Chrizantemos terasoje ir balkone
Chrizantemos žymios ne tik spalvų turtingumu. Verčia stebėtis ir žiedų formų įvairovė. Yra ir paprastų, panašių į ramunėles, ir garbanotais, pomponiniais, spinduliniais bei kitokiais žiedynais veislių. Dabar jų jau išvesta daugiau nei 5 000, bet ne visos žiemoja dirvoje ir ištveria šalnas. Jautresnes šilumai auginkite vazonuose kaip vienmetes arba bandykite kerus išlaikyti rūsyje, bet yra ir pas mus žiemojančių daugiamečių rūšių bei veislių.
Kai balkonų ir terasų vazonuose savo trumpą gyvenimą užbaigia vasarinukai, jų vietą gali užimti žydinčios chrizantemos. Rudeniški deriniai su kitais augalais spinduliuoja besąlygišką, ypatingą grožį. Sukūrus meniškas kompozicijas induose, sodą pavyks išlaikyti patrauklų iki pat žiemos pradžios. Dviejų ar trijų augalų pakanka, norint pageidaujamomis spalvomis pagražinti balkoną ar terasą, laiptus ar aikštelę prie namo durų.
Chrizantemomis galite papuošti ir kitas sodo vietas – pastatykite kelis indus prie pavėsinės arba vartelių. Džiugius akcentus papildykite astrais, erikomis, viržiais, dekoratyviniais kopūstais.
Jeigu chrizantemų vazonėlį nusipirkote parduotuvėje ir norite persodinti į didesnį indą su kitais augalais, naudokite kompostinę žemę, durpių ir perpuvusio mėšlo mišinį. Vazoninės chrizantemos, kaip ir augančios gėlyne, labai nemėgsta būti perliejamos – užmirkus žemei pradeda pūti šaknys. Jos reiklesnės nei daugiametės, nebijo mūsų žiemų, dėl to kiekvieną rudenį paprasčiausiai nusipirkite keletą naujų. Taip paprasčiau, nei senus krūmelius laikyti per žiemą. O jei vis dėlto nusprendėte nužydėjusias chrizantemas saugoti, jas apkarpykite, palikdami 5–7 cm ilgio stiebelius, ir suneškite į rūsį. Prižiūrėkite, kad žemė visiškai neišdžiūtų. Jeigu augalas sėkmingai išgyveno, apie kovą pasirodys naujų ūglių. Tada vazonėlius perkelkite į šviesią, nelabai šiltą patalpą.