• birželio 25 d., Antradienis

Kaip paankstinti ridikėlių derlių?

Ridikėliai greičiau sudygsta aukštesnėje temperatūroje (24–26° C), tad jų galite pasisėti į dėžutę ir laikyti šiltoje patalpoje. Vėliau daigus persodinkite į dirvą 5 cm atstumais. Tarp eilučių palikite 10 cm atstumus. Kad išgaruotų mažiau drėgmės, lysvės daromos neaukštos.

Kitas būdas derliui paankstinti – sėti sudaigintas sėklas. Atrinktas jas parą pamirkykite ir sudaiginkite drėgname marliniame skudurėlyje. Lysvėje kas 5–10 cm padarykite negilius griovelius. Juose labai atsargiai, berdami iš saujos, maždaug kas 5 cm išdėstykite sudygusias sėklas. Taip sėdami sugaišite daugiau laiko, bet vėliau ridikėlių nereikės retinti, jie greičiau augs, nes augimo sąlygos bus geresnės. Sėklas užžerkite ne storesniu kaip 2 mm žemės sluoksniu.

Pavasario derliui ridikėlius galima sėti ir vėlai rudenį, tiksliau – prieš žiemą. Dirva turi būti būtinai lengva. Paruošiama lysvė. Joje iš anksto padaromi negilūs grioveliai. Pradėjus šalti, sėklos pasėjamos ir užžeriamos 2–3 cm žemės ir tokiu pat durpių sluoksniu. Kadangi sėjama tankiau, sėklų reikia daugiau. Pavasarį lysvę galima uždengti laikina priedanga ar agroplėvele.

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius