• sausio 27 d., Pirmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje

Sprigės - Impatiens

Populiariausi Naujosios Gvinėjos hibridai, kilę kryžminant siauralapę sprigę (Impatiens hawkeri) su kitomis rūšimis. Seniau auginamos Valerio sprigės (I. walleriana) – truputį smulkesnės gėlės. Nors sprigės ilgainiui gali užaugti iki 1 m aukščio krūmų, mėgstamiausios 20–30 cm aukščio gėlės. Kartais auginamos kaip kambariniai augalai. Rečiau sėjama balzamininė sprigė (I. balsamina) ir iki 2 m aukščio užauganti bitinė sprigė (I. glandulifera).

Sėjama vasarį–kovą šiltnamiuose. Sėklos žemėmis neužberiamos arba užberiamos tik labai plonu sluoksniu. Valerio sprigės ir Naujosios Gvinėjos hibridai auginiais dauginami kovą ir balandį.

Lauke sodinamos gegužės pabaigoje – birželio pradžioje, pasibaigus šalnoms. Tarp augalų paliekami 20–30 cm tarpai.

Žydi nuo ankstaus pavasario iki pirmų rudens šalnų.

Gerai auga apydrėgnėje derlingoje purioje žemėje, nekarštoje atviroje vietoje ir daliniame pavėsyje. Nemėgsta sausros, kaitros ir ilgo lietaus.

Prieš rudens šalnas Naujosios Gvinėjos hibridus ir Valerio spriges galima pasodinti į vazonus ir per žiemą laikyti vėsioje (12–14 °C temperatūros) šviesioje patalpoje.

Tinka auginti nelabai saulėtuose balkonuose ir terasose, pakabintuose krepšiuose, lauko vazonuose su kitomis vienmetėmis gėlėmis. Sodinamos įvairiuose gėlynuose, lysvių kraštuose.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 27, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 16:46.
  • Mėnulis teka 09:48, leidžiasi 19:29.
  • Mėnulis Žuvyse 02:44, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 24 d.
  • Angelė, Ilona, Jogundas, Natalis, Vytenis.
  • Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena
  • Lapų diena. Laistykite, purkškite kambarinius augalus, daigus. Sėkite, pikuokite lapines daržoves ant palangės. Diena ypač palanki ieškoti vandens gyslos, valyti šulinį.
  • Jei sausio mėnesį oras giedras, tai šienapjūtė bus gera, o jei apsiniaukę, su atodrėkiais, tai ir šienapjūtė bus šlapia.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2