Kabanti pasaka
Ką veikti kabamajame krėsle? Be vietos skaitymui, poilsiui ar net snūduriavimui, toks krėslas turi dar vieną funkciją: jame galima sūpuotis. Sūpavimasis mūsų kūnams yra prigimtinis malonumas, ateinantis dar iš motinos įsčių, kūdikių lopšių. Sūpavimas siejasi ir su vandeniu – primena laivo bangose pojūtį, siejasi su saugumu, ramybe, perėjimu iš intensyvaus dienos ritmo į poilsio režimą. Būtent todėl kabančius baldus taip mėgsta vaikai: jiems tai – erdvė globos ir džiugesio ritualams.
Tradicinis kabamasis krėslas primena hamaką, yra supintas iš virvių ir turi du tvirtinimo taškus. Šiuolaikinių vidaus erdvėms skirtų kabamųjų krėslų asortimentas stebina įvairove: tiek montavimo sprendimų, tiek medžiagų, tiek formų atžvilgiu. Siūlome drauge pasvajoti ir paieškoti idėjų savo namams.
Rankų darbo sūpuoklės
Nediduką krėslą, pagamintą iš tekstilės, virvės ir medinio tašelio, bus lengva pritaikyti net ir kukliausio ploto interjere. Beje, jis gali būti nuimamas: pakabinamas tada, kada norisi atsipalaiduoti, ir paslepiamas spintoje, kai trūksta vietos. Tašelyje pragręžkite virvės skersmens skyles ir įtaisykite virves: išoriniai mazgai turi žiūrėti į viršų, vidiniai – žemyn. Sėdimajai daliai pasirinkite tvirtą, storą ir, be abejo, prie kambario spalviškai derantį audinį. Formai išlaikyti pritaikykite pagalvėlę. Lubose įtaisykite žmogaus svorį atlaikysiantį kablį. Smagaus supimosi!
Palapinė vidury miegamojo
Galingas plieninis stovas – patikimas šeimyninio kabamojo gulto laikiklis. Galima įsigyti universalių stovų, prie kurių tvirtinami ir suaugusiųjų, ir vaikų hamakai / krėslai, priklausomai nuo poreikio. Šiuo atveju gultas tapęs kambario esme: nemažą erdvę užimantis supamasis baldas atkartoja palapinės formą. Tekstilė pritvirtinta prie plieninio karkaso, apatinė dalis sutvirtinta papildomu audinio sluoksniu. Stovas neleis palapinei pernelyg įsisiūbuoti, tačiau švelnus šeimyninis pasisūpavimas sukurs neįtikėtiną vakaro atmosferą. Tokiam objektui duokite pakankamai ploto: tegul šalimais nesigrūda gausios interjero detalės. Susikurkite aplinką, kurioje atsigautų žvilgsnis.
Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – Unsplash, LPS.
Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. birželio mėnesio numeryje.