• gegužės 17 d., Antradienis

Augalai balkonuose

*Uždaruose balkonuose kai kuriomis saulėtomis dienomis jau per karšta – reikėtų atidaryti langus arba bent praverti orlaides. Ten gali augti ir žydėti pačios įvairiausios gėlės. Suvešėjusias jas reikia gausiai laistyti ir patręšti.

 

 

 

 

 

*Tarp gėlių pasodinti prieskoniniai augalai ne tik paįvairins derinius, bet ir praturtins virtuvę – visada smagu turėti skanių šviežių lapelių. Su gėlėmis puikiai dera dašiai, bazilikai, laiškiniai česnakai, rozmarinai, petražolės, čiobreliai. Nebūtina laukti, kol jie užaugs iš sėklų. Nupirkti parduotuvėje ir persodinti prieskoniniai augalai džiugins visą vasarą.

*Gegužės pirmojoje pusėje dar išlieka šalnų pavojus, todėl pačias jautriausias gėles sodinkite vėliau. Saulutės, našlaitės, gebenės, raktažolės ir tvertikai visomis vaivorykštės spalvomis nuspalvins palangių lovelius. Vėliau, kai šios gėlės peržydės, sodinsite vasarinių augalų derinius. Gegužės antrojoje pusėje visas vienmetes perkelkite į lovelius ir kabamuosius vazonus.

*Terasų vazonus ir lovelius pirmosiomis gėlėmis tikriausiai apsodinote balandį. Gegužės antrojoje pusėje reikės pakeisti nužydėjusias ankstyvąsias. Svogūnines galima atsargiai iškelti su žeme ir padėti nuošaliau subręsti, raktažoles – perkelti į gėlynus. Į jų vietą sodinkite ilgai žydinčias mėgstamas vasarines gėles.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 17, antradienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:22.
  • Mėnulis teka 23:46, leidžiasi 05:37.
  • Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 16 d.
  • Gailė, Paskalis, Virkantas.
  • Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Sužydo šermukšnis pirm alyvos – lauk darganotų ir šaltų orų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius

baneris