10 žingsnių tvirtų daigų link
2023 m. 24 vasario d.
- Visi indai turėtų būti dezinfekuoti ir kruopščiai išplauti.
- Ant kiekvieno indo dugno būtina papilti smulkaus keramzito arba rupaus upės smėlio.
- Indus reikia pripildyti žemės, ją truputį suslegiant, bet ne iki pat viršaus – turėtų likti maždaug 2 cm iki viršaus, kad laistant vanduo nebėgtų per kraštus.
- Dėželės arba puodeliai sustatomi į padėklus, ant kurių galima padėti keletą lentjuosčių arba paskleisti keramzito. Tuomet vandens perteklius laisvai nutekėti. Siekiant padidinti oro drėgnumą, į padėklus galima įpilti tiek vandens, kad jo lygis būtų šiek tiek žemesnis už lentjuosčių ar keramzito lygį.
- Prieš sėją specialiai neparuoštas (beicuotas arba dražuotas) sėklas būtina dezinfekuoti. Paprasčiausia jas pamerkti 20 minučių į 1 % kalio permanganato tirpalą. Galima naudoti iki 40 ºC pašildytą 10 % vandenilio peroksido tirpalą. Į jį sėklos pamerkiamos 10 minučių. Dukart atskiestos alavijų sultys sunaikina bakteriozę ir skatina dygimą. Šiame tirpale sėklos laikomos parą. Po bet kokios dezinfekcijos jas būtina kruopščiai nuplauti tekančiu vandeniu.
6. Sėklų dygimo laikotarpiu indai uždengiami skaidria plėvele arba stiklu. Pasirodžius daigams, danga nuimama, nes per didelis drėgnumas yra pražūtingas.
7. Augantys daigai du kartus patręšiami mineralinėmis trąšomis. Geriausia tai daryti laistant.
8. Daigus laistyti reikėtų saikingai. Aukšta temperatūra ir didelis santykinis drėgnis pablogina jų kokybę.
9. Likus 2–3 savaitėms iki sodinimo į nuolatinę vietą, daigus būtina pradėti grūdinti – arba išnešti į balkoną, arba atidaryti orlaides. Likus savaitei, jie laistomi mažiau ir reguliariai vėdinami.
10. Kad prireikus vietoje pažeistų augalų galėtumėte sodinti kitus, daigų skaičius turėtų būti 15–20 % didesnis už numatomų sodinukų skaičių.