Raganė alpinė - Clematis alpina

Alpinė raganė (Clematis alpina (L.) Mill.) anksčiau vadinta alpine vijutre (sin. Atragene alpina L.), užauganti iki 3 m aukščio. Lapai, kaip ir įprasta raganėms, ant stiebo išsidėstę po du vienas prie kito, sudėtiniai, dukart trilapiai. Žiedai varpelio formos, nusvirę, šviesiau ar tamsiau mėlyni, alyviniai, violetiniai, nedideli, 6–8 cm skersmens, pavieniai.
Žydi anksti – nuo gegužės vidurio iki birželio vidurio. Šie žiedai išauga ant pernykščių stiebų. Vėliau, liepos pabaigoje ir rugpjūčio mėnesį, ant tų pačių metų ūglių pasirodo negausūs pavieniai žiedeliai. Peržydėjusios lianos pasipuošia pūkuotais kamuoliukais – tai į galvutes susitelkę mažyčiai riešutėliai su ilgais plaukuotais liemenėliais. Vaisiai laikosi ilgai, net per žiemą, ir labai puošia augalą.
Kadangi ši rūšis kilusi iš Centrinės ir Pietų Europos, visai nesunku ją auginti ir mūsų soduose. Pakenčia dalinį pavėsį, juk natūraliai paplitusi retuose miškuose ir pamiškėse. Be to, šios raganės nereiklios dirvai, kasmet gausiai žydi. Visiškai atsparios žiemos šalčiui, jokių priedangų nereikia. Tik per sausras reikia palaistyti, retkarčiais patręšti – augalas bus gražesnis, pasipuoš didesniais žiedai.