• spalio 4 d., Penktadienis

Kiti klausimai

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
 
 
Fields marked with * are required.
Your E-mail address won't be published.
It's possible that your entry will only be visible in the guestbook after we reviewed it.
We reserve the right to edit, delete, or not publish entries.
410 klausimų.
Svetlana parašė 4 balandžio, 2016
Pernai pasodinau avietes, prašau parašyti ar pavasarį reikia nupjauti visas aviečių šakas? Kokia priežiūra pirmus metus?
Atsakymas:
Jei avietes sodinote pernai pavasarį, tai ant pernykščių ūglių šiemet jau turėsite uogų ir jų išpjauti nereikia. Reiktų iškarpyti tik senus ūglius, jei to nepadarėte pernai. Jei sodinote rudenį ir nekirpote ūglių, dabar pernykščius reiktų patrumpinti iki pusės ir laukti suželiant naujų. Jei pernai sodinote rudenį ant pirmamečių stiebų derančių aviečių veislę, jas geriausiai buvo nukirpti rudenį. Jei to nepadarėte, nukirpkite dabar. Pirmaisiais metais avietės turi gerai įsišaknyti ir suformuoti krūmą. Todėl paliekami tik vidutiniškai 3 stipriausi dygstantys nauji ūgliai. Avietyne supurenama žemė, patręšiama vaiskrūmiams skirtomis trąšomis.
Liuda parašė 4 balandžio, 2016
Šį augalėlį parsivežiau iš Airijos. Kaip ir kada jį pasodinti ir kaip auginti? https://cdn.globalauctionplatform.com/b7b608b0-1009-4d7d-9feb-a4c00094596c/a72b0f10-2220-4f84-e9ae-b7569dcebb50/original.jpg
Atsakymas:
Jūs atsivežėte japoninį ožekšnį. Šis augalas Lietuvoje lauke neperžiemoja. Sodinti reiktų į didesnius vazonus, vasarą labai gerai auga lauke (sode, balkone, terasoje), o prasidėjus šalnoms – įnešti į vėsią šviesią patalpą. Šie ožekšniai palyginti nereiklūs, pakantūs karpymui, todėl galite suformuoti dailius krūmelius arba medelius.  
Aušra parašė 29 kovo, 2016
Namuose auginu daigus (gėlių, pomidorų, porų ir pan.) ir ką pasodinu, negaliu nieko palaistyti – viskas pūna, pelija. Bandžiau vos vos papurkšti vandeniu – užėjo pelėsis. Kodėl?
Atsakymas:
Tikriausiai persistengėte laistydama. Puviniai ir pelėsiai įsiveisia ten, kur nuolatos drėgna, nevėdinama, užsistovi oras. Pirmiausia – žemė daigams turi būti ne šlapia, o normaliai drėgna. Vazonėliai ir daigyklos prieš sėjos sezoną išplaunami su muilu, o jei reikia – perplaunami kalio permanganato tirpalu. Jei daigus auginate kambariniuose šiltnamiukuose ar uždarose daigyklose, nepamirškite jas bent kartą per dieną pravėdinti.
Nijolė parašė 22 kovo, 2016
Noriu pasidauginti noliną, yra nemaža atauga. Ar reikia ją nulaužti ir sodinti į žemę ar pamerkti į vandenį ir laukti kol išleis šaknis? Koks tinkamiausias laikas?
Atsakymas:
Nukariai (nolinos) dauginasi sunkiai. Atskirtą atžalą sodinkite į apydrėgnį dauginimo substratą, naudokite įsišaknijimą stimuliuojančius hormonus. Šie augalai nepakenčia drėgmės pertekliaus, todėl merkti į vandenį negalima.
Ilona parašė 22 kovo, 2016
Ką daryti, jei samanoja šiltnamio žemė?
Atsakymas:
Samanoja tik labai drėgna, mažai judinama žemė. Bent du kartus per metus (pavasarį ir rudenį, nuėmus derlių) šiltnamio žemę reiktų giliai perkasti. Pasodinus augalus, kas 2 savaites supurenkite žemės paviršių tarpuose.
Modestas parašė 20 kovo, 2016
Ar teisingai galvoju,kad Jalapeno paprikos tiktų šviežiam vartojimui, o De Cayenne labiau tiktų džiovinimui?
Atsakymas:
De Cayenne paprikos aitresnės, labiau tinka džiovinimui ir vartojimui nedideliais kiekiais. Jalapeno paprikos – vienos populiariausių iš aštriųjų, valgomos šviežios, konservuotos, šaldytos.
Rasa parašė 20 kovo, 2016
Ar sudžiūvusios tujų šakelės rūgština dirvą? Gal jos tinka rododendrų ar kitų augalų mulčiavimui?
Atsakymas:
Sudžiūvusios ir susmulkintos tujų šakelės gali būti naudojamos kaip mulčias. Jos yra lėtai, todėl didelės įtakos dirvos rūgštingumui neturi.  
Rita parašė 20 kovo, 2016
Ką daryti, kai putlius, minkštus sodo augalus išgula katinai? Patarkite kaip kovoti su katėmis, jos yra benamės, žūsta daug retų augalų.
Atsakymas:
Jei katės vaikšto ramiai, jos augalų beveik nepaliečia. Kad negulėtų ant dygstančių ar jau paaugusių daigų, aplink juos ir tarpuose prismaigstykite nedidelių lazdelių. Geriausia, kai pieštuko storio apie 15 cm aukščio (virš žemės) lazdelės susmeigiamos kas 10 cm. Tokių lazdelių galite pasiruošti iš sode nugenėtų vaismedžių ir vaiskrūmių šakų. Jei tik galite, sode nenaudokite daržo plėvelės – katės ją vertina kaip sausą ir švarų patiesalą. Gyvūnų prekių parduotuvėse galite įsigyti katėms nemalonaus kvapo purškiamųjų priemonių ir ultragarsinių gyvūnų baidymo prietaisų.
Vidmantas parašė 15 kovo, 2016
Kuo reikia nupurkšti stambias geltonas slyvas – kai žydi skraido muselės, o kai užmezga vaisius, juose atsiranda juodi taškeliai ir visi vaisiai tuoj pat nukrenta? Taip pat kuo purkšti žiemines kriaušes, kai rudenį ant vaisių atsiranda apnašos, kurios vėliau patamsėja ir visa kriaušė tampa karti ir gendanti?
Atsakymas:
Visas slyvas, ne tik stambias geltonas, prieš ir po žydėjimo reiktų nupurkšti insekticidais (parduotuvėse siūlomi 2 produktai). Slyvinis pjūklelis yra 3-4 mm ilgio, juodu kūnu ir skaidriais sparnais – kenkėjai šiek tiek panašūs į museles. Skraidyti pradeda savaitę prieš slyvų žydėjimą. Slyvoms baigiant žydėti iš sudėtų kiaušinėlių išsirita lervos, kurios minta užuomazgų  minkštimu. Pagal aprašymą Jūsų kriaušės tikriausia serga rauplėmis. Ant lapų ir vaisių atsiranda juodos apnašos, vėliau vaisiai sutrūkinėja, atsiranda juodos dėmės. Pro įtrūkimus pateka puvinių sukėlėjai. Rauplės labai plinta lietingomis vasaromis. Vaismedžius reikia tinkamai išretinti, naikinti nukritusius lapus, ir prieš brinkstant pumpurams, rausvėjant žiedpumpuriams ir peržydėjus (ne vėliau, kaip mėnuo po žydėjimo) purkšti Bordo skysčiu arba kitais fungicidais (pavyzdžiui, Score 250 EC).
Žavinta parašė 15 kovo, 2016
Kada sėjami ankstyvieji ir vėlyvieji kopūstai? Kokį mėnesį sodinami į dirvą lauke?
Atsakymas:
Ankstyvieji gūžiniai kopūstai šiltnamiuose sėjami kovo pirmoje pusėje. Po 7-10 dienų daigai pikuojami. Lauke sodinami gegužę, turintys 5-6 tikruosius lapelius. Vėlyvieji kopūstai sėjami balandžio pradžioje šiltnamiuose arba po polietileno plėvelės danga. Lauke sodinami taip pat gegužę, turintys 4-5 tikruosius lapelius.

Šiandien

  • Spalio 4, penktadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 09:17, leidžiasi 18:54.
  • Mėnulis Skorpione 14:22, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis spalio 2 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena. Tarptautinė šypsenos diena.
  • Lapų diena. Sodinkite vaismedžius, vaiskrūmius, lapuočius. Laistykite spygliuočius ir kitus jaunus medelius, mulčiuokite. Pašalus galite sėti krapus, petražoles, špinatus ir kitus šalčiams atsparius augalus, pavasarį anksčiau sulauksite derliaus. Grėbkite lapus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius