• spalio 4 d., Trečiadienis

Soros - Panicum

Sorų (Panicum) gentyje keli šimtai vienmečių ir daugiamečių rūšių, paplitusių įvarių žemynų, dažniausiai karšto klimato zonose. Dekoratyviniais tikslais auginamos dvi, iš Šiaurės Amerikos kilusios, daugiametės sorų rūšys. Retai auginama karčiosios soros (P.amarum) veislė ‘Dewey Blueʼ. Tai labai gražus, neaukštas, iki 1 m aukščio augalas, ryškiai mėlynais lapais. Dažniausiai auginamos rykštėtajai sorai (P.virgatum) priklausančios veislės. Rykštėtoji sora natūraliai auga Šiaurės Amerikoje, nuo pietinės Kanados iki šiaurinės Meksikos. Kadangi rūšies platus arealas, apimantis įvairias klimatines zonas, tai ir veislės, kilusios iš skirtingų vietų nevienodai žiemoja. Pačios atspariausios ir dekoratyviausios rykštėtosios soros veislės yra ‘Heavy Metalʼ – auganti stačiais kerais ir melsvais lapais, ‘Rotstrahlbuschʼ – žaliais lapais ir raudonomis šluotelėmis, ‘Shenandoahʼ – vasaros pabaigoje gražiai paraustančiais lapais ir ‘Northwindʼ – auganti labai grakščiais kerais. Taip pat labai gerai žiemoja tik lėtai kerojasi ‘Heiliger Hainʼ veislės rykštėtoji sora, turinti juosvai raudonus lapus ir užauganti žemesnė už kitas veisles. Dauguma veislių užauga iki 1,4 – 1,6 m aukščio.

Soros yra nereiklūs augalai, gerai augantys paprastoje daržo dirvoje, tik nemėgsta per daug šlapių vietų. Jos gerai auga prastesnėse dirvose, be papildomo tręšimo ir nesunkiai pakelia ilgesnes sausras.Veislių raustančiais lapais spalvos būna ryškesnės rūgštesniuose dirvožemiuose. Sorų nereikėtų sodinti į labai derlingas dirvas arba tręšti kompostu bei azoto trąšomis, nes tuomet stiebai būna silnesni ir kerai greičiau išsivarto. Vienoje vietoje soros gali augti apie 5-6 metus, vėliau juos reikia atnaujinti. Soros dauginamos kero dalijimu anksti pavasarį. Kartais išdygstančius sėjinukus geriausia išrauti, nes jie neatitinka veislės savybių.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius