• liepos 27 d., Šeštadienis

Aplinka

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
 
 
Fields marked with * are required.
Your E-mail address won't be published.
It's possible that your entry will only be visible in the guestbook after we reviewed it.
We reserve the right to edit, delete, or not publish entries.
39 klausimai.
Lina parašė 27 birželio, 2024
Kieme auga ne mano sodintas erškėtis, kuris žydi baltai ir labai trumpai. Išpjoviau senas šakas, išleido keturias jaunas, kurios siekia virš 2 m. Ar galima būtų į jį įskiepyti kokią nors rožę? Jei taip, tai kokios rožės tinkamiausios? Kaip tą padaryti ir kada?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Erškėčiai, kaip poskiepiai rožėms, turi būti auginami atskirai ir atitinkamai formuojami. Skiepijimui (dažniausiai - akiavimui) tinkami yra tik jauni vienmečiai nešakoti sodinukai. Į seną erškėtį skiepyti rožių neverta, nes toks krūmas nuolat leis savo natūralias šakas ir įskiepytos rožės ilgai neišgyvens.
Albina parašė 4 birželio, 2024
Mano magnolija dar maža, apie 1metro aukščio. Pavasarį patręšiau, dar nežydėjo, bet labai gražiai sužaliavo. O dabar pastebėjau, kad ant viršutinių lapelių labai renkasi skruzdėlės, nors jas nukrečiu, lapelis parudavo, o ir visi lapai kažkokie pašviesėję.Labai noriu užsiauginti magnoliją, todėl noriu paklaust kaip jai padėti. Skaičiau, kad reikia vario sulfatu purkšti, ar tiesa? Atrodo sodinau ir tręšiau pagal rekomendacijas.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Tikėtina, kad pašviesėję magnolijos lapai rodo ne ligą, o fiziologinius sutrikimus. Pirmiausiai atidžiai apžiūrėkite, iš kur atkeliauja skruzdėlės, ar nėra skruzdėlyno magnolijos šaknų plote. Jei rasite - nedelsiant naikinkite, išsemkite su žemėmis. Įvertinkite dirvožemį - ar pakankamai drėgnas (bet neužmirkstantis), ar purus, ar nėra kokių nors graužikų ar kurmių padarytų urvų. Purškimas vario sulfatu reikalingas tik augalams susirgus grybinėmis ligomis arba jų profilaktikai, tad šiuo atveju netiks. Verčiau magnoliją palaistykite kompleksinių trąšų su mikroelementais tirpalu. Kai kurios magnolijos sunkiai auga karštoje saulės atokaitoje (ypač kol jaunos ir negiliai įsišaknijusios), kadangi nežinome, kokią magnoliją jūs auginate, siūlytume plačiau pasidomėti konkrečios rūšies ar veislės poreikiais.
Saulė parašė 18 gegužės, 2024
Laba diena, norėčiau patarimo. Gavau dovanų vazonėlyje gėlę "Eustoma". Nerandu informacijos, ar tai kambarinė, ar laukinė gėlė. Ir kaip galima persodinti?. Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Eustomos - vienmetės vazoninės arba skynimui auginamos gėlės. Jei vazonėlis akivaizdžiai per mažas, neardant šaknų gniužulo gėlę perkelkite į 5 cm platesnį ir gilesnį. Gerai auga laidžioje kompostinėje žemėje. Šiltu metu eustomas galima laikyti lauke, pusšešėlyje. Baigę žydėti augalai pradeda nykti, toliau jų auginti neverta.
albina parašė 11 gegužės, 2024
Turiu bijūną, kuris žydejo porą metų nuo pasodinimo, o pernai ir šiemet užaugino gal 3-4 pumpurus, nors krūmas didelis, gražus. Tik pastebejau, kad jo lapų viršūnėlės užsirietę į viršų.Bijūnas ankstyvas, šakelės liaunos, reikia atramų, bet kodel nebenori žydėt?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Gaila, nežinome kokį bijūną ir kokiomis sąlygomis jūs auginate. Dažniausiai puikiųjų bijūnų veislės ir hibridai nežydi, jei yra per giliai pasodinti ar per storai mulčiuoti, jei negauna pakankamai saulės šviesos, jei dirvožemis netinkamas (pernelyg drėgnas ar sausas, rūgštus), skurdžiame dirvožemyje trūksta maisto medžiagų, mikroelementų arba yra pažeisti ligų, šaknis pažeidžiančių kenkėjų. Iš ligų dažniausiais - pilkasis puvinys.
Simona parašė 16 lapkričio, 2022
Sveiki, turiu 35 a žemės sklypą ir planuoju apsodinti miško medžiais palei kraštus, suformuoti žalią ,,tvorą". Norėčiau keletą ąžuolų, liepų, svyruoklių beržų, pušų, eglių, kadagių. Kaip sodinti medžius, kad ,,nesipyktų" medžiai tarpusavyje? Ar sodinti vienos rūšies medžius vieną prie kito, ar galima maišyti? Kokius atstumus išlaikyti sodinant?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Miško medžiai auga dideli, todėl 35 a sklypui reiktų rinktis tik po kelis vienetus. Pirmiausiai apsvarstykite, ar žalioji tvora palei kraštus tenkina kaimynus (jei tokie yra). Jauni medeliai patinka visiems, bet kai užauga iki 7-8 m, neretai kyla konfliktų. Miško medžiai auga greit ir pasiekia per 20 m aukštį. O kuo senesnis ir didesnis medis, tuo labiau gaila jį kirsti. Sodinti grupėmis ar maišyti rūšis - nuspręskite pati, pasitarkite su sodo dizaineriu. Pakankamai dideliais atstumais pasodinti medžiai niekada "nesipyksta". Ir nepamirškite, kad sodinant tokius medžius būtini 8-10 m atstumai tarp jų. Juk beržai beveik negenimi, eglės, pušys ir ąžuolai - minimaliai ir tik jauni, tik liepas galima įvairiai formuoti. Kadagiai yra reikliausi šviesai, auga lėtai ir yra žemi - jie turėtų sudaryti atskirą grupę arba augti atokiau nuo didelių medžių.
Rima parašė 22 birželio, 2022
Jau keletą metų auginu buksmedžių tvorelę. Krūmai labai gražūs, dideli ir vešlūs. Tačiau šiais metais praskleidus buksmedžio šakas pastebėjau, kad visas vidus ir apatinės šakos pilnos baltų "pūkų". Net nežinau, kaip juos įvardinti daugiau. Papurčius šakeles jie krenta, tačiau didesnės sankaupos lieka. Patarkite prašau, kaip juos gydyti, bijau, kad nesunyktų.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sunku įsivaizduoti tuos pūkus, nežinant jų dydžio ir tankumo. Gal tai buksmedinio ugniuko voratinkliai, gal ant šakelių prikibę miltuotieji skydamariai. Matydami nuotrauką, galėtume tiksliau patarti. Dabar stenkitės ant patiestos plėvelės nupurtyti kuo daugiau tų kenkėjų ir nukritusius sunaikinti, o krūmus purkšti insekticidais. Svarbu kaitalioti purškimo priemones (tinka kalio muilo tirpalas, parduotuvėje perkami insekticidai) ir krūmą purkšti gausiai, kad sušlaptų visos vidinės šakelės, net apatinės jų pusės. Purkšti reikės 3-5 kartus per vasarą.
Jurgita parašė 15 birželio, 2022
Sveiki. Turime 50a sklypką.Ieškome pagalbos,kas padėtų susiprojektuoti jį, pateikti įdomių idėjų.Negyvenamas. Norime poilsiui, sodui. Ar galėtute padėti? Pagarbiai Jurgita, tel.861432184
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, tokių paslaugų neteikiame. Esame žurnalo redakcija. Sėkmės Jums.
Kristina parašė 15 gegužės, 2022
Sveiki, mano tujos sodintos pries tris metus,dabar jos mazdaug 60/70cm.aukscio,noreciau jas persodinti i kita vieta,kiek i ploti gali buti issikerojusios saknys,ar nepakenks joms persodinimas?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Suprantama, persodinimas šiek tiek paveiks tujų augimą. Gegužės antroji pusė nėra tinkamas metas perkelti augalus, nes jau prasideda ūglių augimas. Jei būtinai reikia, kaskite tujas su maždaug 0,5 m skersmens žemės gniužulu, ir iš karto neškite į paruoštas naujas duobes. Persodintas tujas gausiai palaistykite ir pasirūpinkite, kad visą vasarą joms netrūktų drėgmės.
Aurelija parašė 20 balandžio, 2022
Sveiki, turime gyvatvore is “ligustrum ‘liga’ “. Gyvatvore auskta 2m , taciau vietomis pradejo atsiradinet skyles ( gyvatvore nera tokia vesli), o kai kur is vis atrodo lyg medziai jau nebegyvi nors lapu pumpureliai vos vos mezgasi. Taip pat tose vietose, kur gyvatvore isretejus yra labai daug juodu uogu. Ka patartumet kaip ja atgaivinti? Ar tiesiog israut ir i tas vietas sodinti naujus sodinukus? Ar iskirpti iki tam tikro aukscio ? Ar is vis imanoma tas vietas atgaivinti ?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
2 m aukščio gyvatvorė jau tikriausiai turi nemažai metų. Todėl natūralu, kad kai kurios ligustrų šakos apmiršta, o išretėjusiose, šviesesnėse vietose gyvybingos šakos sukrauna žiedus ir užmezga vaisius. Sunku patarti, nematant kokio tankumo yra ta gyvatvorė. Reikėtų įsitikinti, kad išdžiūvo ne atskiri krūmai, o tik atskiros šakos. tada verta gyvatvorę atnaujinti: anksti pavasarį ji nukerpama iki 10-15 cm aukščio ir krūmams leidžiama atželti nuo pažemės. Iš jaunų atžalų formuojama nauja gyvatvorė. Jei išdžiūvo kai kurie atskiri krūmai, juos reiktų išrauti ir pasodinti naujus.
Vitalija parašė 7 balandžio, 2022
Laba diena. Prašau patarimo dėl vejos, kurioje tankiai auga krokai, priežiūros pavasarį. Nors veja po žiemos nedekoratyvi, samanota, skarifikuoti negaliu dėl žydinčių gėlių. Tręšti dabar vengiu, bijodama suaktyvinti žolės augimą. Tada tektų ją pjauti, dar nespėjus nudžiūti krokų lapeliams. Ar tiesiog apsišarvuoti kantrybe ir atidėti skarifikavimą ir tręšimą vasarai? Ar tiktų tada pavasarinės trąšos, ar iškart pereiti prie turinčių daugiau fosforo ir kalio? Dėkui už atsakymą.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Veja su žydinčiomis svogūninėmis gėlėmis prižiūrima kitaip, nei tradicinė. Visi priežiūros darbai atliekami vėliau, pradėjus gelsti svogūninių gėlių lapams. Pirmą kartą nepakenktų patręšti pavasarinėmis trąšomis, o vėliau jau naudokite skirtas vasarai. Jei būtinai norite idealios tvarkingos žolytės, ji turėtų būti puoselėjama atsisakant bet kokių kitų augalų - tiek žydinčių pavasarinių svogūninių ar saulučių, tiek dobiliukų ir bet kokių dviskilčių žolių. Prižiūrintys žydinčias vejas-pievutes turi rinktis kompromisinį variantą, kad būtų gerai ir žydintiems augalams, ir žolynams.
Aldona parašė 17 kovo, 2022
Laba diena. Kiek metrų į gylį auga kaukazietiškų slyvaičių gyvatvorės šaknys? Ar jų šaknys gali sugadinti pagrindinio melioracijos vamzdžio, apie 1.25 diametro, užkasto 1 - 1.50 metro ar giliau, struktūrą? Gyvatvorė pasodinta tik praeinančio vamzdžio sklype, pradžioje ir pabaigoje. Ramaus Jums laiko. Ačiū, už atsakymą. Pagarbiai.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Kaukazinės arba skėstašakės slyvos į aukštį auga 5-8 metrus. Tikslių duomenų apie šaknų sistemos gylį nėra, bet šį rūšis prisitaikius augi nederlinguose ir apysausiuose dirvožemiuose, todėl šaknys tikrai yra gilios, labiau išsivysčiusios už antžeminę dalį. Per ilgesnį laiką medžių šaknys gali drenažo vamzdžius apraizgyti ar kai kuriose vietose pro plyšius įaugti į vidų.
Gytė parašė 22 sausio, 2022
Sveiki. Noriu paklausti dėl eglių. Turime eglių " tvorą". Noriu kirpti viršūnes. Ar dabar galima tai daryti? Jei ne, tai kada būtų geriausiai ? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Egles genėti geriausia antroje vasaros pusėje. Tuo metu sakai būna tirštesni, ir mažiau jų išteka iš padarytų žaizdų. Kad eglių gyvatvorė augtų tanki, kasmet reikia trumpinti vienmetes šakeles ir išlaikyti į apačią platėjančią formą. Nukirptos storesnės, kelių metų šakelės neatželia.
Rolandas parašė 1 gruodžio, 2021
Sveiki, planuoju tvirtinti tvenkinio kranta mediniais poliais, gylis prie brusu būtų 2metrai. Tvenkinio ilgis 25m plotis 10m. Kokio diametro medinius brusus patartumėte naudoti? Kaip giliai į žemę juos reikėtų įkalti? Kokie kalimo būdai yra galimi? Ačiu
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, šis klausimas turėtų būti adresuotas ne mums, o statybų žinovams. Mes galime patarti apie augalus, tvenkinio apželdinimą ir pan.
Danute parašė 28 spalio, 2021
Sveiki. Nusipirkau "Pluoštinę juką". Prigijo. Dabar kyla klausimas kaip ją paruošti žiemai, juk ji myli šilumą? Gal uždengti agro plėvele? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pluoštinės jukos pakankamai atsparios šalčiui, kad galėtų žiemoti lauke nedengtos. Pakanka nestorai pamulčiuoti šaknų plotą. Daug pavojingesnis žiemą yra drėgmės perteklius per atlydžius. Kartais rekomenduojama vėlai rudenį sausu oru suglausti ir surišti jukos lapus, kad žiemą lapų pažastyse nesikauptų vanduo, o žiemos pabaigoje saulė nenudegintų lapų. Agroplėvele dengti nereikėtų, nes po ja gali kauptis drėgmė. Kad apsaugoti nuo saulės spindulių žiemos pabaigoje ir anksti pavasarį, galima prie jukos įsmeigti kelias eglišakes, kurios sudarytų šešėlį ir būtų laidžios orui. Blogiausiu atveju, jei po žiemos pagelsta ir apdžiūva jukos lapai, sausas dalis iškarpykite ir augalas greit atžels.
Ivona parašė 28 rugsėjo, 2021
sveiki, norėjau paklausti, ar pasodinus ligustrą, jam priaugus ir paaugus, po pvz. 2-3 metų galima juos persodinti į kitą vietą ?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Paprastųjų ligustrų šaknys plačios, išsiraizgo viršutiniame dirvos sluoksnyje, todėl šiuos krūmus persodinti nėra labai sudėtinga. Darbus suplanuokite ankstyvam pavasariui, o naują auginimo vietą geriausia paruošti rudenį. Ligustrai nereiklūs dirvos derlingumui, bet kad krūmai augtų vešlūs, įmaišykite komposto. Persodinamus krūmus kaskite su dideliu žemių gniužulu, įsodinkite tokiame pat gylyje, kaip augo anksčiau. Pavasarį ir vasarą per sausras būtinai laistykite.
kristina parašė 27 liepos, 2021
Sveiki, kieme dešimt metų buvo auginama buksmedžių gyvatvorė, kuri pradejo nykti, sudžiūvo lapai, tarp šakų matosi tarsi voratinklis. Apžiūrėjus, tiek buksmedžių krūmų viduje, tiek išorėje buvo pastebėti žali vikšrai. Bandant surasti informaciją apie ligą, pagal visus aprašymus krūmus užpuolė kenkėjai vadinami - Buksmedžio gręžtuvais (Glyphodes perspectalis). Surinkti kirmius yra sunku, nes jų nuolat atsiranda ir augalai toliau nyksta.Buvo nupurkšta "deciu", tačiau ir tai nepadeda. Norėtumėm sužinoti ar yra kokia galimybė išnaikinti kirminus ir išgelbėti augalus, ar juos reikėtų išrauti ir išmesti taip sunaikinat ir kenkėjus kol jie dar neužpuolė šalia esančių augalų, nes buksmedžių lapai sparčiai nyksta. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Lietuvoje šiltėjant klimatui plinta naujas kenkėjas – Cydalima perspectalis, sin. Glyphodes perspectalis. Šio drugelio vikšrai graužia buksmedžių lapus. Jie yra žali, su juodomis galvomis ir išilginėmis juodomis juostomis šonuose, gerai slepiasi tarp lapų ir sunkiai matomi. Geriau pastebimi veiklos pėdsakai – apgraužti lapai, voratinkliukas ir išmatų trupinėliai. Kenkėjo tėvynė – Rytų Azija, o į Europą pateko gana neseniai – Vokietijoje rastas tik 2006 metais. Kol ši kandis ypatingai plačiai neišplitusi, patariama pastebėjus pažeidimus ieškoti vikšrų, juos surinkti (nupurtyti ant patiestos plėvelės) ir sunaikinti, o po kelių dienų krūmą vėl patikrinti. Insekticidai mažai efektyvūs, nes sudėtinga pasiekti ir apipurkšti visas tankaus buksmedžio šakeles. Buksmedžius apžiūrėti, tikrinti reikia visą vasarą, kadangi pastebimos 2-4 šių kenkėjų generacijos. Vikšrai vystosi apie 4 savaites, galiausiai pasiekia 35-40 mm ilgį. Lėliukės slepiasi tarp buksmedžio lapų, paskutinės generacijos jos taip ir žiemoja.
Toma parašė 23 liepos, 2021
Laba diena, esam visiški naujokai sodininkystės srityje, tad kreipiamės į profesionalus. Nusipirkome namą su maždaug 6a sklypu ir net nežinome, nuo ko pradėti. Pirmiausia sužinojome, kad norint sklypą apsiželdinti veja mums teks atsivežti juodžemio. Taigi norime paklausti:Kiek maždaug galėtų kainuoti 6a sklypo apželdinimas veja?Kiek jam reiktų to juodžemio?Kokiu metų laiku geriausia tuo pasirūpinti?Skaitėm patarimus, kad geriausia įrengti laistymo sistemą - kiek ji kainuoja?Ir kiek kainuoja Jūsų paslaugos? Na, šį kartą visi klausimai tik apie kainas, nes kokie kiti priežiūros klausimai - nė nenumanom 🙂 Būtume labai dėkingi, jei atsakytumėte.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Žurnalo redakcija neįrenginėja laistymo sistemų ir neatlieka aplinkos tvarkymo darbų, todėl į klausimus dėl kainų neatsakysime. Bet dėl darbų eigos patarti galime. Pirmiausia patys nuspręskite, kur sodinsite pagrindinius sodo augalus (medžius, krūmus) ir kur numatysite poilsio vietas, pavėsinę ar panašius statinius. Pagal tai jūsų pasirinkta įmonė suprojektuos laistymo sistemą. Tik įrengus laistymo sistemą, kai nebereiks giliai perkasinėti žemės, atvežamas juodžemis arba panaši derlinga žemė, tolygiai išsklaidoma, ir sėjama veja. Kiek reikia derlingos žemės sprendžia apželdintojai, įvertinę esamą jūsų sklypo dirvos struktūrą. Vasaros pabaiga, kai orai dar šilti, bet nebėra stiprių karščių, ir yra labai palankus metas įrengti veją.
Aistė parašė 17 liepos, 2021
Sveiki. KAIP IŠNAIKINTI NUO BUKSMEDŽIŲ KIRMĖLES? MASIŠKAI UŽPUOLĖ .IR NE TIK MUMS BET IR VUSUR KUR TIK MATOM PRAEINANT.SUPRANTU KAD TURBŪT ĮTAKOS TURI KLIMATO KAITA,BET SITUACIJA SU KIRMĖLĖM IŠ TIESŲ TRAGIŠKA.NUO KRŪMŲ JAU PUOLA IR KITUS AUGALUS IR NET Į NAMUS ŠLIAUŽIA.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Lietuvoje šiltėjant klimatui plinta naujas kenkėjas – Cydalima perspectalis, sin. Glyphodes perspectalis. Šio drugelio vikšrai graužia buksmedžių lapus. Jie yra žali, su juodomis galvomis ir išilginėmis juodomis juostomis šonuose, gerai slepiasi tarp lapų ir sunkiai matomi. Geriau pastebimi veiklos pėdsakai – apgraužti lapai, voratinkliukas ir išmatų trupinėliai. Kenkėjo tėvynė – Rytų Azija, o į Europą pateko gana neseniai – Vokietijoje rastas tik 2006 metais. Kol ši kandis ypatingai plačiai neišplitusi, patariama pastebėjus pažeidimus ieškoti vikšrų, juos surinkti (nupurtyti ant patiestos plėvelės) ir sunaikinti, o po kelių dienų krūmą vėl patikrinti. Insekticidai mažai efektyvūs, nes sudėtinga pasiekti ir apipurkšti visas tankaus buksmedžio šakeles. Buksmedžius apžiūrėti, tikrinti reikia visą vasarą, kadangi pastebimos 2-4 šių kenkėjų generacijos. Vikšrai vystosi apie 4 savaites, galiausiai pasiekia 35-40 mm ilgį. Lėliukės slepiasi tarp buksmedžio lapų, paskutinės generacijos jos taip ir žiemoja.
Ingrida parašė 26 gegužės, 2021
Sveiki. 2020.09.25 pirkome didelę kalninę guobą" coperdowni", kuri gražiai prigijo ir buvo išleidusi dvi mažas ataugėles. Kaip žinia, šią žiemą buvo daug sniego, šaknys neturėjo nušalti, bet gal galėjo užmirkti. Jau gegužės pabaiga, bet guoba nei žydi, nei skleidžiasi lapai. Kai kurios šakos sausos ( nukarpėme), kai kurios dar minkštos. Kokia galėtų būti priežastis? Ar jau turėtų tokiu metu rodyti kokius nors "gyvybės" ženklus? Ar galima išgelbėti užmirkusią, ar galima mėginti persodinti į didesnę duobę? Vyrauja priesmėlis/priemolis. Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Gyvybinga guoba jau turi būti išskleidusi lapelius. Šie medžiai šalčiui atsparūs, bet jei ilgesnį laiką buvo apsemta vandens, galėjo apmirti šaknys. Mažai tikėtina, kad medį pavyks išgelbėti. Persodinti ir dar labiau pažeisti nusilpusiais šaknis neverta, galima tik padaryti griovelį vandens pertekliui nutekėti į šalį.
Roma parašė 27 balandžio, 2021
Pernai nukrito visi rožių lapai,liko tik žiedai.Noriu paklausti:kuo ir kada nupurkšti,kad šiemet taip nenutiktų.Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Dažniausiai rožių lapai nukrenta, kai šiuos krūmus pažeidžia raudonjuodė dėmėtligė. Antroje vasaros pusėje ant lapų atsiranda didelės juodos dėmės, pažeisti lapai anksti nukrenta. Ši liga labai išplitusi ir pažeidžia daug rožių veislių. Labai svarbios profilaktinės priemonės: tinkama priežiūra, savalaikis tręšimas ir saikingas azotinių trąšų naudojimas, pažeistų lapų ir stiebų surinkimas ir sunaikinimas. Liga labiau plinta šiltu ir drėgnu oru. pavasarį nudengtas rožes reikia kruopščiai išgenėti ir nupurkšti vario sulfatu. Antrą kartą purškiama ūgliams paaugus iki 15-20 cm. Vasarą fungicidais rožes galima purkšti kas 2-3 savaites. Pasitaiko, kad rožių lapai nukrenta smarkiai išplitus voratinkilinėms erkutėms, kai augalai laikomi karštoje ir sausoje vietoje. Šiuo atveju pagelbės purškimas kalio muilo tirpalu ir oro drėgmės didinimas. Purkšti augalus reiktų vos pastebėjus pirmuosius kenkėjų požymius.

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius