• balandžio 20 d., Šeštadienis

VĖZDŪNĖ - Spathiphyllum

Vėzdūnės – puošnūs aroninių (Araceae) šeimos augalai, savaime paplitę drėgnuose Amerikos atogrąžų miškuose. Iš 40 rūšių oranžerijose ir kambariuose pradėtos auginti tik 3-5. Dabar parduodami ne rūšiniai augalai, o gausiau ir ilgiau žydintys mišrūnai. Galima pamatyti ir visai mažų, vos 15 cm, ir 1 m siekiančių vėzdūnių. Yra veislių margais lapais, kvepiančiais žiedais. Tikrasis vėzdūnių žiedynas – burbuolė iš daugybės labai smulkių žiedelių. Ją gaubia puošni balta pažiedė. Žiedynas išsilaiko apie mėnesį, vėliau pažiedė pažaliuoja ir galiausiai ima džiūti. Žydi visus metus, bet gausiau pavasarį ir vasarą. Augalas turi odą ir gleivinę dirginančių medžiagų.

Priežiūra. Vėzdūnės gerai auga šviesiuose ir nesaulėtuose kambariuose. Geriau nestatyti ant pietinių langų, kur siekia kaitri saulė. Žemė vazone visada turi būti drėgna. Vasarą ir žiemą tinkamiausia įprasta kambario temperatūra, ramybės periodo vėzdūnės beveik neturi. Gan greit prisitaiko prie įvairių auginimo sąlygų, nereiklios, bet mėgsta šilumą, apipurškimą, laistymą šiltu ir minkštu vandeniu. Tręšiamos pavasarį ir vasarą kas dvi savaites, rudenį ir žiemą – kartą per mėnesį, universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Nužydėję žiedynai išpjaunami. Persodinama kasmet arba kas du metus į durpinę žemę arba durpinės ir kompostinės žemės mišinį. Senus sutankėjusius kerus būtina išskirstyti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:33.
  • Mėnulis teka 16:36, leidžiasi 05:23.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė (Agnetė), Traidenis
  • Kinų kalbos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius