Laikas sėti baklažanus

Bak­la­ža­nai sė­ja­mi jau nuo sau­sio vi­du­rio, nors kai ku­rioms veis­lėms tik­tų ir ko­vo vi­du­rys. Ta­čiau mū­sų są­ly­go­mis dai­gai au­ga ne­spar­čiai, nes trūks­ta ši­lu­mos ir švie­sos. Sė­ja­ma į pu­rią, šil­tą že­mę. Sėk­los tu­rė­tų bū­ti bei­cuo­tos ar­ba pa­mir­ky­tos ro­ži­nia­me ka­lio per­man­ga­na­to tir­pa­le.

Vi­są lai­ką rei­kia šil­tos drėg­mės, tad lais­ty­ki­te drungnu van­de­niu. Iš­dygs­ta per 10–17 die­nų. Iki per­so­di­ni­mo į lau­ką ar šilt­na­mį tu­ri iš­aug­ti ne ma­žiau kaip du tik­rų­jų la­pų aukš­tai. Tręš­ti bū­ti­na kas dvi sa­vai­tes mi­ne­ra­li­nių trą­šų mišiniu, ne­pa­dau­gi­nant azo­to. Bak­la­ža­nams pa­tin­ka ir or­ga­ni­nių trą­šų prie­das, bet rei­kia sau­go­ti, kad ne­įsi­veis­tų ken­kė­jų.

Dai­gus so­din­ki­te ke­liais cen­ti­met­rais gi­liau, ne­gu au­go dur­pi­nia­me puo­de­ly­je, į hu­mu­sin­gą, gi­liai įdirb­tą, van­de­niui lai­džią dir­vą, kas 50 cm. Jei­gu jie sil­pni, ge­riau iš­mes­kite, kadangi ne­spės už­au­gin­ti vai­sių. Daž­niau­siai šilt­na­my­je bak­la­ža­nai bū­na jau ant­ro­ji kul­tū­ra  po sa­lo­tų ar ri­di­kė­lių.

Ne­sku­bė­ki­te so­din­ti į šilt­na­mį, kol vė­sios nak­tys. Ge­riau­sia pa­si­nau­do­ki­te fe­no­lo­gi­niu ka­len­do­riu­mi – so­din­ki­te erš­kėt­ro­žėms pra­žy­dus (tai jau bus bir­že­lis).


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 7, antradienis.
  • Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:55.
  • Mėnulis teka 23:41, leidžiasi 06:56.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Vilgailė, Asta, Sangaila, Estera
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistinius augalus. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Jei spiečius aukštame medyje susimetė – geras, derlingas ruduo bus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius