• gruodžio 8 d., Sekmadienis

Darbai darže gegužės mėnesį

Besibaigiantis pavasaris vis gena į daržus – ten veiklos tiek, kad pabaigos nesimato! Ir visa tai dėl ko? Žinoma, dėl gausaus ir gardaus derliaus.

 

*Vienus rauname, kitus sodiname. Mėnesio pradžioje polietileniniuose šiltnamiuose išrovus ridikėlius, svogūnus, salotas ir krapus sodinami pomidorų, paprikų, agurkų daigai. Jei pomidorai bus sodinami į tą pačią vietą, kur augo pernai, pakeičiamas dirvožemis arba bent jau nukasamas 10–12 cm storio sluoksnis. Po to palaistoma verdančiu vario sulfato tirpalu (1 šaukštas 10 l vandens).

*Gegužės viduryje, kai praeina pavasarinių šalnų pavojus, į lauko lysves sėjami ir daigais sodinami agurkai. Lysvėje padaromi 15–20 cm gylio grioveliai, tarp jų paliekami apie 80 cm tarpai. Daigai sodinami 20–30 cm atstumais, atsižvelgiant į veislę.

*Į lysves sodinami porų daigai. Tai daroma pasibaigus pavasarinėms šalnoms. Lapai ir šaknelės patrumpinami iki 1/3. Svarbiausia neleisti šaknelėms išdžiūti. Jei prieš sodinimą porų daigus pamerksime į tirštą vandens ir molio masę, pasodinę iš karto palaistysime – prigis beveik visi.

*Paūgėjusios ankstyvųjų veislių bulvės išravimos ir apkaupiamos. Jei prognozuojamos šalnos, nedideli plotai uždengiami daržo plėvele. Jei šalnos pakando lapus, bulves patręškime azotinėmis trąšomis – greičiau sustiprės ir atžels. Gegužės pradžioje sodinamos vidutinio vėlyvumo ir vėlyvos bulvės.

*Naikiname kopūstines sprages (Phyllotreta vittata). Šie kenkėjai ima migruoti ievoms sužaliavus. Kol dar neauga kultūriniai bastutiniai (kryžmažiedžiai) augalai, jie apsigyvena ant piktžolių, o vėliau persikelia ant kopūstų, griežčių, ropių, ridikėlių daigų. Kad kopūstinės spragės neapniktų neseniai pasodintų daigelių, juos ir dirvą aplink reguliariai barstykite medžių pelenais (1 stiklinė 1 m2). Gana gerai kenkėjus naikina specialus tirpalas iš 200 g sutrinto sauso tabako, 40 g žaliojo kalio muilo ir 10 l vandens. Paruoštas jis palaikomas 1–2 paras, nukošus iš karto išpurškiamas.

*3–4 tikruosius lapelius turintys žemuogių sėjinukai išpikuojami. Tai galima daryti ir anksčiau, kai išauga du pirmieji lapeliai, tačiau reikia naudoti pincetą. Daigai sodinami į didesnes dėžutes ir ten auginami, kol praeina šalnų pavojus.

Daigai lysvėje išpikuojami 10×4–5 cm atstumais. Šiek tiek rečiau išsodinamos remontantinės ir derlingos ankstyvosios žemuogės. Jos šakotis pradeda gerokai anksčiau. Maždaug po mėnesio, birželį, daigai suveši ir sudaro gražias eiles.

*Išravėtas braškių lysves pamulčiuojame šiaudais. Uogos noks švarios, dygs mažiau piktžolių, žemė bus drėgnesnė. Mėnesio pradžioje braškes patręšiame kompleksinėmis trąšomis su mikroelementais.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 8, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:29, leidžiasi 15:53.
  • Mėnulis Žuvyse. Priešpilnis
  • Gedmintė, Gediminas, Gedimina, Guntila, Vaidgintas, Zenonas
  • Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo šventė
  • Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti. Vėdinkite patalpas, valykite grindis.
  • Jei gruodis šiltas, tai birželis bus šaltas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius