• gruodžio 1 d., Antradienis

Tunbergija sparnuotoji - Thunbergia alata

Namuose dažnai auginama sparnuotoji tunbergija (Thunbergia alata) – šilumą mėgstantis vijoklinis Afrikos augalas. Stiebai užauga iki 1,5–2,5 m aukščio. Geriausiai žinomos tunbergijos oranžiniais su juodu vidurėliu žiedais. Retesnės veislės: ‘Alba’ – žiedai balti su juodomis akutėmis, ‘Bakeri’ – žiedai oranžiniai su šviesiu vidurėliu, ‘African Sunset’ – žiedai labai savitos spalvos, oranžiniai su rausvu atspalviu, ‘Salmon Shades’ – švelnių rausvų, oranžinių, abrikosų spalvos žiedų su juodu vidurėliu, užauga 1–1,5 m aukščio, ‘Superstar Orange’ – žiedai žymiai stambesni, oranžiniai su juodu vidurėliu.

Tunbergijos auga greitai, stiebai vyniojasi apie atramas. Jas auginkite šviesioje, saulėtoje, bet ne karštoje vietoje. Vasarą gerai auga lauke, todėl dažnai auginama kaip vienmetis vijoklis. Gausiai žydi gegužės – spalio mėnesiais. Pavasarį ir vasarą gausiai laistoma, tręšiama kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Sparnuotąją tunbergiją galima auginti kaip daugiametę gėlę: prieš šalnas nugenėjus ir pernešus į kambarį, vėl pradeda iš lėto augti. Žiemą laikoma vėsiai (15–18 °C), be papildomo apšvietimo beveik nežydi. Pavasarį persodinama į didesnį vazoną su kompostine žeme, jei reikia, dar kartą nugenima.

Tunbergijos sėklos sėjamos vasario – kovo mėnesiais. Paaugę daigai po 1 arba 3 sodinami į vazonėlius. Pražysta praėjus 1,5–2 mėnesiams po sudygimo. Kad gausiau šakotųsi, kelis kartus nugnybiamos viršūnės. Auginiais galima dauginti pavasarį ir vasarą. Jie nesunkiai įsišaknija pamerkti į vandenį arba susmeigti į drėgną smėlį.

 

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Lapkričio 30, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:17, leidžiasi 15:58.
  • Mėnulis teka 16:05, leidžiasi 08:07
  • Mėnulis Dvyniuose. Pilnatis 11:30.
  • Andriejus (Andrius), Dovainė, Saugardas
  • Šv. Andriejaus diena. Saulės grįžtuvių laukimo pradžia. Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena. Dalinis Mėnulio užtemimas.
  • Žiedų dienos. Mėnulio užtemimas siejamas su užbaigimu, pasąmone, jausmais, su praeitimi.
  • Blėstančios anglys prieš gerą orą žaruoja.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius