Gėlininkui lauke darbų daugėja
*Pradžiūvus dirvai ir sušilus orui, skubėkite į gėlynus – reikia nukirpti pernykščius stiebus, išgrėbstyti lapus, šiukšles, supurenti žemę, įterpti komposto, pabarstyti pelenų.
*Tvarkydami alpinariumą, gėlyną, atkreipkite dėmesį, ar augalai yra tinkamame gylyje. Įtariant, kad jie pasodinti kiek per sekliai, užberkite mulčio.
*Apsiniaukusią dieną nuimkite dangas nuo rožių, raganių. Rožes nugenėkite, supurenkite žemę ir patręškite – joms reikia daug maisto medžiagų.
*Balandį pasidauginkite vidurvasarį ir rudenį žydinčių daugiamečių gėlių. Rykštenės, katilėliai, flioksai, bajorės, viendienės, pentiniai ir kitos ilgai augdamos vienoje vietoje sutankėja. Iškaskite kerus ir šakėmis, kauptuku, rankomis padalinkite į keletą dalių. Pasodinkite į perkastą, patręštą žemę tinkamais atstumais. Pavasarį žydinčias daugiametes (bergenijas, neužmirštuoles, laumenes ir kt.) galėsite į naują vietą perkelti rudenį.
*Daugiametes gėles patręškite kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, pamulčiuokite kompostu.
*Patręškite žydinčias ir besiruošiančias žydėti svogūnines gėles: tulpes, krokus, hiacintus, žydres, sniegžydres ir kt. Vandenyje ištirpusios trąšos lapams nekenkia, o birios, patekusios tarp stiebų ir lapų, gali nudeginti. Nužydėjusias gėles laistykite, kad pakaktų drėgmės naujų svogūnėlių formavimuisi.
*Balandžio pabaigoje sodinkite kardelius, montbretes, jurginus, lelijas, kalijas, begonijas, krokosmijas, galtonijas, darželines plukes. Gumbus pamirkykite kalio permanganato ar „Previcur Energy“ tirpale. Sodininkų parduotuvėse rasite ir kitokių preparatų, padedančių augalams išlikti sveikiems ir skatinančių augimą: „Baltijos bio auksas“, „Blackjack“ ir kt.
*Sodinkite rožes. Parinkite šviesią, saulėtą vietą. Dirvą giliai sukaskite, įterpkite perpuvusio mėšlo. Sodinant svarbu, kad skiepijimo vieta būtų 4–5 cm po žeme – išaugs mažiau poskiepių atžalų.
*Aplinką papuoškite žydinčiomis našlaitėmis – jos ištveria vis dar šaltas naktis.
*Patikrinkite, ar turite pakankamai kabamųjų krepšelių, vazonų, palangių lovelių – netrukus ir gegužė, kai puošite balkonus, terasas ir palanges. Senus indus dezinfekuokite.
Pixabay nuotr.