Gėlėms peržydėjus…
Peržydėjusiųjų priežiūra:
* Geriausias metas persodinti barzdotuosius vilkdalgius – pasibaigus jų žydėjimui. Vienoje vietoje šios gėlės gerai auga 4–6 metus. Atskyrę kero dalis ar atskirus šakniastiebius su lapais, juos sodinkite naujoje vietoje, kompostu pagerintoje nerūgščioje žemėje. Prieš persodinant, lapai ir šaknys patrumpinami, o duobėje šakniastiebiai išdėstomi horizontaliai, šaknys nukreipiamos gilyn.
* Narcizų ramybės periodas – gana trumpas: ne visas mėnuo. Pageltus lapams, svogūnėlius iškaskite ir apdžiovinkite nekarštoje ir nesaulėtoje vietoje (apie 20 ºC). Iki palankiausio sodinimo laiko – rugpjūčio pabaigos ir rugsėjo pradžios – laikomi nekarštame kambaryje.
* Nekarštomis dienomis galima persodinti, dauginti raktažoles, žiemes, vaisginas, poraičius, kiliminius flioksus, uolaskėles, kvapiąsias našlaites.
* Auginiais dauginkite rudgrūdėles, levandas, šalavijus, šilokus.
* Patikrinkite, kaip laikosi anksčiau iškastų pavasarinių svogūninių gėlių svogūnėliai. Radę laisvą valandėlę, juos nuvalykite, surūšiuokite pagal dydį.
Renkame sėklas
Rinkti sėklas verta tik tada, kai auginate vienos veislės gėles. Kelios tos pat rūšies veislės viename sode dažniausiai nesunkiai kryžminasi, taigi iš tokių sėklų išauginti sėjinukai gali turėti visai kitokių požymių. Geriausias sėklas subrandina peržydėję ankstyvieji žiedai. Tačiau, jei orų sąlygos netinkamos (pavyzdžiui, dažnai lyja ir užuomazgos ima pūti), teks palaukti ir rinkti sėklas vėliau. Tik tų augalų, kurių žydėjimo periodas trumpas, ir sėklos turi subręsti greitai, viršūnes reikia apsaugoti nuo lietaus. Rinkti sėklas patariama nudžiūvus rasai, nuo sausų augalų.
Nesumaišykite ir tinkamai išdžiovinkite surinktas sėklas. Kiekvienos rūšies dėkite į atskiras dėžutes, iš karto užsirašykite pavadinimus. Džiovinkite plonu sluoksniu, padėtas gerai vėdinamoje vietoje.