• gruodžio 3 d., Šeštadienis

Augalai balkonuose

*Uždaruose balkonuose kai kuriomis saulėtomis dienomis jau per karšta – reikėtų atidaryti langus arba bent praverti orlaides. Ten gali augti ir žydėti pačios įvairiausios gėlės. Suvešėjusias jas reikia gausiai laistyti ir patręšti.

 

 

 

 

 

*Tarp gėlių pasodinti prieskoniniai augalai ne tik paįvairins derinius, bet ir praturtins virtuvę – visada smagu turėti skanių šviežių lapelių. Su gėlėmis puikiai dera dašiai, bazilikai, laiškiniai česnakai, rozmarinai, petražolės, čiobreliai. Nebūtina laukti, kol jie užaugs iš sėklų. Nupirkti parduotuvėje ir persodinti prieskoniniai augalai džiugins visą vasarą.

*Gegužės pirmojoje pusėje dar išlieka šalnų pavojus, todėl pačias jautriausias gėles sodinkite vėliau. Saulutės, našlaitės, gebenės, raktažolės ir tvertikai visomis vaivorykštės spalvomis nuspalvins palangių lovelius. Vėliau, kai šios gėlės peržydės, sodinsite vasarinių augalų derinius. Gegužės antrojoje pusėje visas vienmetes perkelkite į lovelius ir kabamuosius vazonus.

*Terasų vazonus ir lovelius pirmosiomis gėlėmis tikriausiai apsodinote balandį. Gegužės antrojoje pusėje reikės pakeisti nužydėjusias ankstyvąsias. Svogūnines galima atsargiai iškelti su žeme ir padėti nuošaliau subręsti, raktažoles – perkelti į gėlynus. Į jų vietą sodinkite ilgai žydinčias mėgstamas vasarines gėles.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 2, penktadienis.
  • Saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 14:02, leidžiasi 01:02.
  • Mėnulis Avine 06:41, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis lapkričio 30 d.
  • Aurelija, Aurelijus, Aurėja, Paulina, Milmantė, Svirgailas, Svirgailė, Vėjūnas, Viviana
  • Tarptautinė vergovės panaikinimo diena
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite šildomuose šiltnamiuose auginamas daržoves, brandinančias vaisius virš žemės. Kepkite duoną, pyragus. Pjaukite medieną. Tvarkykite namus.
  • Savam krašte ir žiema maloni.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius