Tigrenė - Tigridia pavonia

Margoji tigrenė (Tigridia pavonia) į Europą atvežta tik 18 a. Rūšies augalų žiedų spalva – oranžinė su ryškiu margu viduriu. Parduotuvėse rasime veislių baltais, šviesiai gelsvais, rausvais ir raudonais žiedais.
Žiedai išsilaiko neilgai – vieną dieną. Skleidžiasi rytą ir vakare jau peržydi. Jei diena apsiniaukusi – išsilaiko 3-4 valandomis ilgiau, nei kaitinant saulei. Vis dėlto kai žydi visas kupstas ir žiedai skleidžiais viena po kito, beveik nebūna dienos be žiedų.
Žydėjimas trunka 5-6 savaites. Jei kupstą sudaro 15-20 augalų, kasdien matysite bent po kelis išsiskleidusius žiedus.
Tigrenės labai mėgsta šilmą. Vieta sode joms turi būti saulėta, apsaugota nuo vėjų. Žemė – puveninga, lengva, silpnai rūgščios arba neutralios reakcijos. Sode sodinamos gegužės pabaigoje, kai žemė sušilusi ir daigai tikrai nebeapšals. Sodinimo gylis – 7-10 cm.
Vasarą nepamirškite palaistyti ir bent 2-3 kartus patręšti, palaistyti – žemė tigrenėms neturi išdžiūti.
Tigrenės puikiai auga dideliuose vazonuose. Gali žydėti terasose, balkonuose.
Sudaiginti šiltnamyje ir vėliau persodinti į gėlyną augalai anksčiau žydės.
Iškasti tigrenes reikia po šalnų, panašiai kaip ir kardelius. Iš gėlyno iškasti verčiau su žemės gniužulu ir nenupurčius žemių įdėti į dėžę ir nunešti į rūsį. Jei tigrenės buvo augintos vazone, per žiemą jas galima palikti tame pat inde su sausa žeme. Skirtingai nuo kardelių, tigrenės greit perdžiūsta, todėl netinka saugoti sudėtas į dėžutes ar orui laidžius maišelius. Gerai išsilaiko sudėtos į dėžutes ir užbertos durpėmis arba smėliu. Žiemojimo patalpos temperatūra turėtų būti 4-7 °C.
Tigrenes galima dauginti ir sėklomis. Dalis sėjinukų gali pražysti tais pačiais metais.