• liepos 15 d., Pirmadienis

Kiti klausimai

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
 
 
Fields marked with * are required.
Your E-mail address won't be published.
It's possible that your entry will only be visible in the guestbook after we reviewed it.
We reserve the right to edit, delete, or not publish entries.
410 klausimų.
Rasa parašė 29 vasario, 2024
Sveiki. Noriu paklausti, kada yra kirminų diena 2024 metais.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, ketvirtadieniais.
Birutė parašė 22 lapkričio, 2023
Daug metų auginu lauramedį puikiai augo ir žaliavo, rudenį parnešus į patalpą pradėjo džiūti lapų kraštai ir vis daugėja, kas galėtų būti? Stovi šviesioje vietoje , laistomas
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Lauramedžiai rudenį ir žiemą nemėgsta pernelyg šiltų vietų. Tikėtina, kad taip augalas sureagavo į vietos pakeitimą, kai iš gaivaus, vėsoko ir drėgnoko lauko oro buvo perkeltas į sausą ir šiltą kambarį. Kuo ilgiau augalai rudenį laikomi lauke, tuo sunkiau jie adaptuojasi kambariuose. Dėl to dažniausiai raginama lauke nežiemojančius medelius į patalpas sunešti iki šildymo sezono pradžios. Ideali vieta lauramedžiui žiemą - šviesi, 3-7 laipsniai šilumos. Dabar lauramedį laistykite saikingai, dažnai apipurkškite kambario temperatūros vandeniu, galite ir nugenėti. Po mėnesio medelis turėtų atsigauti.
Inga Jančauskienė parašė 11 lapkričio, 2023
Sakykite, kaip savo paskyroje pratęsti Sodo spalvos+Augalų pasaulis prenumeratą? Niekur nerandu
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, prenumeruoti leidinius galite čia - https://sodospalvos.lt/produkto-kategorija/prenumerata/. Galite pasirinkti pageidautiną prenumeratos pradžios laiką.
Jonas parašė 10 liepos, 2023
Laba diena, kotedžo kiemelyje augančio didžiulio kėnio beveik visi spygliukai padengti mažyčiais tarsi vatos gumulėliais. Ar įmanoma išgelbėti purškiant ( jei taip, tai kokiu preparatu) tokį didžiulį medį? O gal tai nėra kenkėjai? Gal medžiui jie nepavojingi? Ar įmanoma, kad bus užkrėsti šalia augantys augalai? Dėkoju už atsakymą. Pagarbiai Jonas B.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Smulkūs balti į vatos gumuliukus panašūs dariniai - egliniai amarai (chermesai). Šie kenkėjai čiulpia spyglių ir žievės sultis. Dėl to augalai silpsta, gelsta spygliai, kai kuriose vietose gali susidaryti šakų deformacijos. Purškimas insekticidais vasaros antroje pusėje mažai efektyvus, nes dėl kenkėjų baltų vaškinių apsauginių dangalų cheminės priemonės pačių vabzdžių beveik nepasiekia. Naikinti juos reikėtų purškiant insekticidais gegužės antroje pusėje, kad plinta beveik neįžiūrimos jų lervutės. Jei netoliese auga eglės, tikėtina, kad chermesų plitimas gali kartotis.
Daiva parašė 11 birželio, 2023
Ar galima kam nors naudoti sausus jernimo lapus?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sudžiovintus "Jeronimo" lapus galite naudoti kvapiems mišiniams ruošti, iš jų galima daryti žolynų pagalvėles ir maišelius drabužinėms kandims atbaidyti. Kadangi "Jeronimo" vardu vadinama ne viena pelargonijų rūšis ir veislė, augalų savybės gali skirtis.
Brigita Nauburienė parašė 27 balandžio, 2023
Sveiki, artėjant vasarai labai domina keletas klausimų - šiek tiek domėjausi, kad hidrolatus galima pasigaminti ir namuose iš savų žolelių. Ar hidrolatai pasižymi panašiomis savybės kaip arbata? Ar galima hidrolatus vartoti vietoje arbatos? Taip pat labai domina džiovinimas šalčiu (turime tokią galimybę) - ar įvairias vaistažoles patartina džiovinti šalčiu, ar vis tik geriau įprastas džiovinimas? Na, o jeigu šalčiu džiovintas žoleles vėliau užplikius virintu vandeniu, arbata bus tarsi iš kątik skintų žolelių išvirta, ar ji taip pat turės vaistinių savybių tiek pat, kiek įprastai džiovintų vaistažolių arbata? Labai ačiū! Ir ačiū Jums už kiekvieną mėnesį iš nsuko džiuginantį žurnalą! 🙂 Pagarbiai Brigita N.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Hidrolatai ir arbatos turi ir panašumų, ir skirtumų. Vis dėlto hidrolatai nėra skirti gerti, todėl sutapatinti šių produktų negalima. Taip pat ir džiovinimas šaltyje turi savų pliusų ir minusų. Dėl šių technologijų galima daug diskutuoti, nes vaistinių medžiagų susikaupimas ir išsaugojimas džiovintuose augaluose priklauso ir nuo džiovinimo, ir nuo auginimo sąlygų, ir net surinkimo tam tikru metu. Todėl rezultatai gali būti skirtingi.
Rasa parašė 2 kovo, 2023
Laba diena. Norėjau paklausti, kada yra kirminų diena 2023 metais
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, atsiprašau, kad neoperatyviai atsakau į klausimą. Šįmet Kirminų diena yra trečiadienis 🙂
Inga parašė 8 sausio, 2023
Mano kambarines begonijas vargina miltligė. Kelis kartus purškiau fungicidu Copfort (MKDS), bet nepadėjo. Gal galite patarti veiksmingesnį būdą?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pirmiausiai pabandykite miltligei sudaryti kuo nepalankesnes sąlygas. Galbūt begonijos yra sutankėjusios ir būtų galima išskinti seniausius lapus. Vazonus pastatykite rečiau - geresnė oro cirkuliacija neleidžia plisti grybinėms ligoms. Išbandykite laistymą pilant vandenį į vazono padėklą. Taip augalas pakankamai aprūpinamas drėgme, bet žemės paviršius būna apysausis, mažiau drėgmės gauna lapai. Miltligei gydyti išbandykite prieš šią ligą skirtą fungicidą Topas 100 EC. Atskiras paveiktas vietas galite pavalyti minkštu šepetėliu, suvilgytu nestipriame sodos tirpale.
Loreta parašė 21 lapkričio, 2022
Sveiki. Kur prekiaujate "Sodo dienoraštis. Darbai pagal mėnulį 2023". Ar knygynuose, ar pašte, ..?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, galite įsigyti mūsų svetainėje, o taip pat prekybos vietose, kur prekiaujama spauda.
Rūta parašė 10 lapkričio, 2022
Kada atsiųsite prenumeratos įsigijimo išrašą? Perku dovanai, norėčiau gauti greičiau 🙂 [Užsakymas #20410] (10 lapkričio, 2022)
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite prašau e. paštu leidiniai@sodospalvos.lt
Renata Stankevičienė parašė 4 lapkričio, 2022
sveiki užsisakiau sodo dienoraštį už.nr 20362 spalio 25 d.rašo užsakymas įvykdytas ,bet negavau
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, „Sodo dienoraščiai“ jau pasiekė paštus, todėl artimiausiu metu leidiniai pasieks ir Jus.
Agnė parašė 26 spalio, 2022
Laba diena, Kėdainių rajono savivaldybės administracija nori pateikti Jums kvietimą pasiūlymui teikti. Prašome nurodyti savo kontaktus įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, adresas, vadovo vardas pavardė, tel. numeris bei el. p. adresas. Norime užsisakyti prenumeratą 1 metams, tačiau pirkimo dokumentuose reikalingi aukščiau išvardinti duomenys. Dėkojame!
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, rekvizitus rasite čia: https://rekvizitai.vz.lt/imone/katikauga/ Ačiū 🙂
Raminta parašė 1 birželio, 2022
Sveiki, gal galėtumėt pasakyti kokią žemę mėgsta šiliniai gvazdikai. Ar spėčiau juos pasėti birželį? Àčiū už atsakymą.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Šilinius gvazdikus drąsiai galite sėti birželio mėnesį. Šie žemi augaliukai labai nereklūs, jiems tinkamiausia laidi, lengva smėlinga žemė. Nebijo saulėkaitos ir sausrų. bet nepakenčia drėgmės pertekliaus ir vešlių nustelbiančių augalų kaimynystės.
Gvidas parašė 23 balandžio, 2022
Sveiki, kokia kirminų dienos kilmė ir kaip ji nustatoma? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sausio 25-oji yra simbolinis pusiaužiemis, liaudyje dar vadinama barsuko diena, kumeliuko krikštynomis, kirmėline. Su šia data yra susiję daug prietarų - ieškoti barsuko pėdsakų ir pagal juo spręsti apie antrąją žiemos pusę, apeiti ir pabelsti į obelis, kad gerai derėtų, nedirbti nieko su augalais ir pan. Kurią savaitės dieną būna sausio 25-oji, ta ir lieka kirminų diena visus ateinančius metus.
Rūta 15 parašė 22 balandžio, 2022
Kada galima persodinti pelargonijas į atvirą balkoną?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pelargonijas į atvirą balkoną persodinti galima, kai naktimis temperatūra nebenukrenta žemiau 5 laipsnių šilumos. Dažniausiai taip būna apie gegužės vidurį. Iki to laiko augalus reikėtų pratinti prie lauko sąlygų, tik dienomis išnešant į balkoną.
Rasa parašė 5 kovo, 2022
Labas vakaras.Kada galima sodinti šio mėnesio pamidorus i indelius daigams?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Priklausomai nuo pasirinktos veislės ir auginimo būdo (daržo lysvėje ar šiltnamyje) pomidorus galima sėti visą kovo mėnesį ir balandžio pradžioje. Jei norite laikytis rekomendacijų pagal Mėnulio kalendorių, palankiausios yra vaisių dienos - kovo 14, 15 ir 22, 23, 24.
Stasė parašė 16 vasario, 2022
Kada kirminu diena.2022m
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, šįmet antradieniais.
Deimantė parašė 19 gruodžio, 2021
Sveiki kada bus kirminų diena 2022
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, antradieniais (nuo sausio 25 dienos).
Polis parašė 23 rugpjūčio, 2021
Izoliuoto 6 ha dydžio miškelio skynime palikau nenukirstus subrendusius ąžuolus. Tuoj labai sėkmingai .savo darbo ėmėsi kėkštai. To rezultatas - puikiai auga daug šimtų ąžuoliukų; daliai jų jau virš 10 metų. Šią vasarą pastebėjau, kad beveik visi ąžuoliukai serga - daugelyje lapų atsirado stambios, šviesiai rudos dėmės lygiais kraštais, užimančios iki trečdalio lapo. Atrodo lyg tose vietos lapai būtų padžiūvę. Gal Lietuvoje siaučia kokia ąžuolų liga? Jeigu iš mano daugiau nei lakoniško aprašymo galima bent kiek spręsti, prašau pasamprotauti, koks likimas laukia mano būsimo ąžuolyno? Net neturiu vilties, kad aš galiu kuo nors medeliams pagelbėti. Dėkoju - Polis
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Ąžuolus, kaip ir daugelį kitų miško medžių, pažeidžia nemažai ligų ir kenkėjų. Vien iš aprašymo spręsti sunku, būtų gerai matyti bent jau pažeistų lapų nuotrauką. O tiksliai augalų ligas galima nustatyti tik laboratorijoje. Sausos dėmės ant lapų galia atsirasti arba dėl grybinės infekcijos, arba dėl vabzdžių pakenkimų. Nekrozinių dėmių atsiranda ir dėl karščio, sausros poveikio bei kalio trūkumo dirvožemyje. Ąžuolus reiktų stebėti atidžiau - kada ir kokiomis sąlygomis atsiranda pažeidimai, ar jų daugėja, ar padėtis stabili. Dalies lapų netekimas medeliams nėra mirties nuosprendis.
Asta parašė 21 birželio, 2021
Sveiki.Kokio aukščio sangvinarija užauga?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sangvinarijos yra neaukšti augalai. Pavasarį žydinčių aukštis būna apie 20 cm, vasaros pradžioje lapai užauga iki 30-40 cm aukščio.

Šiandien

  • Liepos 15, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:02, leidžiasi 21:47.
  • Mėnulis teka 16:02, leidžiasi 00:20.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Bonaventūras, Gerimantė, Henrieta, Henrikas, Herkus, Mantas, Rozalija (Rožė)
  • Žalgirio mūšio diena (1410 m.)
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Liepos viduryje kukuojanti gegutė pranašauja ilgą vasarą.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius