Šerkšnotosios tulpės – originalus gamtos ir žmogaus kūrinys
Šerkšnotosios tulpės – tai gana jauna tulpių grupė, išskirta 1981 metais. Jos pradininke laikoma 1930 metais užregistruota veislė ‘Sundew’. Šios tulpės išvestos atsitiktinumo dėka (spontaniniai mutantai). Tik paskui, augant susidomėjimui egzotiška naujųjų tulpių išvaizda, mutacijas imta kelti dirbtiniu būdu – veikiant radioaktyviaisiais spinduliais ar cheminiais mutagenais. Dar vėliau pereita prie įprastinės hibridizacijos.
Augintojų palankumą šerkšnotosios tulpės pelno ne tik originalia žiedų forma ar atspalviais. Žiedlapiai storesni ir standesni nei kitų veislių tulpių, todėl gerokai atsparesni nepalankioms klimato sąlygoms: juos mažiau išblaško vėjas, drėgnu oru beveik nenukenčia nuo pilkojo puvinio. Be to, šios tulpės, ypač vėlyvesnės, žydi labai ilgai. Nepamainomos jos ir įprastose puokštėse, ir netradicinėse gėlių kompozicijose.
Nepaprastas šerkšnotųjų tulpių grožis atsiskleidžia žvelgiant į jų žiedus iš arti. Iškart pastebėsite, kad vadinamasis šerkšnas (smulkios ataugėlės žiedlapių kraštuose) yra dvejopas – kristalinis arba adatinis. Pastarasis visuomet stambesnis. Dažnas ir mišrus „šerkšnas“, kai žiedlapių kraštus puošia abiejų tipų ataugėlės.