Klausia skaitytojai. Sėklos, substratas, daigai

Dažnai sulaukiame skaitytojų klausimų apie tai, kaip atskirti geras sėklas nuo blogų, kokį substratą daigams pasirinkti, o jei perkami daigai, tai kaip žinoti, kuris yra sveikas. Tad pateikiame atsakymus į šiuos itin dažnus klausimus.

 

 

 

 

 

 

Kaip atrinkti geras ir blogas sėklas?

Kalibravimas – sėklų rūšiavimas pagal svorį, matmenis. Naudokite valgomosios druskos tirpalą. Pasiruoškite 3–5 proc. valgomosios druskos tirpalo. Suberkite į jį sėklas. Vertingos, daigios, sunkios greitai nutūps ant indo dugno. Smulkios, menkavertės, nedaigios plaukios paviršiuje. Jas atsargiai nupilkite. Likusį tirpalą su sėklomis perkoškite per sietelį. Sietelį su sėklomis pakiškite po drungnu tekančiu vandeniu ir nuplaukite. Štai ir viskas. Tereikia sėklas išdžiovinti ir palaukti sėjos laiko. Smulkioms sėkloms šis atrankos būdas netinka. Kalibruoti druskos tirpale galima tik stambesnes daržovių sėklas.

 

Substratas daigams

Rinkdamiesi substratą daigams atsižvelkite į kelis labai svarbius kriterijus. Jis turi būti lengvas, purus, pralaidus orui ir vandeniui, neužkrėstas piktžolėmis, ligomis ir kenkėjais, turtingas organinių ir mineralinių medžiagų. Jei norite užsiauginti sveikų daigų, naudokite pirktus durpių substratus. Galima jų ir patiems pasiruošti, tačiau prieš naudojimą dezinfekuokite (kaitinkite, sulaistykite verdančiu vandeniu, apdorokite fungicidais). Tačiau galite užkrėsti ligomis, kenkėjų kiaušinėliais, piktžolių sėklomis. Įsigytą durpių substratą naudokite gryną, į jį neįmaišykite savo sodo žemės.

Daug geriau daigus auginti po vieną durpiniuose, polimeriniuose puodeliuose, daigyklose (kasetėse), dėžutėse. Kai kiekvienas auga atskirai, šaknys persodinant nežalojamos. Be to, susirgus vienam augalui, infekcija taip greitai nepersimeta ant kitų. Ypač toks auginimo būdas tinka baklažanams, kurie nemėgsta persodinimo.

 

Kaip atrodo sveikas daigas?

Ant lapų nematyti jokių kenkėjų ar ligų požymių. Jie sodriai žali, neskylėti. Be to, sveikieji turi trumpus tarpubamblius, atrodo kaip vientisas, neištįsęs kerelis. Tvirti daigai turi 4–6 lapus. Ankstyvą derlių duosiantys neturi būti pasenę – nuo sėjos laiko turi būti praeiti ne daugiau kaip 6–8 savaitės. Vėlyvesnio derliaus augaliukų amžius turi būti 3–5 savaitės.

Kad daigai užaugtų gražūs, kokybiški, sėti ir auginti juos reikia tinkamomis sąlygomis. Pasidomėkite konkrečios daržovių rūšies poreikiais, sureguliuokite šviesos ir temperatūros režimą. Jei nėra kitos galimybės, sukurkite tinkamas sąlygas kambaryje – papildomai apšvieskite.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius