• balandžio 14 d., Trečiadienis

Darbai darže balandžio mėnesį

*Jei žemė daržovėms per rūgšti, pabarstykite kalkėmis, dolomitmilčiais. Gerą poveikį daro pelenai.

*Plotus, kur auginsite agurkus, bulves, patręškite mėšlu. Šviežio jo nemėgsta morkos, pomidorai, svogūnai.

*Jei daržą sukasėte rudenį, pavasarį užtenka supurenti viršutinį sluoksnį. Nereikėtų pamiršti, kad gamtinės žemdirbystės šalininkai to daryti nepataria. Kasti ar nekasti – į šį klausimą vienintelio teisingo atsakymo nėra. Kokių principų laikotės, taip ir elkitės.

 

 

 

 

*Paruoškite lysves daržovėms. Jas orientuokite šiaurės–pietų kryptimi. Kad lysvės būtų tiesesnės, naudokite prie kuoliukų pririštą ir ištemptą virvelę. Optimalus plotis yra 0,9–1 m, tarpueiliai – 0,4–0,5 m. Akėdami įterpkite trąšų.

*Lysves uždenkite polietileno plėvele (geriausia juoda) – greičiau sušils žemė.

*Atsiverskite žiemą sudarytą daržo planą – atsižvelgdami į alelopatines augalų savybes ir rekomenduojamus priešsėlius, sulauksite gausesnio derliaus (apie tai rašėme praeitame žurnalo numeryje).

*Šalpusniui pražydus, į lysves sėkite ankstyvąsias ir vidutinio ankstyvumo morkas, krapus, pastarnokus, daugiamečius svogūnus, špinatus, salotas, pipirnes, ridikėlius, ridikus vasaros derliui, ropes, žirnius, gelsves. Sodinkite krienus, rabarbarus, šparagus, topinambus, porų ir pastarnokų pasodus.

*Paprastajai ievai sužaliavus, sėkite burokėlius, geltekles, petražoles, svogūnus, pastarnokus, vėlyvąsias morkas, dašius, kalendras. Sodinkite salierų, kopūstų, porų, salotų, bastučių, salierų daigus, svogūnų sėjinukus, česnakų skilteles.

*Sodinkite sudaigintas ankstyvąsias bulves, kai įšils dirva (balandžio viduryje). Į kiekvieną duobelę įberkite saują pelenų, komposto. Laukelį apsėję pupomis, bulves apsaugosite nuo kolorado vabalų.

*Daigus saugokite nuo šalnų. Apdenkite dviguba daržo plėvele, jei prognozuojamos šaltesnės naktys.

*Polietileno plėvele uždenkite pasėlius – šilumoje sėklos greičiau dygsta, nelesamos paukščių, negaruoja drėgmė. Pasirodžius daigams, ją pakeiskite daržo danga.

*Balandžio–gegužės sandūroje sodinkite vasarinius česnakus. Kai kas pataria tai daryti dar anksčiau, vos nutirpus sniegui, bet nutyli, ko imtis, kai sniego nėra, jau vasario ar net sausio mėnesį. Česnakai blogai auga rūgščiose dirvose – ištirkite pH, gal teks įterpti daugiau kalkinių medžiagų.

 *Pasirūpinkite daugiametėmis daržovėmis ir prieskoniniais augalais. Patręškite, sutankėjusius iškaskite ir išskirstykite, uždenkite plėvele. Rabarbarus apvožkite nepermatomais indais – išbalinti jie yra daug gardesni.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Šiandien

  • Balandžio 14, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:18, leidžiasi 20:21.
  • Mėnulis teka 07:22, leidžiasi 23:02.
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 12 d.
  • Justinas, Liudvika, Luiza, Vaišvydė, Valerijonas, Valerijus, Visvaldas, Visvaldė
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius ir krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Jei balandžio mėnuo šaltas, reikia tikėtis geros vasaros ir gražaus rudens.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar pavasarį purškiate vaismedžius ir vaiskrūmius?

Įvykių kalendorius