Bitkrėslė paprastoji - Tanacetum vulgare

Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) laukuose iš tolo pastebima dėl skaisčiai geltonų, vien iš vamzdiškųjų žiedų sudarytų graižų. Gausiai žydi liepos – rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Bitkrėslės auga 50-120 cm aukščio kerais, sudarytais iš kelių nešakotų stiebų.
Dažnos, jų rasite pievose, upių ir ežerų pakrantėse, pakelėse, pakrūmėse. Žiedams ir lapams būdingas aitrokas specifinis kvapas, kurio nemėgsta daugelis vabzdžių. Džiovintos žolės seniau būdavo dedama į naminių gyvūnų paklotui naudojamą šieną, kad atbaidytų blusas. Bitkrėslės šiek tiek nuodingos, todėl iš šieno pašarui jas išrinkdavo. Nedideliais kiekiais šviežius ir džiovintus lapelius galima naudoti kulinarijoje.
Soduose auginamos ‘Isla Gold’ lapai žaliai geltoni, augalas žemesnis už rūšį, ‘Crispum’ lapai garbanoti, purūs. Bitkrėslės turi stiprias sumedėjusias šaknis, yra ilgaamžės, nemėgsta dažno persodinėjimo. Bet yra nereiklios, auga bet kokiame vidutinio drėgnumo dirvožemyje.
Dauginamos kerų dalimis ir sėklomis. Auginamos natūraliose žydinčiose pievose, gėlynuose derinamos su įvairiais laukiniais augalais.
Alpinariumams tinka tik viena bitkrėslių rūšis – Tanacetum haradjanii, iš Mažosios Azijos kilęs puskrūmis. Ji auginama dėl smulkiai karpytų, pilkų lapų. Užauga iki 20 cm aukščio. Žiedai mažai dekoratyvūs. Auginama saulėtoje vietoje, laidžioje dirvoje. Labai nepakelia užmirkimo. Žiemoja nedengta.