemą jų lapeliai tampa smulkūs, stiebai – ilgi ir liauni. Dažnai augalai praranda būdingą išvaizdą ir grožį. Ištįsusius vijoklius galima išgelbėti ir atnaujinti. Paprastasis singonis (Syngonium podophyllum) gerai auga išsklaidytoje šviesoje arba neilgai apšviečiamas saulės.

Visos singonio šakelės nulinkusios į lango pusę. Stiebai ploni, ištįsę, lapeliai smulkūs. Neskubėkite išmesti augalo.

Aštriu peiliu nupjaunamos viršūnės ir daugiausia lapų turintys stiebai. Paruošiami 5–10 cm ilgio auginiai.

 

Singoniai lengvai įsišaknija vandenyje. Pamerkite auginius į vazelę. Kas kelias dienas keiskite vandenį. Šiltame kambaryje šaknys išaugs per dvi savaites.

Geriausia sodinti 2–4 cm ilgio šaknis turinčius auginius, nes jie puikiai prigyja ir tuoj pradeda augti.



Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius