• gruodžio 2 d., Šeštadienis

Laikas sėti baklažanus

Bak­la­ža­nai sė­ja­mi jau nuo sau­sio vi­du­rio, nors kai ku­rioms veis­lėms tik­tų ir ko­vo vi­du­rys. Ta­čiau mū­sų są­ly­go­mis dai­gai au­ga ne­spar­čiai, nes trūks­ta ši­lu­mos ir švie­sos. Sė­ja­ma į pu­rią, šil­tą že­mę. Sėk­los tu­rė­tų bū­ti bei­cuo­tos ar­ba pa­mir­ky­tos ro­ži­nia­me ka­lio per­man­ga­na­to tir­pa­le.

Vi­są lai­ką rei­kia šil­tos drėg­mės, tad lais­ty­ki­te drungnu van­de­niu. Iš­dygs­ta per 10–17 die­nų. Iki per­so­di­ni­mo į lau­ką ar šilt­na­mį tu­ri iš­aug­ti ne ma­žiau kaip du tik­rų­jų la­pų aukš­tai. Tręš­ti bū­ti­na kas dvi sa­vai­tes mi­ne­ra­li­nių trą­šų mišiniu, ne­pa­dau­gi­nant azo­to. Bak­la­ža­nams pa­tin­ka ir or­ga­ni­nių trą­šų prie­das, bet rei­kia sau­go­ti, kad ne­įsi­veis­tų ken­kė­jų.

Dai­gus so­din­ki­te ke­liais cen­ti­met­rais gi­liau, ne­gu au­go dur­pi­nia­me puo­de­ly­je, į hu­mu­sin­gą, gi­liai įdirb­tą, van­de­niui lai­džią dir­vą, kas 50 cm. Jei­gu jie sil­pni, ge­riau iš­mes­kite, kadangi ne­spės už­au­gin­ti vai­sių. Daž­niau­siai šilt­na­my­je bak­la­ža­nai bū­na jau ant­ro­ji kul­tū­ra  po sa­lo­tų ar ri­di­kė­lių.

Ne­sku­bė­ki­te so­din­ti į šilt­na­mį, kol vė­sios nak­tys. Ge­riau­sia pa­si­nau­do­ki­te fe­no­lo­gi­niu ka­len­do­riu­mi – so­din­ki­te erš­kėt­ro­žėms pra­žy­dus (tai jau bus bir­že­lis).


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 2, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 20:29, leidžiasi 12:51.
  • Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Aurelija, Aurelijus, Aurėja, Paulina, Milmantė, Svirgailas, Svirgailė, Vėjūnas, Viviana
  • Tarptautinė vergovės panaikinimo diena
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Savam krašte ir žiema maloni.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius