• gruodžio 22 d., Sekmadienis

Mano pirmas daržas II

Vieta daržui. Geriausia vieta daržui – apsaugota nuo vėjų, saulėta. Gerai, jei saulė ją apšviečia nuo 6 valandų ryto iki 18 valandos vakaro. Dirva – neutralios reakcijos, derlinga ar vidutiniškai derlinga, nedrėgna ir nelinkusi užmirkti. Pradžioje ją reikia sukasti. Puiku, jei tai daroma iš rudens. Kasdami iš karto surenkame visas stambias ir smulkias piktžolių šaknis. Lyginti dirvos nerekomenduojama.

 

 

 

 

Tinkamas tręšimas. Rudenį kasdami dirvą įterpkite perpuvusio karvių mėšlo (35 kg / 10 m2). Pavasarį, jei jo neturite, galite naudoti kompostą. Kiekis imamas toks pats, kaip mėšlo. Tręšti mineralinėmis trąšomis galima tik atlikus dirvožemio analizę.

Nepatyrę daržininkai neturėtų tręšti daržo „iš akies“. Neturint nei mėšlo, nei komposto galima naudoti kompleksines trąšas. Būtina atsižvelgti į rekomendacijas, surašytas ant pakelio.

Sėklos ir daigai. Daržovių sėklas ir daigus pirkite tik specializuotose parduotuvėse ir prekybos centruose. Neieškokite turguje, kur jos suberiamos į permatomus maišelius. Tokių sėklų kokybė abejotina.

Daržo laistymas. Visi daržo augalai mėgsta vandenį. Jo daug reikia pavasarį ir per sausras. Labai svarbu gausiai laistyti naujai pasodintus daigus, kol jie įsišaknys ir sutvirtės. Vėliau intensyviai augančias daržoves būtina laistyti sistemingai, ypač per sausras. Visada geriau naudoti pastovėjusį ir sušilusį vandenį, nei šaltą, tekantį iš čiaupo. Jam laikyti tiks didesnės plastikinės talpos, sena vonia, statinė.

 

Piktžolės, ligos ir kenkėjai

Ravėjimas – bene svarbiausias gausaus derliaus garantas. Kuo anksčiau išrausite dygstančias piktžoles, tuo geriau vystysis daržovių daigai. Kol jos labai smulkios, nebūtina ravėti, tiesiog dažnai purenkite tarpueilius. Vėliau išraukite tik tas piktžoles, kurios auga tarp daržovių daigų. Kad jos nedygtų, lysves, tarpueilius galima mulčiuoti. Naudojama nupjauta neaukšta vejos žolė, smulkinti šiaudai, lapuočių medžių mulčias.

Naujokai daržininkai dažnai neatpažįsta pirmųjų ligos požymių, nestebi kenkėjų, nors reikėtų. Vos tik kyla įtarimas, kad viena ar kita daržovė serga, ją geriau išraukite. Jei matote kenkėjų pėdsakus (skylėtus, gelstančius ir vystančius lapus, jų deformacijas, skylutes šakniavaisiuose), kuo greičiau augalus išraukite, atidžiai apžiūrėkite ir bandykite aiškintis, kas tie niekadėjai.

Tiek naujokai, tiek ir patyrę daržininkai visada gali kreiptis į specialistus. Nufotografuokite arba atidžiai apžiūrėję išsamiai aprašykite kenkėjų išvaizdą. Rūpimus klausimus pateikite svetainėje www.sodospalvos.lt, rubrikoje „Klausk specialisto“.

Keli patarimai

*Prieš sodindami sąsiuvinyje nubraižykite daržą planą. Pažymėkite numeriais vageles ir užrašykite būsimų daržovių pavadinimus.

*Įsigykite įrankių: kastuvą, grėblį, laistytuvą, purentuvą, kelis kibirus, pirštines.

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 22, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:40, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 12:09.
  • Mėnulis Svarstyklėse 21:07, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gruodžio 15 d.
  • Anna, Aneta, Dovilė, Gedvyda, Gedvydas, Ksavera, Rimbertas, Zenonas
  • Astronominės žiemos pradžia.
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Koks oras yra gruodžio 22 dieną, toks bus ir kitų metų kovo mėnesį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius