• birželio 25 d., Antradienis

Augalai balkonuose

*Uždaruose balkonuose kai kuriomis saulėtomis dienomis jau per karšta – reikėtų atidaryti langus arba bent praverti orlaides. Ten gali augti ir žydėti pačios įvairiausios gėlės. Suvešėjusias jas reikia gausiai laistyti ir patręšti.

 

 

 

 

 

*Tarp gėlių pasodinti prieskoniniai augalai ne tik paįvairins derinius, bet ir praturtins virtuvę – visada smagu turėti skanių šviežių lapelių. Su gėlėmis puikiai dera dašiai, bazilikai, laiškiniai česnakai, rozmarinai, petražolės, čiobreliai. Nebūtina laukti, kol jie užaugs iš sėklų. Nupirkti parduotuvėje ir persodinti prieskoniniai augalai džiugins visą vasarą.

*Gegužę dar išlieka šalnų pavojus, todėl pačias jautriausias gėles sodinkite vėliau. Saulutės, našlaitės, gebenės, raktažolės ir tvertikai visomis vaivorykštės spalvomis nuspalvins palangių lovelius. Vėliau, kai šios gėlės peržydės, sodinsite vasarinių augalų derinius. Gegužės antrojoje pusėje visas vienmetes perkelkite į lovelius ir kabamuosius vazonus.

*Terasų vazonus ir lovelius pirmosiomis gėlėmis tikriausiai apsodinote balandį. Gegužės antrojoje pusėje reikės pakeisti nužydėjusias ankstyvąsias. Svogūnines galima atsargiai iškelti su žeme ir padėti nuošaliau subręsti, raktažoles – perkelti į gėlynus. Į jų vietą sodinkite ilgai žydinčias mėgstamas vasarines gėles.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius