• rugpjūčio 14 d., Sekmadienis

Augalai balkonuose

*Uždaruose balkonuose kai kuriomis saulėtomis dienomis jau per karšta – reikėtų atidaryti langus arba bent praverti orlaides. Ten gali augti ir žydėti pačios įvairiausios gėlės. Suvešėjusias jas reikia gausiai laistyti ir patręšti.

 

 

 

 

 

*Tarp gėlių pasodinti prieskoniniai augalai ne tik paįvairins derinius, bet ir praturtins virtuvę – visada smagu turėti skanių šviežių lapelių. Su gėlėmis puikiai dera dašiai, bazilikai, laiškiniai česnakai, rozmarinai, petražolės, čiobreliai. Nebūtina laukti, kol jie užaugs iš sėklų. Nupirkti parduotuvėje ir persodinti prieskoniniai augalai džiugins visą vasarą.

*Gegužės pirmojoje pusėje dar išlieka šalnų pavojus, todėl pačias jautriausias gėles sodinkite vėliau. Saulutės, našlaitės, gebenės, raktažolės ir tvertikai visomis vaivorykštės spalvomis nuspalvins palangių lovelius. Vėliau, kai šios gėlės peržydės, sodinsite vasarinių augalų derinius. Gegužės antrojoje pusėje visas vienmetes perkelkite į lovelius ir kabamuosius vazonus.

*Terasų vazonus ir lovelius pirmosiomis gėlėmis tikriausiai apsodinote balandį. Gegužės antrojoje pusėje reikės pakeisti nužydėjusias ankstyvąsias. Svogūnines galima atsargiai iškelti su žeme ir padėti nuošaliau subręsti, raktažoles – perkelti į gėlynus. Į jų vietą sodinkite ilgai žydinčias mėgstamas vasarines gėles.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, sekmadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 22:11, leidžiasi 08:39.
  • Mėnulis Avine 23:45, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Lapų diena tęsis iki vidurnakčio. Laistykite augalus, purkškite, genėkite gyvatvores, ravėkite. Augalus, kad žaliuotų ir vešėtų, tręškite. Naikinkite pelėsius. Negalima sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti ir sandėliuoti derliaus, konservuoti.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius