Margaspalvis nereiklių vienmečių rojus
Kai kurios terasos nuo vasario iki rudens skęsta žiedų jūroje. Tinginiui patariama nesodinti žalio miško arba sodinti tiek, kiek jis gebės prižiūrėti. Atsisakykite daigų auginimo, nes šis darbas reikalauja kruopštumo ir daug laiko. Verčiau pirkite nemažus sodinukus vazonėliuose. Tokie gerai prigyja, iš karto žydi. Į vieną vazoną ar lovelį sodinkite ne daugiau kaip 2–3 rūšis. Lengviau prižiūrėti kelis vienos rūšies gėles.
Ką lengva auginti ir kokius sodinukus rekomenduotume tinginiui? Be petunijų (Petunia) neišsiversite. Nors manoma, kad šios gėlės pabodusios, tačiau jų žiedų grožiui mažai kas atsispiria. Pavasarį planuodami sodą lyg ir nusprendžiate, kad daigų nepirksite, bet nuvykę į ūkį ar mugę iškart pamirštate visus pažadus. Petunijų žiedai niekada nenuvilia. Forma iškart krenta į akis, spalvos įvairios, todėl kasmet prie lauko durų, terasoje, balkone skleidžiasi mėlyni, violetiniai, rausvi ar balti žiedai. Jeigu norite, kad induose ant terasos ar balkone gėlės žydėtų be paliovos, rinkitės petunijas. Kad būtų lengviau, pirkite daigus arba paaugintus augalus.
Nuotaiką praskaidrins svyrantys lakišiai (Bidens ferulifolia). Krepšeliuose jie žydi visą vasarą, o stiebai nuolat šakojasi ir vilioja drugius. Pirkite daigus arba paaugintus augalus. Lakišius derinkite, pavyzdžiui, su violetinėmis darželinėmis verbenomis (Verbena x hybrida). Šios gražuolės tinka ir apvalioms krepšelių kompozicijoms, ir mišriems deriniams loveliuose, ir didesnėms sodo urnoms ir gėlynams. Lakišiai, pavyzdžiui, gražiai atrodo su pajūrine lobuliarija (Lobularia maritima). Abi gėlės šviesamėgės, šilumamėgės, pakančios sausrai, nereiklios dirvai. Lobuliarijas galima sėti ir tiesiai į dirvą, o verbenų geriau nusipirkti daigų.
Gražios gėlės yra puikioji (Zinnia elegans) ir siauralapė (Z. angustifolia) gvaizdūnės. Abi rūšys šviesamėgės, šilumamėgės, medingos, žydi įvairių spalvų žiedais. Tinginėliams patiks ir meksikinis žydrūnis (Ageratum houstonianum), standžioji gazanija (Gazania rigens), visadžydė begonija (Begonia semperflorens). Pastaroji vazonuose atrodo kukliau nei kitos svyrančios begonijos, tačiau puošnios būna augdamos pavieniui, deriniuose su cimbžiedomis (Plectranthus) arba žilaisiais šlamučiais (Helichrysum petiolare).
Visų pasirinktų augalų poreikiai turi būti panašūs – jie turi mėgti saulėkaitą ar šešėlį, drėgną ar apysausę žemę. Visiškai nereikli yra pilkšvalapė žilė (Senecio cineraria), kuri paryškina kitus augalus ir užpildo tuščius tarpus tarp jų.
Pixabay nuotr.