• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Darbai darže balandžio mėnesį

*Jei žemė daržovėms per rūgšti, pabarstykite kalkėmis, dolomitmilčiais. Gerą poveikį daro pelenai.

*Plotus, kur auginsite agurkus, bulves, patręškite mėšlu. Šviežio jo nemėgsta morkos, pomidorai, svogūnai.

*Jei daržą sukasėte rudenį, pavasarį užtenka supurenti viršutinį sluoksnį. Nereikėtų pamiršti, kad gamtinės žemdirbystės šalininkai to daryti nepataria. Kasti ar nekasti – į šį klausimą vienintelio teisingo atsakymo nėra. Kokių principų laikotės, taip ir elkitės.

 

 

 

 

*Paruoškite lysves daržovėms. Jas orientuokite šiaurės–pietų kryptimi. Kad lysvės būtų tiesesnės, naudokite prie kuoliukų pririštą ir ištemptą virvelę. Optimalus plotis yra 0,9–1 m, tarpueiliai – 0,4–0,5 m. Akėdami įterpkite trąšų.

*Lysves uždenkite polietileno plėvele (geriausia juoda) – greičiau sušils žemė.

*Atsiverskite žiemą sudarytą daržo planą – atsižvelgdami į alelopatines augalų savybes ir rekomenduojamus priešsėlius, sulauksite gausesnio derliaus (apie tai rašėme praeitame žurnalo numeryje).

*Šalpusniui pražydus, į lysves sėkite ankstyvąsias ir vidutinio ankstyvumo morkas, krapus, pastarnokus, daugiamečius svogūnus, špinatus, salotas, pipirnes, ridikėlius, ridikus vasaros derliui, ropes, žirnius, gelsves. Sodinkite krienus, rabarbarus, šparagus, topinambus, porų ir pastarnokų pasodus.

*Paprastajai ievai sužaliavus, sėkite burokėlius, geltekles, petražoles, svogūnus, pastarnokus, vėlyvąsias morkas, dašius, kalendras. Sodinkite salierų, kopūstų, porų, salotų, bastučių, salierų daigus, svogūnų sėjinukus, česnakų skilteles.

*Sodinkite sudaigintas ankstyvąsias bulves, kai įšils dirva (balandžio viduryje). Į kiekvieną duobelę įberkite saują pelenų, komposto. Laukelį apsėję pupomis, bulves apsaugosite nuo kolorado vabalų.

*Daigus saugokite nuo šalnų. Apdenkite dviguba daržo plėvele, jei prognozuojamos šaltesnės naktys.

*Polietileno plėvele uždenkite pasėlius – šilumoje sėklos greičiau dygsta, nelesamos paukščių, negaruoja drėgmė. Pasirodžius daigams, ją pakeiskite daržo danga.

*Balandžio–gegužės sandūroje sodinkite vasarinius česnakus. Kai kas pataria tai daryti dar anksčiau, vos nutirpus sniegui, bet nutyli, ko imtis, kai sniego nėra, jau vasario ar net sausio mėnesį. Česnakai blogai auga rūgščiose dirvose – ištirkite pH, gal teks įterpti daugiau kalkinių medžiagų.

 *Pasirūpinkite daugiametėmis daržovėmis ir prieskoniniais augalais. Patręškite, sutankėjusius iškaskite ir išskirstykite, uždenkite plėvele. Rabarbarus apvožkite nepermatomais indais – išbalinti jie yra daug gardesni.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius