Darbai gėlyne gegužės mėnesį
*Į dirvą sėkite vienmetes gėles: uodeguotuosius ir žaliuosius burnočius, bajores, žioveinius, didžiąsias ašarėles, vaistines medetkas, kvapniuosius pelėžirnius, dailiąsias klarkijas, paprastąsias kosmėjas, nasturtes, ešolcijas ir kt. Remkitės informacija ant sėklų pakelių.
*Sudygusias vienmetes gėles retinkite, ravėkite, mulčiuokite. Įsitikinkite, kad netrūksta drėgmės. Jei gresia šalnos, jaunus daigelius pridenkite.
*Kalijoms parinkite šiltesnę, nuo vėjų apsaugotą vietą gėlyne. Gražiai atrodo ir lengviau prižiūrimi induose susodinti augalai.
*Sodinkite vilkdalgius. Tai galima daryti visą vasarą, iki rugsėjo. Atminkite, kad sibiriniai ir japoniniai laistomi gausiai, o barzdotieji – saikingai, nes nuo per didelės drėgmės pradės pūti šakniastiebiai.
*Į indus ar gėlynus sodinkite sudaigintas begonijas. Gerai išsilaikiusios peržiem sudygs ir nedaigintos (įdubusi gumbo dalis turi būti nukreipta į viršų), tik reikia būti kantriems – daigelių gali tekti laukti net iki trijų savaičių.
*Jei susigundėte nusipirkti lelijų gumbų, parinkite laidžią, purią, neutralios reakcijos dirvą, kurioje bent kelerius metus neaugo svogūninės gėlės, ir pasodinkite. Daigams kenkia šalnos, tad sudygusius būtina pridengti. Geresnis metas sodinti lelijas – ruduo.
*Metas sodinti kardelius, acidanteras, montbretes ir kitas nežiemojančias svogūnines vasarą ir rudenį žydinčias gėles.
*Sodinkite nesudygusius jurginus – gumbų pumpurai turi būti 4–5 cm po žeme. Sudygę į lauką keliaus praėjus šalnų pavojui: nors pašalę atželia, vėliau sulaukiama žiedų.
*Kanos bijo šalnų – sodinkite tik joms pasibaigus. Šie augalai labai dekoratyvūs: nepakartojamai atrodo tiek pavieniai, tiek pulkai ir pulkeliai. Svarbu, kad netrūktų drėgmės, trąšų (labai tinka arklių mėšlas), saulės ir šilumos.
*Į paruoštus balkonų, palangių lovelius, vazonus sodinkite vienmečių gėlių daigus. Išėmę augalėlį lengvai papurenkite, atpalaiduokite šaknis, pasodinę palaistykite ir kuriam laikui palikite pavėsyje.
*Tarp baigiančių žydėti tulpių, žydrių, margučių sodinkite vienmečių daigus.
*Jei neturite daigų, gėlių į balkonų lovelius galite pasisėti. Puikiai tiks medetkos, raudonžiedės pupelės, nasturtės, kitos tiesiai į dirvą beriamos sėklos.
*Skirkite dėmesio daugiametėms: tręškite, laistykite, purenkite, ravėkite, mulčiuokite.
*Žydinčias tulpes, narcizus, kitas svogūnines gėles patręškite, nuskinkite nužydėjusius žiedus. Nors po žydėjimo jos neatrodo džiugiai, leiskite nudžiūti lapams, iškaskite birželį, kai visiškai nudžius stiebai ir lapai.
*Nepalikite kambarinių gėlių be dėmesio – joms taip pat reikia priežiūros. Laistykite, tręškite, nupurkškite, po šalnų perneškite į balkonus, lauką. Atsižvelkite į poreikius – pernelyg saulėta vieta ne visiems tinka.
Pixabay nuotr.