• sausio 28 d., Antradienis
Didelis baneris puslapio viršuje
SS didelis

Laikas sėti baklažanus

Bak­la­ža­nai sė­ja­mi jau nuo sau­sio vi­du­rio, nors kai ku­rioms veis­lėms tik­tų ir ko­vo vi­du­rys. Ta­čiau mū­sų są­ly­go­mis dai­gai au­ga ne­spar­čiai, nes trūks­ta ši­lu­mos ir švie­sos. Sė­ja­ma į pu­rią, šil­tą že­mę. Sėk­los tu­rė­tų bū­ti bei­cuo­tos ar­ba pa­mir­ky­tos ro­ži­nia­me ka­lio per­man­ga­na­to tir­pa­le.

Vi­są lai­ką rei­kia šil­tos drėg­mės, tad lais­ty­ki­te drungnu van­de­niu. Iš­dygs­ta per 10–17 die­nų. Iki per­so­di­ni­mo į lau­ką ar šilt­na­mį tu­ri iš­aug­ti ne ma­žiau kaip du tik­rų­jų la­pų aukš­tai. Tręš­ti bū­ti­na kas dvi sa­vai­tes mi­ne­ra­li­nių trą­šų mišiniu, ne­pa­dau­gi­nant azo­to. Bak­la­ža­nams pa­tin­ka ir or­ga­ni­nių trą­šų prie­das, bet rei­kia sau­go­ti, kad ne­įsi­veis­tų ken­kė­jų.

Dai­gus so­din­ki­te ke­liais cen­ti­met­rais gi­liau, ne­gu au­go dur­pi­nia­me puo­de­ly­je, į hu­mu­sin­gą, gi­liai įdirb­tą, van­de­niui lai­džią dir­vą, kas 50 cm. Jei­gu jie sil­pni, ge­riau iš­mes­kite, kadangi ne­spės už­au­gin­ti vai­sių. Daž­niau­siai šilt­na­my­je bak­la­ža­nai bū­na jau ant­ro­ji kul­tū­ra  po sa­lo­tų ar ri­di­kė­lių.

Ne­sku­bė­ki­te so­din­ti į šilt­na­mį, kol vė­sios nak­tys. Ge­riau­sia pa­si­nau­do­ki­te fe­no­lo­gi­niu ka­len­do­riu­mi – so­din­ki­te erš­kėt­ro­žėms pra­žy­dus (tai jau bus bir­že­lis).


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 28, antradienis.
  • Saulė teka 08:16, leidžiasi 16:48.
  • Mėnulis teka 10:05, leidžiasi 20:40.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 24 d.
  • Karlas, Karolė, Leonidas, Manfredas, Nijolė, Tomas.
  • Europos duomenų apsaugos diena
  • Lapų diena. Laistykite, purkškite kambarinius augalus, daigus. Sėkite, pikuokite lapines daržoves ant palangės. Diena ypač palanki ieškoti vandens gyslos, valyti šulinį.
  • Kuo daugiau žiemą šerkšno, tuo daugiau vasarą grybų ir uogų.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2