• birželio 24 d., Pirmadienis

Klausia skaitytojai. Sėklos, substratas, daigai

Dažnai sulaukiame skaitytojų klausimų apie tai, kaip atskirti geras sėklas nuo blogų, kokį substratą daigams pasirinkti, o jei perkami daigai, tai kaip žinoti, kuris yra sveikas. Tad pateikiame atsakymus į šiuos itin dažnus klausimus.

 

 

 

 

 

 

Kaip atrinkti geras ir blogas sėklas?

Kalibravimas – sėklų rūšiavimas pagal svorį, matmenis. Naudokite valgomosios druskos tirpalą. Pasiruoškite 3–5 proc. valgomosios druskos tirpalo. Suberkite į jį sėklas. Vertingos, daigios, sunkios greitai nutūps ant indo dugno. Smulkios, menkavertės, nedaigios plaukios paviršiuje. Jas atsargiai nupilkite. Likusį tirpalą su sėklomis perkoškite per sietelį. Sietelį su sėklomis pakiškite po drungnu tekančiu vandeniu ir nuplaukite. Štai ir viskas. Tereikia sėklas išdžiovinti ir palaukti sėjos laiko. Smulkioms sėkloms šis atrankos būdas netinka. Kalibruoti druskos tirpale galima tik stambesnes daržovių sėklas.

 

Substratas daigams

Rinkdamiesi substratą daigams atsižvelkite į kelis labai svarbius kriterijus. Jis turi būti lengvas, purus, pralaidus orui ir vandeniui, neužkrėstas piktžolėmis, ligomis ir kenkėjais, turtingas organinių ir mineralinių medžiagų. Jei norite užsiauginti sveikų daigų, naudokite pirktus durpių substratus. Galima jų ir patiems pasiruošti, tačiau prieš naudojimą dezinfekuokite (kaitinkite, sulaistykite verdančiu vandeniu, apdorokite fungicidais). Tačiau galite užkrėsti ligomis, kenkėjų kiaušinėliais, piktžolių sėklomis. Įsigytą durpių substratą naudokite gryną, į jį neįmaišykite savo sodo žemės.

Daug geriau daigus auginti po vieną durpiniuose, polimeriniuose puodeliuose, daigyklose (kasetėse), dėžutėse. Kai kiekvienas auga atskirai, šaknys persodinant nežalojamos. Be to, susirgus vienam augalui, infekcija taip greitai nepersimeta ant kitų. Ypač toks auginimo būdas tinka baklažanams, kurie nemėgsta persodinimo.

 

Kaip atrodo sveikas daigas?

Ant lapų nematyti jokių kenkėjų ar ligų požymių. Jie sodriai žali, neskylėti. Be to, sveikieji turi trumpus tarpubamblius, atrodo kaip vientisas, neištįsęs kerelis. Tvirti daigai turi 4–6 lapus. Ankstyvą derlių duosiantys neturi būti pasenę – nuo sėjos laiko turi būti praeiti ne daugiau kaip 6–8 savaitės. Vėlyvesnio derliaus augaliukų amžius turi būti 3–5 savaitės.

Kad daigai užaugtų gražūs, kokybiški, sėti ir auginti juos reikia tinkamomis sąlygomis. Pasidomėkite konkrečios daržovių rūšies poreikiais, sureguliuokite šviesos ir temperatūros režimą. Jei nėra kitos galimybės, sukurkite tinkamas sąlygas kambaryje – papildomai apšvieskite.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:38.
  • Mėnulis Vandenyje 06:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Janina, Jonas, Jonė, Jonis, Eiviltas, Eiviltė, Žaneta (Žana), Žanas
  • Joninės (Rasų šventė).
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Jei per Jonines lyja, tai rugpjūtis bus šlapias.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius