• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Darbai darže balandžio mėnesį

*Jei žemė daržovėms per rūgšti, pabarstykite kalkėmis, dolomitmilčiais. Gerą poveikį daro pelenai.

*Plotus, kur auginsite agurkus, bulves, patręškite mėšlu. Šviežio jo nemėgsta morkos, pomidorai, svogūnai.

*Jei daržą sukasėte rudenį, pavasarį užtenka supurenti viršutinį sluoksnį. Nereikėtų pamiršti, kad gamtinės žemdirbystės šalininkai to daryti nepataria. Kasti ar nekasti – į šį klausimą vienintelio teisingo atsakymo nėra. Kokių principų laikotės, taip ir elkitės.

 

 

 

 

*Paruoškite lysves daržovėms. Jas orientuokite šiaurės–pietų kryptimi. Kad lysvės būtų tiesesnės, naudokite prie kuoliukų pririštą ir ištemptą virvelę. Optimalus plotis yra 0,9–1 m, tarpueiliai – 0,4–0,5 m. Akėdami įterpkite trąšų.

*Lysves uždenkite polietileno plėvele (geriausia juoda) – greičiau sušils žemė.

*Atsiverskite žiemą sudarytą daržo planą – atsižvelgdami į alelopatines augalų savybes ir rekomenduojamus priešsėlius, sulauksite gausesnio derliaus (apie tai rašėme praeitame žurnalo numeryje).

*Šalpusniui pražydus, į lysves sėkite ankstyvąsias ir vidutinio ankstyvumo morkas, krapus, pastarnokus, daugiamečius svogūnus, špinatus, salotas, pipirnes, ridikėlius, ridikus vasaros derliui, ropes, žirnius, gelsves. Sodinkite krienus, rabarbarus, šparagus, topinambus, porų ir pastarnokų pasodus.

*Paprastajai ievai sužaliavus, sėkite burokėlius, geltekles, petražoles, svogūnus, pastarnokus, vėlyvąsias morkas, dašius, kalendras. Sodinkite salierų, kopūstų, porų, salotų, bastučių, salierų daigus, svogūnų sėjinukus, česnakų skilteles.

*Sodinkite sudaigintas ankstyvąsias bulves, kai įšils dirva (balandžio viduryje). Į kiekvieną duobelę įberkite saują pelenų, komposto. Laukelį apsėję pupomis, bulves apsaugosite nuo kolorado vabalų.

*Daigus saugokite nuo šalnų. Apdenkite dviguba daržo plėvele, jei prognozuojamos šaltesnės naktys.

*Polietileno plėvele uždenkite pasėlius – šilumoje sėklos greičiau dygsta, nelesamos paukščių, negaruoja drėgmė. Pasirodžius daigams, ją pakeiskite daržo danga.

*Balandžio–gegužės sandūroje sodinkite vasarinius česnakus. Kai kas pataria tai daryti dar anksčiau, vos nutirpus sniegui, bet nutyli, ko imtis, kai sniego nėra, jau vasario ar net sausio mėnesį. Česnakai blogai auga rūgščiose dirvose – ištirkite pH, gal teks įterpti daugiau kalkinių medžiagų.

 *Pasirūpinkite daugiametėmis daržovėmis ir prieskoniniais augalais. Patręškite, sutankėjusius iškaskite ir išskirstykite, uždenkite plėvele. Rabarbarus apvožkite nepermatomais indais – išbalinti jie yra daug gardesni.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius