• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Laikas sėti baklažanus

Bak­la­ža­nai sė­ja­mi jau nuo sau­sio vi­du­rio, nors kai ku­rioms veis­lėms tik­tų ir ko­vo vi­du­rys. Ta­čiau mū­sų są­ly­go­mis dai­gai au­ga ne­spar­čiai, nes trūks­ta ši­lu­mos ir švie­sos. Sė­ja­ma į pu­rią, šil­tą že­mę. Sėk­los tu­rė­tų bū­ti bei­cuo­tos ar­ba pa­mir­ky­tos ro­ži­nia­me ka­lio per­man­ga­na­to tir­pa­le.

Vi­są lai­ką rei­kia šil­tos drėg­mės, tad lais­ty­ki­te drungnu van­de­niu. Iš­dygs­ta per 10–17 die­nų. Iki per­so­di­ni­mo į lau­ką ar šilt­na­mį tu­ri iš­aug­ti ne ma­žiau kaip du tik­rų­jų la­pų aukš­tai. Tręš­ti bū­ti­na kas dvi sa­vai­tes mi­ne­ra­li­nių trą­šų mišiniu, ne­pa­dau­gi­nant azo­to. Bak­la­ža­nams pa­tin­ka ir or­ga­ni­nių trą­šų prie­das, bet rei­kia sau­go­ti, kad ne­įsi­veis­tų ken­kė­jų.

Dai­gus so­din­ki­te ke­liais cen­ti­met­rais gi­liau, ne­gu au­go dur­pi­nia­me puo­de­ly­je, į hu­mu­sin­gą, gi­liai įdirb­tą, van­de­niui lai­džią dir­vą, kas 50 cm. Jei­gu jie sil­pni, ge­riau iš­mes­kite, kadangi ne­spės už­au­gin­ti vai­sių. Daž­niau­siai šilt­na­my­je bak­la­ža­nai bū­na jau ant­ro­ji kul­tū­ra  po sa­lo­tų ar ri­di­kė­lių.

Ne­sku­bė­ki­te so­din­ti į šilt­na­mį, kol vė­sios nak­tys. Ge­riau­sia pa­si­nau­do­ki­te fe­no­lo­gi­niu ka­len­do­riu­mi – so­din­ki­te erš­kėt­ro­žėms pra­žy­dus (tai jau bus bir­že­lis).


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius