Tamarindas indinis - Tamarindus indica

Indiniai tamarindai (Tamarindus indica) – visžaliai medžiai, užaugantys apie 20-25 m aukščio, nors kai kurie gali pasiekti ir 40 m. Lapai poriškai plunksniški. Žiedai viršūninėse šluotelėse, smulkūs, apie 1,5 cm skersmens, gelsvi – geltoni su raudonomis gyslelėmis. Tėvynėje medis žydi gruodžio – sausio mėnesiais.
Tamarindai paplitę Afrikos savanose ir miškuose, randami ir Madagaskare. Pietų ir Pietryčių Azijoje, Ramiojo vandenyno salose, Lotynų Amerikoje ir Karibų jūros baseino šalyse plačiai auginami kaip kultūriniai augalai, sodinami miestuose ir pakelėse.
Vaisiai – rudos ankštys, turinčios valgomą minkštimą ir daug stambių sėklų. Vaisių minkštimas labai mėgstamas. Prinokusių vaisių jis saldus, primena džiovintų bananų skonį.
Tamarindai mėgsta šviesą, saulės spinduliai jiems tiesiog būtini. Tik gal vidurdienio kaitra jauniems lapams gali būti per stipri. Todėl geriau, kai saulė tamarindus apšviečia rytą ir vakare. Šiltomis vasaros dienomis juos galima laikyti lauke, užuovėjoje.
Laistomi reguliariai, kai tik apdžiūsta žemės paviršius. Suprantama, vasarą reikės laistyti dažniau, o žiemą – rečiau.
Tręšti šiuos augalus reikėtų atsargiai ir saikingai.
Jauni augalai iki 5 metų amžiaus persodinami kasmet, o senesni – kas 2-3 metus. Kasmet reikėtų pakeisti viršutinį žemės sluoksnį vazone.