• liepos 17 d., Trečiadienis

TUNBERGIJA - Thunbergia

Tunbergijos – vijokliniai augalai ir krūmai, žydintys pavieniais taisyklingais žiedais. Jos nepanašios į aukščiau aprašytus augalus. Namuose dažnai auginama sparnuotoji tunbergija (Thunbergia alata) – iki 2 m aukščio žolinis vijoklis. Žiedai oranžiniai, geltoni arba balti, bet dažniausiai oranžiniai su tamsiu viduriu.

Priežiūra. Tunbergiją statykite šviesioje, saulėtoje, bet ne karštoje vietoje. Vasarą gerai auga lauke, dažnai auginama kaip vienmetis vijoklis. Gausiai žydi gegužės-spalio mėnesiais. Pavasarį ir vasarą gausiai laistoma, tręšiama kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Prieš šalnas nugenėjus ir pernešus į kambarį tunbergiją galima auginti kaip daugiametę gėlę. Žiemą laikoma vėsiai (15-18 °C), be papildomo apšvietimo beveik nežydi. Šiltame kambaryje išaugina plonus ūglius. Pavasarį persodinama į kompostinę žemę, jei reikia, dar kartą nugenima. Stiebams vyniotis reikalingos atramos.

Dauginimas. Tunbergijos sėklos sėjamos vasario mėnesį. Paaugę daigai po 1 arba 3 sodinami į vazonėlius. Kad gausiau šakotųsi, kelis kartus nugnybiamos viršūnės. Auginiais galima dauginti pavasarį ir vasarą. Jie nesunkiai įsišaknija pamerkti į vandenį arba susmeigti į drėgną smėlį.

Apie šį augalą galite rasti žurnaluose „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“, „Augalų pasaulis“ Nr. 47 – „Vienmetės gėlės“.

Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
free download udemy course
download mobile firmware
Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 17, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:05, leidžiasi 21:44.
  • Mėnulis teka 22:17, leidžiasi 05:18.
  • Mėnulis Vandenyje 12:18. Pilnatis 00:38.
  • Aleksas, Darius, Girėnas
  • S. Dariaus ir S. Girėno žuvimo diena. Pasaulio lietuvių vienybės diena
  • Žiedų diena. Tinkama diena daržoves apkasti, sandėliuoti, konservuoti, derlių nuimti, tręšti žydinčius augalus. Netinkama diena sėti, sodinti, laistyti.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus