• spalio 10 d., Ketvirtadienis

TUNBERGIJA - Thunbergia

Tunbergijos – vijokliniai augalai ir krūmai, žydintys pavieniais taisyklingais žiedais. Jos nepanašios į aukščiau aprašytus augalus. Namuose dažnai auginama sparnuotoji tunbergija (Thunbergia alata) – iki 2 m aukščio žolinis vijoklis. Žiedai oranžiniai, geltoni arba balti, bet dažniausiai oranžiniai su tamsiu viduriu.

Priežiūra. Tunbergiją statykite šviesioje, saulėtoje, bet ne karštoje vietoje. Vasarą gerai auga lauke, dažnai auginama kaip vienmetis vijoklis. Gausiai žydi gegužės-spalio mėnesiais. Pavasarį ir vasarą gausiai laistoma, tręšiama kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Prieš šalnas nugenėjus ir pernešus į kambarį tunbergiją galima auginti kaip daugiametę gėlę. Žiemą laikoma vėsiai (15-18 °C), be papildomo apšvietimo beveik nežydi. Šiltame kambaryje išaugina plonus ūglius. Pavasarį persodinama į kompostinę žemę, jei reikia, dar kartą nugenima. Stiebams vyniotis reikalingos atramos.

Dauginimas. Tunbergijos sėklos sėjamos vasario mėnesį. Paaugę daigai po 1 arba 3 sodinami į vazonėlius. Kad gausiau šakotųsi, kelis kartus nugnybiamos viršūnės. Auginiais galima dauginti pavasarį ir vasarą. Jie nesunkiai įsišaknija pamerkti į vandenį arba susmeigti į drėgną smėlį.

Apie šį augalą galite rasti žurnaluose „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“, „Augalų pasaulis“ Nr. 47 – „Vienmetės gėlės“.

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download samsung firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 10, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:38, leidžiasi 18:33.
  • Mėnulis teka 18:07, leidžiasi 03:14.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 5 d.
  • Danielius, Butautė, Gilvydas, Germanas
  • Pasaulinė psichinės sveikatos diena. Vietos savivaldos diena. Pasaulinė regėjimo diena.
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jei rudenį kiškiai labai riebūs, bus ilga ir šalta žiema.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus