Pjauti dalgiu – ekologiška, tylu, sveika
Primiršta, tačiau galbūt be reikalo? Vis dėlto pjauti dalgiu – tikrai ne tas pats kaip žoliapjove, kuria naudotis paprasta net ir visiškam naujokui. O išmokti taisyklingai laikyti įrankį rankose, tiksliai atlikti judesį ir lygiai guldyti žolę reikia išties nemažų įgūdžių. Keletą dalykų vertėtų žinoti dar prieš imantis darbo.
Geriau žolę pjauti, kai ji yra rasota arba po lietaus – tai labai palengvina darbą. Drėgmė suteikia reikiamo svorio, leidžiančio žolei atsistoti, kai dalgis per ją slysta. Jei nėra rasos ar lietaus, prieš šienaujant nedidelius plotus galima papurkšti vandeniu.
Pjaunant dalgiu svarbu atlikti sukamuosius judesius, o ne braukti juo tarsi grėbliu. Nevertėtų stengtis per daug užgriebti vienu mostu, o reikėtų tik pasistumti į priekį per sprindį. Beje, ilgi ašmenys nėra būtini. Trumpesniu dalgiu pjauti yra lengviau, paprasčiau, nors procesas užtrunka kiek ilgiau.
Trumpą žolę šienauti sunkiau, nes ji neturi aukštai žolei būdingos inercijos ir svorio. Tačiau dalgiu galima pjauti ir gerokai peraugusią žolę. Ši dažnai užkemša žoliapjovę, todėl ja naudotis tokiu atveju nepatartina. Dalgiu galima pasiekti ir sudėtingesnes vietas, kurių su žoliapjove nupjauti nepavyksta, pavyzdžiui, kai yra šlaitas, šalimais stovi sienelė, laiptai, gėlynai ir kitos kliūtys. Beje, ypač sunkiai pasiekiamose vietose nepadės ir šis įrankis, todėl patartina naudoti paprastas sodininko žirkles ar net senuosius mūsų protėvių įrankius – pjautuvus. Šiuo atveju patogu kirpti žolę žirklėmis su ilgomis rankenomis.
Be abejo, nesitikėkite, kad dalgiu nušienauta veja atrodys lygi ir graži kaip nupjovus žoliapjove. Bus daug nelygumų, ypač jei dar nesate įgudę. Tačiau jūsų kaimynai tikrai įvertins tylų dalgio keliamą garsą, ypač jei palygins jį su žoliapjovės ūžesiu. Dėl šios priežasties romantikos mėgėjai galės pjauti žolę kad ir mėnesienos prieblandoje ar tekant saulei, be baimės ūžiančiu garsu sukelti kaimynų pykčio priepuolius!