• liepos 27 d., Šeštadienis

Daržas

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
 
 
Fields marked with * are required.
Your E-mail address won't be published.
It's possible that your entry will only be visible in the guestbook after we reviewed it.
We reserve the right to edit, delete, or not publish entries.
28 klausimai.
Darius parašė 27 kovo, 2020
Ar Koronavirusas COVID - 19 paveikia augalus? Baisu išeiti į sodą. Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:
Augalų nepaveikia. Galite drąsiai kvėpuoti grynu oru, laikydamiesi saugaus atstumo nuo kitų žmonių 🙂
Ona parašė 24 sausio, 2020
Kas ,jeigu pasodinčiau dabar žieminius česnakus? Esu sodinusi gruodį, lapkritį, derlius buvo toks pat kaip spalį( metų neatsimenu, bet pagal orą).
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Labai sunku prognozuoti tolesnius orus ir augalų vegetacijos spartą. Šių metų žiema tikrai išskirtinė. Pabandykite pasodinti šiek tiek česnakų, mulčiuokite ir stebėkite, kas išeis. Šaltokoje žemėje jie šaknysis lėtai, bet jei taip ir nebus šalčių, pradės augti. Galbūt pavyks gauti visai neblogą derlių.
rita parašė 9 gruodžio, 2019
sveiki pasodinau spalio pabaigoj zieminius cesnakus o jie jau gerokai sudygo nes silti orai ar jie isziemos bus derliaus ka dabar daryti?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Nusistovėjus šiltiems orams beveik visuose daržuose sudygo česnakai. Nieko jau nepadarysi, klimato kaita daro savo. Belieka laukti, kol pradės šalti, tada česnakus mulčiuoti ir tikėtis šiokio tokio derliaus. Jų laiškai per žiemą sušals, bet pavasarį česnakai dažniausiai atželia. Suprantama, toks augimo ritmo sutrikimas nėra palankus.
Janina parašė 24 spalio, 2019
Sveiki. Pirmą kartą gyvenime kanos subrandino sėklas-žirnio dydžio riešutėlius. Kanų netrūksta,bet įdomu būtų pamėginti jas pasėti. Gal patartumėt,kaip elgtis. Ačiū.
Atsakymas:
Kanų sėklas kol kas laikykite kambaryje. Sėti galima jau sausio mėnesį, vos pradėjus ilgėti dienoms. Kadangi sėklų luobelės yra gan storos, prieš sėjant rekomenduojama sėklas arba pamirkyti parą šiltame vandenyje, arba švitriniu popieriumi atsargiai jas subraižyti, kad galėtų greit išbrinkti. Sėklos sėjamos į vazonėlius arba dėžutes su standartiniu substratu daigams auginti. Jos išdėliojamos ne tankiau kaip kas 5 cm, užberiamos 1-1,5 cm žemės sluoksniu. Optimali temperatūra sėkloms dygti – 21-24 laipsniai šilumos. Sudygsta per 1-2 savaites. Daigai auginami šiltoje šviesioje vietoje. Paaugę, kai pradeda liestis lapai, persodinami po vieną į atskirus vazonėlius su kompostine žeme. Daigų augimo greitis labai priklauso nuo aplinkos sąlygų. Kanos mėgsta šviesą ir šilumą, derlingą žemę. Gegužės mėnesį daigus galima sodinti lauke, jie prižiūrimi kaip ir šakniastiebiais daugintos kanos.
Ingrida parašė 27 rugpjūčio, 2019
Sveiki. Pasisodinau didelį plotą burokėlių, bet neliko, kažkas visus apgraužė, dabar bijau, kai jau neliko burokėlių, kad neimtų graužti morkų, kopūstų,pirkau graužikams nuodų, turiu tą aparatą kur garsus skleidžia, niekas nepadeda.Gal ką galite patarti?
Atsakymas:
Ar esate įsitikinę, kad burokėlius sugraužė pelės? Pirmiausiai reiktų nustatyti, kas naikina Jūsų daržoves, o tada jau imtis priemonių. Peliniai graužikai dažniausiai palieka būdingas dantų žymes – lyg siaurus griovelius, nesugraužia viso ploto iš karto. Kažkur nelabai toli gali būti jų urvelių. Gal kalti kiti kenkėjai? Jaunus daigus gali sunaikinti sraigės ir šliužai, augančius – kurkliai. Lapuose skyles palieka runkelinės spragės. Per pažeistas vietas patenka ligų sukėlėjai ir tada derliaus gali nelikti. Prašytume tiksliau apibūdinti augalų pažeidimus, kada jie atsirado, kaip greit plito – gal galėsime tada tiksliau atsakyti į šį klausimą.
j.zaibuviene parašė 1 liepos, 2019
Noriu sužinoti,kaip paruošti braškes kitų metų derliui, kokiomis trąšomis patrešti , nes jau derlius baigiasi, ir kelių metų ūgliai geriausia nuimti, norint pratęsti braškyną? ačiū
Atsakymas:
Tvarkant braškyną iškarpomi seni žiedynkočiai ir seni lapai. Tarp kerelių supurenama žemė, įterpiama trąšų arba užpilamas sluoksnelis komposto. Iškarpomos palaipos (vadinamieji ūsai). Parduotuvėse galite įsigyti specialiai braškėms skirtų trąšų. Naujam braškynui geriausia imti stipriausias šių metų skroteles ir persodinti rugpjūčio mėnesį ar rugsėjo pradžioje.
Jurate parašė 11 birželio, 2019
Noriu paklausti, auginu pomodorus lauke , šiltnamyje,ir kaip teisingai jiems lapus nulaužyti, ypatingai nuo apačios, nes trukdo laistyti, po kurio laiko, ar pomidorams užsimezgus, ar kaip kitaip. lauksiu atsakymo Ačiū.
Atsakymas:
Apatinius lapus pomidorams reikia pradėti skinti, kai augant daigams lapai pasiekia dirvos paviršių arba pagelsta. Kiekvieną vaisių kekę maitina 2-3 žemiau esantys lapai, todėl iki vaisių nokimo jie turi likti. Lapai skinami palaipsniui, per savaitę ne daugiau po 2-3. Tai daroma tik sausu oru, kad žaizdelės greit apdžiūtų. Sveikas indeterminantinis pomidoras ant stiebo turi turėti 15-20 lapų. Palikus per mažai lapų, augalai silpsta.
Saulė parašė 4 birželio, 2019
Laba diena, kai atšyla, sužaliuoja daržovės, gėlynai, tuoj pat atšliaužia šliužai, sraigės. O kaip su jais kovoti? Literatūroje rašo: "surinkite ir sunaikinkite". Tai kaip juos realiai sunaikinti? Sukapoti, sudaužyti, sumesti į sūrų vandenį? Ar kitaip? Ypač sraiges, jos tokios mielos. Ačiū.
Atsakymas:
Klimatui šylant šliužai ir sraigės tampa rimtais daržų kenkėjais. Nesiginčijame, kad pavienės sraigės yra tikrai mieli padarai, bet didelės jų grupės visiškai sunaikina daigus. Deja, tenka sraiges naikinti. Tai padaryti nėra lengva. Žolinius augalus (daržoves, vienmetes ir daugiametes gėles) sodinkite didesniais nei įprasta atstumais, kad augalai nesiliestų vieni su kitais. Tarp lysvių palikite plačius takus, juos išberkite smėliu arba skalda – tokiu pagrindu sraigės nemėgsta keliauti. Tarp augalų pabarstykite moliuskocidų (jų galite nusipirkti sodo prekių parduotuvėse). Po laistymo, po lietaus arba anksti rytą, kol nenukrito rasa sode esančias sraiges bei šliužus galima surinkti ir sunaikinti. Greičiausi būdai – sumesti į prisotintą druskos tirpalą arba surinktas į maišelį iš karto sutraiškyti. Su sraigėmis kovokite kartu su kaimynais, nes tik bendras darbas duos rezultatų.

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius