Darbai darže birželio mėnesį
Aukštyn besistiebiantys daržo ir šiltnamio „gyventojai“, pirmą derlių dovanojančios daržovės – tai, ko labiausiai pasiilgome per žiemą ir kas nepaprastai džiugina šiltuoju metų laiku. Kokie darbai laukia?
Renkame kolorado vabalus. Birželio pabaigoje apatinėje bulvių lapų pusėje patelės labai intensyviai deda kiaušinėlius. Kol vabalų nedaug, juos renkame ir naikiname, o kiaušinėlius sutriname. Jei kenkėjai apniko 5–10 proc. pasėlio, nupurškime insekticidu.
Birželį fungicidais bulvės profilaktiškai purškiamos nuo maro.
Kasame ankstyvųjų veislių bulves. Birželio pabaigoje jau galima kasti ankstyvųjų veislių bulves, kurios pasodintos balandžio pabaigoje ar gegužės pirmomis dienomis spėja užaugti per 40–50 dienų.
Agurkams nugnybiame viršūnes, kai jie turi 6–7 lapus, kad pradėtų auginti šonines atšakas. Naujus stiebus vėliau galėsime pririšę virvėmis nukreipti į viršų ar leisime jiems tiesiog driektis pažeme. Birželio antroje pusėje agurkus laistome kiek mažiau, kad jie suformuotų daugiau vaisių užuomazgų, bet neleidžiame perdžiūti.
Formuojame pomidorus. Gerokai paūgėjus augalams, paliekame po vieną stiebą su 7–8 žiedų kekėmis. Galima palikti tik vieną apatinį ūglį su žiedine keke, o kitus iš lapų pažastų nuskinti, kai išaugs iki 8 cm ilgio. Tai geriausia daryti ryte – tada jie lengviau lūžta. Saugant augalus nuo virusinių ligų, ūgliai laužiami į šoną – taip, kad ant rankų nepatektų jų sulčių. Prie stiebo turi likti 2–3 cm ilgio ūglio dalis.
Ravime, purename, laistome, tręšiame. Sparčiai augančias piktžoles rauname neleisdami joms pražysti ir subrandinti sėklų. Visas metame į komposto dėžę. Purename lysves, tarpueilius – žemė išgarins mažiau vandens. Gausiai laistome porus, kopūstus, kuriuos pasodinome gegužės viduryje, nes dabar jiems reikia ypač daug drėgmės. Reguliariai tręšiame ir laistome kambarinius augalus, mat dabar jie greitai auga ir gausiai žydi.