• sausio 29 d., Trečiadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
SS didelis

Tunbergija sparnuotoji - Thunbergia alata

Namuose dažnai auginama sparnuotoji tunbergija (Thunbergia alata) – šilumą mėgstantis vijoklinis Afrikos augalas. Stiebai užauga iki 1,5–2,5 m aukščio. Geriausiai žinomos tunbergijos oranžiniais su juodu vidurėliu žiedais. Retesnės veislės: ‘Alba’ – žiedai balti su juodomis akutėmis, ‘Bakeri’ – žiedai oranžiniai su šviesiu vidurėliu, ‘African Sunset’ – žiedai labai savitos spalvos, oranžiniai su rausvu atspalviu, ‘Salmon Shades’ – švelnių rausvų, oranžinių, abrikosų spalvos žiedų su juodu vidurėliu, užauga 1–1,5 m aukščio, ‘Superstar Orange’ – žiedai žymiai stambesni, oranžiniai su juodu vidurėliu.

Tunbergijos auga greitai, stiebai vyniojasi apie atramas. Jas auginkite šviesioje, saulėtoje, bet ne karštoje vietoje. Vasarą gerai auga lauke, todėl dažnai auginama kaip vienmetis vijoklis. Gausiai žydi gegužės – spalio mėnesiais. Pavasarį ir vasarą gausiai laistoma, tręšiama kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Sparnuotąją tunbergiją galima auginti kaip daugiametę gėlę: prieš šalnas nugenėjus ir pernešus į kambarį, vėl pradeda iš lėto augti. Žiemą laikoma vėsiai (15–18 °C), be papildomo apšvietimo beveik nežydi. Pavasarį persodinama į didesnį vazoną su kompostine žeme, jei reikia, dar kartą nugenima.

Tunbergijos sėklos sėjamos vasario – kovo mėnesiais. Paaugę daigai po 1 arba 3 sodinami į vazonėlius. Pražysta praėjus 1,5–2 mėnesiams po sudygimo. Kad gausiau šakotųsi, kelis kartus nugnybiamos viršūnės. Auginiais galima dauginti pavasarį ir vasarą. Jie nesunkiai įsišaknija pamerkti į vandenį arba susmeigti į drėgną smėlį.

 

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 29, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:15, leidžiasi 16:50.
  • Mėnulis teka 10:20, leidžiasi 21:49.
  • Mėnulis Avine 13:50, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 24 d.
  • Aivaras, Nykantas, Žiba, Žibutė, Žibūnė.
  • Vaisių diena. Tinkama diena sėti, sodinti, pikuoti daržoves, auginamas šildomuose šiltnamiuose. Tvarkykite namus. Negalima tręšti augalų.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2