Sausmedis skėstašakis - Lonicera pileata
Skėstašakio sausmedžio tėvynė – Kinija, Hupėjaus ir Sečuano provincijos. Vakarų Europoje introdukuotas apie 1900 metus, o Lietuvoje – apie 1975 metus. Dažnas sodybose.
Krūmas – iki 0,3–0,5 m aukščio, skėstomis ar pažeme besidriekiančiomis šakomis. Ūgliai ir šakelės ploni, plaukuoti. Lapai pailgai lancetiški, apvaliomis viršūnėlėmis, 1,2–2 cm ilgio, trumpais koteliais, ant ūglių išsidėstę šukiškai dviem eilėmis, žvilgančia tamsiai žalia viršutine ir šviesiai žalia, matine apatine puse. Žiedai šviesiai geltoni, smulkūs, ant šakelių išsidėstę po du. Žydi gegužės ir birželio mėnesiais. Vaisiai – 4–5 mm skersmens purpuriškai violetinės uogos, sunoksta liepos mėnesį.
Geriausiai auga derlingoje ir vidutinio derlingumo, drėgnokoje lengvo priemolio dirvoje (pH 7–8). Vidutiniškai atsparus užterštam miestų orui, ligoms ir kenkėjams, šaltesnėmis žiemomis apšąla, tad reikia lengvai pridengti.
Dauginamas žaliais auginiais. Sodinamas pavieniui ir nedidelėmis grupėmis alpinariumuose, šalia atraminių sienelių ir laiptų.