Užburiantys vandens lelijų žiedai
Niekas nesiginčys dėl lelijų žiedų grožio. Baltiems, rožiniams, geltoniems ar tarpinių atspalvių žiedams, plūduruojantiems tarp plačių lapų, nelieka abejingas nė vienas augalų mylėtojas. Ką sodinti savo tvenkinėlyje pirmiausiai, jei ne vandens leliją. Dėl to ir išvesta tiek daug jos veislių – galinčių augti ir giliose kūdrose, ir kubile. Jos sodinamos į specialius krepšius arba tiesiai į didesnio vandens telkinio gruntą.
Vandens lelijas galima auginti ne bet kokiame telkinyje. Jos, atsižvelgiant į rūšį, sodinamos nuo 30 cm iki 2 m gylyje. Kad gerai augtų ir žydėtų, bent 5 valandas turi apšviesti saulė. Visos vandens lelijos mėgsta ramų vandenį. Taškomos fontano purslų, dažnai kintant vandens lygiui jos nežydės, išaugs tik lapai. Dažnai nutinka, kad per kelerius metus augalai taip suveši, kad uždengia visą tvenkinio paviršių, lapai iškyla virš vandens, nebežydi. Juos reikia persodinti (gegužės–rugpjūčio mėn.), padalyti.
Vandens lelijos sėkmingai žiemoja tik pakankamai giliuose telkiniuose. Jei tikėtina, kad žiemą tvenkinėlis įšals iki pat dugno, žiemai jas reikia perkelti į rūsį ir laikyti kubiluose su vandeniu. Tik tinkamai prižiūrimos gražuolės atskleis savo grožį.
Česlavos Deinarovič nuotr.