Dekoratyvinių medžių ir krūmų priežiūra balandžio mėnesį
*Atidžiai apžiūrimi spygliuočiai – ar nėra apšalusių, sniego nulaužtų ir išlankstytų šakų. Apkarpykite sausas šakeles. Jei reikia, pakoreguokite formą, pakeldami ir pririšdami nulinkusias šakas.
*Spygliuočiai tręšiami specialiomis trąšomis. Jei gelsta spygliai, veikiausiai trūksta magnio. Kai kuriose kompleksinėse trąšose yra šio mikroelemento, o jei ne – įsigykite atskirai.
*Balandis – dekoratyvinių medelių ir krūmelių sodinimo laikas. Tai geriausia daryti mėnesio pradžioje, kol labai nesušilo oras ir nepradėjo sprogti pumpurai. Puiku, jei duobės buvo paruoštos rudenį.
*Sprogstantiems medeliams, krūmeliams reikalingos papildomos maisto medžiagos – mineralinės arba organinės trąšos. Nenaudokite abiejų iš karto.
*Rododendrai tręšiami, mulčiuojami. Tik pirma būtina palaistyti. Šį mėnesį juos galima sodinti, persodinti, genėti. Pašalinamos tik sausos, nulaužtos, susipynusios šakelės.
*Gyvatvorės skleidžia lapelius – pirmosios sužaliuos suformuotos iš kalninių serbentų ir kaulenių. Greitai ir kitos taps nepermatomos. Tręškite (jei dar to nepadarėte kovą), laistykite. Žydinčioms gyvatvorėms leiskite augti laisvai, iki nubyrės žiedai. Anksčiausiai žiedais pradžiugins forsitijos ir pilkosios lanksvos.
Pixabay nuotr.