• lapkričio 21 d., Ketvirtadienis

Daržovės ant žiemos stalo

Adelė iš Kelmės rajono žiemą gamina sveikatai naudingas – vitaminingas salotas:


Receptas Nr. 1. Stambiai  sutarkuoju 2 morkas, 1 salierą ir 1 juodąjį ridiką. Kubeliais supjaustau 2 konservuotus agurkus. Salotų užpilą gaminu iš 3 šaukštų grietinės, 1 šaukštelio tarkuotų krienų, 1 šaukštelio cukraus, žiupsnelio druskos ir maltų pipirų. Viską gerai išmaišau. 
 

   

Receptas Nr. 2. Nuplaunu ir nuspaudžiu 2 stiklines raugintų kopūstų. Kopūstus apibarstau 1 šaukštu cukraus. Uždedu 3 – 4 šaukštus grietinės. Viską gerai išmaišau. 
 

   

Receptas Nr. 3. Stambiai  sutarkuoju 3 morkas ir 1 obuolį. Salotų užpilą gaminu iš 2 šaukštų grietinės, 1 šauktelio tarkuotų krienų, žiupsnelio cukraus ir druskos. Viską gerai išmaišau. 
  

   

Pasakoja Vilma iš Telšių:

   

Jeigu jau yra daržas ar sodas – daržovių tikrai netrūks ant stalo ir žiemos metu. Šiuo metu daugiausia naudoju marinuotus agurkus, burokėlius ir įvairiausias daržovių mišraines. Mano mišrainės ir patiekalai daromi vadovaujantis  receptu „kas po ranka“. Į daržovių mišraines dedu kopūstus, obuolius, morkas, svogūnus, pomidorus, agurkus. Tos daržovės būna pagrindinės, o paįvairinimui ir tuo metu jau užaugus, dedu ir cukinijų, patisonų, aitriosios paprikos, saldžiųjų paprikų, kaliaropių, žiedinių kopūstų… Nepamirštu ir krapų, petražolių, porų. Jų visada turiu šaldiklyje. Šaldau ir vienus, darau ir jų mišinukus. Pasigaminu ir morkų, svogūnų, petražolių, krapų prieskonių mišinukus su druska.

   

Atradau „Obuolienę“ – smulkiai pjaustyti rūgštesni obuoliai verdami nedideliame kiekyje vandens. Baigus virti sudedami aliejuje pakepinti pjaustyti svogūnai ir smulkiai tarkuotos morkos, malti pipirai, druska. Tokią mišrainę naudojame kaip garnyrą prie žuvies, skanu ir su balta duona. Turint įvairiausių mišrainių, prieskonių mišinukų, drąsiai galiu „žaisti“ virtuvėje gamindama troškinius, padažus, virdama sriubas.

   

Šiuo metu sandėliuke dar yra šviežių kopūstų, morkų, obuolių. Dažnai pagaminu iš jų salotų. Nors tokioms salotoms paprastai naudojamas pekino kopūstas, bet aš verčiuosi su paprastu, darže užaugusiu kopūstu. Taigi, stambiau sutarkuoju kopūstą, morkoms skirta tarka sutarkuoju morkas, obuolius. Įdedu mirkytų kmynų, maltų pipirų, šaldytų porų, krapų ir nedaug petražolių. Įpilu pagal skonį acto (citrinos rūgšties), aliejaus, padruskinu ir viską gerai sukratau. Valgom ir taip paruoštas, ir įsidėjus majonezo.

   

Daržovių trūkumo virtuvėje nejaučiu.
 

   

     Rasos iš Kauno patarimai: 

   

Mūsų šeima valgo ypatingai daug daržovių. Kiekvieną dieną yra daromos salotos ar kokia nors mišrainė, nes mano vyras ir vaikai labai mėgsta daržoves. Kaime mes turime savo daržą, kuriame vasarą  auginame įvairias daržoves, salotas, prieskonius, braškes. Todėl mes jas valgome visada šviežias, gaivias, be nitratų ir chemikalų. O kada ateina marinavimo sezonas, prasideda tikras darbymetis. Man pačiai labai patinka eksperimentuoti virtuvėje, todėl marinuoju daug daržovių, įvairių mišrainių, agurkų, pagardų. Mano šeimyna labiausiai mėgsta marinuotus agurkus, todėl agurkams marinuoti turiu nemažai receptų. Taigi žiemą valgome daug marinuotų daržovių. Gaminu ir šviežių daržovių salotų, bet truputį  rečiau negu vasarą, nes jos nėra tokios skanios ir šviežios. Mūsų mėstamiausios – žiedinio kopūsto salotos, jos labai skanios ir turi  daug vitaminų. Gaminu morkų su česnaku salotas. Kai siaučia gripas, reikia valgyti česnako, o salotose česnakas ne taip stipriai jaučiasi. Burokėlių mišrainę taip pat sveika valgyti – burokėliai  stiprina kraują.

   

Jolanta iš Kelmės rajono džiaugiasi, kad jos šeima valgo daug daržovių salotų, ypač iš savame darže užaugintų gėrybių ir siunčia vieną mėgstamiausių receptų:

   

Bulgariškos daržovių salotos „Sotenis“
 
200 g šviežių, žalių agurkų, 200 g žalių, kietų pomidorų, 2 dideli svogūnai, 2 skiltelės česnako, 100 g brinzos arba mocarelos sūrio, pluoštelis ant palangės žiemą išaugintų petražolių (jei tokių neturite, tiks ir pirktinės).

Padažui: 4 šaukštai aliejaus, 2 šaukštai acto (mes vartojame vyno), druska, pipirai.
 
Daržoves supjaustome gabalėliais, tik svogūnus – griežinėliais. Viską sudedame į gilią salotinę, įdedame susmulkinto česnako, kapotų petražolių ir išmaišome. Aliejus ir actas išsukami ir pasūdomi, į juos įberiame ką tik sugrūstų (mes malame malūnėliu) pipirų ir gautą padažą užpilame ant salotų. Įstatome į šaldytuvą mažiausiai 2 valandoms. Prieš pat patiekiant pabarstome trupinta brinza. Malonaus skonio ir apetitingos salotos.

Tekstas


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 21, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:01, leidžiasi 16:08.
  • Mėnulis teka 20:30, leidžiasi 13:28.
  • Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 15 d.
  • Alberta, Eibartė, Gomantas, Honorijus, Honoratas, Girenė, Tomas
  • Pasaulinė televizijos diena. Tarptautinė geografinių informacinių sistemų diena. Pasaulinė sveikinimosi diena. Pasaulinė filosofijos diena. Jauno vyno šventė. Tarptautinė nerūkymo diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Tinkamas metas sodinti į vazonėlius svogūnines gėles, kurias norite pražydinti žiemą. Sėkite šakniavaisius ankstesniam pavasariniam derliui. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius.
  • Jei žibėdama skala liepsną riečia žemyn – bus atodrėkis, jei aukštyn – šals.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius