• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Medinės konstrukcijos priestatas

Medinis namo priestatas yra racionalus būdas padidinti gyvenamąjį plotą. Priestatų projektai stebina savo įvairove: jie gali praversti didinant virtuvės plotą, įrengiant pagalbinę patalpą ar prabangią terasą. Įgyvendinti tokią idėją ir atlikti daugelį statybos darbų galėsite savarankiškai – apie tai svarbu pagalvoti pasirenkant projekto tipą. Savaime suprantama, kaip ir statant naują namą, iš statybos priežiūros institucijų privalėsite gauti atitinkamus leidimus.

 

 

 

 

 

Senos statybos namai

Kadangi įsigyjant sodybas dažnai perkami senos statybos, XX amžiaus pradžios statiniai, reikėtų nepamiršti, kad to laikotarpio valstiečių gyvenamieji būstai skyrėsi ne tik išore, bet ir planavimu. Bendras jų bruožas – siauras ir ilgas korpusas su vieneriomis arba dvejomis durimis per vidurį. Namo antras aukštas arba palėpė gyvenimui naudojami nebuvo. Rytų aukštaičių ūkininko name būdavo trys pagrindinės patalpos: viduryje – namo priemenė, ir du namo galai – gryčia ir seklyčia. Visa šeimyna kasdien tesinaudodavo gryčios galu, o seklyčia buvo laikoma svečiams. Dažniausiai jos patalpos nebuvo šildomos. Gryčioje buvo dirbami ir kasdieniniai darbai. Todėl įsigijus panašų senos statybos namą, norint jį nors minimaliai pritaikyti šiandienos reikalavimams, iškyla įvairių rekonstrukcijos ir statybos klausimų. Vienas jų – priestato statyba.

 

Priestatų konstrukcijos

Priestato konstrukcija gali būti karkasinė ir be karkaso. Konstrukcija pasirenkama atsižvelgiant į pastato aukštų skaičių, statinio plotą, turimą žemės sklypą, gyvenamojo namo charakteristikas. Paprasčiausia priestato konstrukcija, kuri remiasi į namo sieną, statoma iš tų pačių medžiagų, kaip ir pagrindinis namo korpusas. Jeigu namas pastatytas iš klijuotų rąstų, tai ir priestatas privalėtų būti iš tokių pat medžiagų. Nesilaikant šio principo, atskiros namo dalys nusėda skirtingai, tarp jų atsiranda plyšiai. Priestatas dažniausiai montuojamas prie pastato galinės (1 pav.) arba fasado sienos (2 pav.). Statinys gali būti vieno arba dviejų aukštų (3 pav.). Stogas daromas vienšlaitis (2 pav.). arba panaudojamas bendras statinio stogas. Rąstinis priestatas gali būti statomas ir prie plytinių namų, blokinių arba kitų. Statinį, kuris nesurištas su pagrindine konstrukcija bendrais pamatais, galima montuoti ir savo rankomis. Tačiau statant rąstinį priestatą prie plytinio arba statinio iš šlakbetonio blokų, statyba tampa sudėtingesnė. Šį darbą geriau atliktų profesionalūs statybininkai.

 

Tekstas ir brėžiniai – Vytauto Mankevičiaus. Nuotraukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. spalio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius