• kovo 29 d., Trečiadienis

Kiti klausimai

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
 
 
Fields marked with * are required.
Your E-mail address won't be published.
It's possible that your entry will only be visible in the guestbook after we reviewed it.
We reserve the right to edit, delete, or not publish entries.
404 klausimai.
Danutė parašė 12 vasario, 2018:
Sveiki, noriu pasidomėti apie svyrančias palergonijas. Iš rudens aš jas apkirpau, nes niekaip nesiliovė žydėjusios ir išnešiau į verandą. Dabar jau jos kambaryje, žaliuoja. Aš norėjau pasiauginti flensiukams, bet dabar pagalvojau, gal ir pernykščiai augaliukai dar geri ir jų išmesti nereikia. Gal juos kovo mėn persodinti ir jie puikiai žydės dar vieną vasarą? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas
Antraisiais metais pelargonijos žydės ne blogiau nei pirmaisiais. Persodinkite į didesnius vazonus su kompostine žeme, laikykite saulėtoje vietoje, tręškite. Geriausia yra kas savaitę palaistyti žydinčioms gėlėms skirtų trąšų tirpalu. Dauginti auginiais pelargonijas galima iki vasaros vidurio, o šiltnamio sąlygomis – beveik visus metus.
Roma parašė 12 vasario, 2018:
Kada ir kuo tręšti obelis? Paskutiniais metais vaisių daug, bet jie smulkūs. Sodui jau apie 20 metų.
Sodo Spalvos atsakymas
Smulkūs obuoliai būna ne tik skurdžioje žemėje, bet ir ant senų, tinkamai neišgenėtų vaismedžių. Atkreipkite dėmesį, ar obelys nepramečiauja – tai dar vienas požymis, kad reikia retinti ir šakas, ir vaisių užuomazgas birželio pradžioje. Pavasarį, atšilus žemei, visus sodo medžius reiktų patręšti vaismedžiams ir vaiskrūmiams skirtomis kompleksinėmis trąšomis. Tręšimo normos nurodomos ant pakuotės. Papildomam tręšimui rasite trąšų vasaros ir rudens sezonui.
Agne parašė 5 vasario, 2018:
Sveiki, įsigijau alyvmedį vazone, vazono diametras – 40 cm, o medelio aukštis – 120 cm. Medelis atrodė sveikas, parsinešus namo laikiau apie 12 laipsniu temperatūroje, nes skaičiau, kad žiemą reiktų laikyti vėsiai. Po dviejų savaičių pradėjo kristi lapai, šiuo metu ant medelio lapų neliko. Lapai neruduoja, nesisuka, tiesiog nukrenta. Kreipiuosi pagalbos, nes medelis brangus, norėtųsi išsaugoti.
Sodo Spalvos atsakymas
Alyvmedžių lapai krenta sausame ore. Net ir vėsioje patalpoje oras gali būti per sausas, palyginti su šiltnamiu, kuriame augalas augo anksčiau. Pasistenkite jį atgaivinti: gausiai palaistykite ir leiskite išbėgti visam vandens pertekliui, apipurkškite arba po dušu sudrėkinkite šakeles. Pastatykite šviesioje vietoje. Jei yra sausų šakelių, jas iškarpykite. Šakas apipurkškite kasdien, o žemę drėkinkite pagal poreikį – laistykite išdžiūvus viršutiniam kelių centimetrų sluoksniui. Drėgmė ir šviesa skatins medelį išsprogti. Tręšti pradėkite tik išsiskleidus naujiems lapams.
Onutė parašė 5 vasario, 2018:
Laba diena, rudenį nusipirkau ciklameną, greit peržydėjo, lapeliai pradėjo džiūti. Perstačiau ant šiaurinės palangės, šviesos mažoka, vėsu, pradėjo leisti naujus lapelius, žaliuoja, o dalis naujų lapelių ir žiedų nudžiūsta vos išlindę. Bet vienas žiedas prasiskleidė, tačiau jis žemas, tarp lapų. Kaip prižiūrėti ciklameną? Nes kažką darau ne taip... Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas
Ciklamenus sunku auginti įprastomis buto sąlygomis. Jie mėgsta šviesą, bet nepakenčia tiesioginių saulės spindulių, gerai auga tik vėsioje vietoje. Peržydėjusiems ciklamenams reikalingas dalinis ramybės periodas. Tuo metu jie mažai laistomi, netręšiami. Po 2–3 mėnesių, pradėjus augti naujiems lapams, vėl reguliariai laistomi. Per sausame ir per šiltame ore lapai ir žiedai blogai vystosi, džiūva. Žiemą jiems tinkamiausia 12-15 laipsnių šilumos aplinka. Drėkinkite orą aplink vazoną. Atkreipkite dėmesį, kad gumbas substratu būtų užpiltas iki 2/3-1/2. vasarą ciklamenus galima auginti lauke, šviesiame šešėlyje.
Svetlana parašė 5 vasario, 2018:
Sveiki, labai patinka gėlė fuksija. Pernai gavau keletą šakelių, įsmeigiau į žemę vazonėlyje, prigijo. Žiemą pradėjo leisti žiedelius. Dabar nužydėjo. Prašau parašykite, kaip jas auginti, kad užaugtų gražiai ir daug žydėtų. Ar galiu tokias mažas persodinti dabar į didelį vazoną? Ar galima vasarą išnešti į lauką? Vieni sako, kad fuksijos lauko gėles, bet kažkodėl žiemą įneša namo? Prašau parašykite plačiau, kaip prižiūrėti? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas
Fuksijos – daugiametės gėlės. Vasarą labai gerai auga lauke, balkone, o prieš šalnas būtina jas įnešti į patalpas. Žiemą geriausiai tinka vėsi (10–12 °C) ir šviesi, nesaulėta patalpa. Laistoma mažai, nebetręšiama. Laikomos šiltame kambaryje fuksijos tuo pat metu ir meta senus lapus, ir augina naujus ūglius. Be ramybės periodo augalai kitais metais būna silpnesni. Pavasarį, pradėjus augti naujiems lapams ir ūgliams, augalai persodinami, nugenimi, formuojami medeliai arba krūmai. Vasarą fuksijas auginkite nekarštoje, saulėtoje vietoje ar šviesiame pusšešėlyje. Laikomos lauke jos žydi gausiau, nei kambaryje. Žydinčios fuksijos laistomos gausiai, kas savaitę tręšiamos žydintiems augalams skirtomis trąšomis.
Janina parašė 29 sausio, 2018:
Laba diena. Girdėjau, kad ant medžių augantys kempininiai grybai dauginasi sporomis ir ardo medieną. Ar galima iš miško parneštais kempingrybiais užkrėsti sodo vaismedžius ir jiems pakenkti?
Sodo Spalvos atsakymas
Kempininių grybų Lietuvoje randama per 100 įvairių rūšių. Kai kurie gyvena tik negyvoje medienoje, bet nemaža dalis kenkia medžiams, sukelia medienos puvinį. Visi šie grybai, kaip ir kiti, plinta sporomis. Vėjas sporas gali išnešioti dešimtis kilometrų, todėl visada išlieka tikimybė užsikrėsti sodo vaismedžiams. Iš miško parnešti kempininių grybų vaisiakūniai greit sudžiūva, jokių naujų sporų nesubrandina. Tik nereiktų ant vaismedžių kabinti ką tik iš miško parneštų kempininių grybų. O palaikyti namuose, sudžiovinti ir nuvalyti jie jau negali niekam pakenkti.
Renata parašė 29 sausio, 2018:
Per žiemą kambaryje laikau sundavilę. Kaip toliau ją prižiūrėti, kad pavasarį išsprogtų? Kaip ją pasidauginti?
Sodo Spalvos atsakymas
Mandevilos, dar vadinamos sundavilėmis, geriausiai žiemoja vėsiose šviesiose patalpose. Šiltame kambaryje būtina sekti, kad neperdžiūtų šaknys. Kuo šilčiau žiemoja augalas, tuo anksčiau jis pradeda augti pavasarį arba žiemos pabaigoje. Vasario mėnesį mandevilą persodinkite, patrumpinkite šakeles, pastatykite kuo šviesesnėje vietoje. Dauginimui stiebo auginiai pjaunami anksti pavasarį. 7–10 cm ilgio auginiai susmeigiami į drėgną smėlį ir uždengiami. Įsišakniję persodinami po vieną. Ūgtelėjus pagrindiniam stiebui verta nugnybti viršūnėlę, kad priversti augalą šakotis.
ilona43erdves.lt parašė 29 sausio, 2018:
Labas vakaras, kaip užauginti burokėlius, jei darže vyrauja smėlis?
Sodo Spalvos atsakymas
Burokėliai geriausiai auga derlingose priemolio dirvose, kurių pH 6–7. Smėlio dirvas reikia iš anksto gausiai papildyti kompostu arba įrengti daržovėms paaukštintas lysvės, pripildytas derlingos žemės. Sėjami burokėliai nuo balandžio pabaigos iki gegužės vidurio. Galima sėti kelis kartus – tada turėsite ankstyvesnių ir vėlyvesnių burokėlių. Sudygę burokėliai retinami, paliekant 10–15 cm tarpus. Augimo metu dirva turi būti vidutinio drėgnumo. Greit džiūstančiose smėlio dirvose visas daržoves reikia papildomai laistyti. Tręšiami tik mineralinėmis trąšomis.
Onutė parašė 22 sausio, 2018:
Laba diena, vakar nusipirkau kelis hiacintus, jie jau kiek ūgtelėję, yra žiedynkotis. Parduodami paprastame plastikiniame mažyčiame indelyje. Kaip man dabar juos prižiūrėti? Šaknys lenda pro apačią, turiu persodinti? Taip pat pirkau Ficus Ginseng. Taip pat nieko nežinau apie šio fukuso priežiūrą, bet su fikusais man paprastai nesiseka, todėl prašau Jūsų patarimo: ar dabar persodinti ar pavasarį, kaip ir kiek laistyti, kur laikyti ir t.t.? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas
Pražydinimui hiacintai sodinami į labai mažus vazonėlius. Tokiuose hiacintai sėkmingai žydės, jei tik nepamiršite kasdien laistyti. Jei norėsite ne tik pasidžiaugti žiedais, bet ir užauginti stiprius naujus svogūnėlius, juos persodinkite į maždaug 0,5 l talpos ar didesnius vazonus, derlingą žemę – kompostą, komposto ir smėlio mišinį. Peržydėję hiacintai dar 2–3 mėnesius žaliuoja. Laikykite juos šviesioje vietoje, reguliariai laistykite, kas 2–3 savaites patręškite. Kai pradės gelsti lapai, nebelaistykite ir leiskite jiems sudžiūti. Iš vazonėlių išimtus svogūnėlius iki rudens laikykite sausai, o rugsėjo mėnesį sodinkite sode. Fikusai – iš atogrąžų kilę medžiai, o Ficus Ginseng – tai savotiškai iškeltomis šaknimis suformuotas nedidelis fikuso medelis. Šilta vieta, drėgnas oras ir daug išsklaidytos šviesos – tai būtų idealios sąlygos fikusams namuose. Tinkamiausia vieta – prie rytinių ir vakarinių langų. Mažuose negiliuose vazonėliuose labai greit džiūsta žemė, todėl laistyti reiks dažnai, vos tik išdžiūva paviršius. Vandens padėkle nepalikite. Jau dabar galite atsargiai persodinti į didesnį vazoną. Dažnai apipurkškite, laistykite 2-3 laipsniais šiltesniu nei kambario temperatūra vandeniu. Trąšų tirpalu palaistyti užtenka kartą per mėnesį.
Polis parašė 15 sausio, 2018:
Saugodamasis galimai besniegės žiemos, braškes gausiau mulčiuoju pjuvenomis. Ar galima palikti per žiemą braškių lapelius pridengtus pjuvenomis, kaip juos uždengia sniegas? Dėkoju.
Sodo Spalvos atsakymas
Jei pjuvenos išlieka sausos ir birios, jos tikrai nepakenks braškėms. Atrodo, šalčiai greit baigsis. Nusistovėjus pliusinei temperatūrai braškių lapus reiktų pakelti, atidengti šerdeles, kad nepradėtų šusti.
Svetlana parašė 1 sausio, 2018:
Laba diena. Palei tvorą pasodintos paprastos eglės (jau 5 metai), kurios gražiai, tankiai nuaugusios, šiuo metu siekia 1–1,5 metro. Pernai sužinojau, kad ties šaligatvį, o eglės auga prie tvoros, kurią turiu pakelti. Taigi klausimas, kada galima anksčiausiai egles persodinti? Turiu omeny sausio–kovo mėn. Ir kaip tai padaryti? Bijau šaknims pakenkti.
Sodo Spalvos atsakymas
Sunku prognozuoti žiemos orus. Augalus galima persodinti žiemos pabaigoje ir pavasario pradžioje, kai žemėje nebėra pašalo. Galbūt tai bus vasario antroji pusė, kovo pradžia, o galbūt šiemet žemė iš viso neįšals, tik šalnos sukaustys jos paviršių. Vis dėlto verta palaukti tokio meto, kai stiprūs šalčiai jau neprognozuojami. Eglių šaknys yra plačios, bet nelabai gilios. Todėl kasti jas reiktų tokiu atstumu nuo kamieno, kiek siekia apatinės šakos, o gylio – iki 0,5 m. Kiekvieną atskirai užkelkite ant storo audeklo ar plėvelės ir su pagalbininkais nuneškite į naują vietą. Ten duobės kasamos tokio dydžio, kad šaknų gniužulas laisvai tilptų, jų nereiktų užlenkti. Jei kuri šaknis ilga ir netelpa, tokią geriau nukirpkite. Persodinti medžiai turi būti tokiame pat gylyje, kaip augo anksčiau. Užpylę šaknis žemėmis, gausiai palaistykite (po 2–3 kibirus vandens kiekvienai eglei), kad tarp šaknų žemės sukristų ir neliktų oro tarpų. Šiais metais persodintas egles reguliariai laistykite.
Arūnas parašė 21 gruodžio, 2017:
Ar reikalingas stratifikavimas budlėjos sėkloms? Ar žydi pasėtos tais pačiais metais? Ačiū!
Sodo Spalvos atsakymas
Yra gan prieštaringų nuomonių. Budlėjos gali sudygti ir be jokios stratifikacijos. Bet greičiau ir vieningiau sudygsta vėsiai palaikytos sėklos. Jos pasėjamos į vazonėlius su kompostine žeme. Daiginimo vazonėlis sudrėkinamas. Uždengiamas polietileno plėvele ir 4 savaites palaikomas šaldytuve (ne šaldiklyje). Sėklos geriausiai dygsta 20–24 laipsnių šilumoje, daigai pasirodo per 3-4 savaites. Pirmaisiais metais dažniausiai nežydi, nesumedėjusis viršūnes prieš žiemą reikia nukirpti. Augimo sezoną pratęsus šiltnamyje ar oranžerijoje, vėlai rudenį galima sulaukti kai kurių veislių žiedų. Jiems bus reikalingas papildomas apšvietimas.
Birutė parašė 11 gruodžio, 2017:
Atvežė iš Olandijos tulpių svogūnėlių. Kaip juos išlaikyti per žiemą, kada ir kur sodinti, kad pražystų jau ateinantį pavasarį? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas
Lietuvos klimato sąlygomis tulpių svogūnėlius reiktų sodinti rugsėjo pabaigoje–spalio mėnesį. Žiemoti tulpės turi įsišaknijusios žemėje. Dabar gautos tulpės gali būti sodinamos į vazonus arba į žemę sode. Sodinant į vazonus pasirenkami didesni ar mažesni indai, pripildomi kompostinės žemės, tulpių svogūnėliai išdėstomi 2–3 cm tarpais, paliekant ne mažiau 10 cm substrato apačioje ir apie 2 cm virš svogūnėlio. Geriausiai tulpės įsišaknija 8–10 laipsnių šilumoje. Tokioje temperatūroje vazonai laikomi iki mėnesio, vėliau arba įkasami į žemę sode (jei sausio pradžioje žemė neįšalusi) arba laikomi artimoje 0 laipsnių temperatūroje. Jei neturite galimybės išlaikyti tulpių vazonuose, kuo greičiau sodinkite jas į žemę sode, giliau nei įprasta – apie 20 cm. Žemės paviršių storai mulčiuokite pjuvenomis arba durpėmis. Žemoje temperatūroje tulpės šaknijasi lėtai ir ilgai, bet tikėkimės, kad joms pavyks paržiemoti.
Arūnas parašė 11 gruodžio, 2017:
Kaimynė nepatenkinta mano eglių gyvatvore: pradžioje sakė, jog per aukšta. Patrumpinau iki ~1,6 m. Tuomet nebetinka atstumas nuo jos tvoros. Aš ją prižiūriu, nuolat karpau, jokia šaka neįlindusi per tvorą į jos pusę. Nebežinau, kaip elgtis, jau maniau visai iškirsti, bet lieka tiesiog tuščia. Tiesa, gyvatvorė jai iš pietų pusės. Klausiu: kokios atstumo / aukščio normos ir ką daryti tokioje situacijoje? Ačiū!
Sodo Spalvos atsakymas
Jeigu Jūsų sklypas yra sodo bendrijoje, visus medžius ir krūmus turite sodinti Sodininkų bendrijų įstatyme nurodytais atstumais. „Sodo sklype medžiai ir krūmai sodinami ir auginami laikantis šių reikalavimų: 1) aukštaūgiai medžiai, aukštesni kaip 3 m, sodinami ne mažesniu kaip 3 m atstumu nuo sodo sklypo ribos; šiaurinėje sodo sklypo dalyje arčiau kaip 5 m nuo kaimyninio sodo sklypo ribos tokius medžius sodinti galima tik gavus rašytinį kaimyninio sodo sklypo savininko sutikimą; 2) žemaūgiai medžiai, užaugantys iki 3 m aukščio, sodinami ne mažesniu kaip 2 m atstumu nuo sodo sklypo ribos; 3) krūmai sodinami ne mažesniu kaip 1 m atstumu nuo sodo sklypo ribos; 4) mažesniais, negu nurodyta šios dalies 1, 2 ir 3 punktuose, atstumais medžiai ir krūmai gali būti sodinami turint rašytinį kaimyninio sodo sklypo savininko sutikimą. Plačiau paskaityti galite http://www.sbasociacija.lt, http://www.sbasociacija.lt.
Vilija parašė 11 gruodžio, 2017:
Laba diena, pavasarį pasodinome trešnių ir obelų sodinukų, serbentų, agrastų krūmelių. Nežinome, kaip juos paruošti žiemai? Ar reikia baltinti? Kažkuo aprišti? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas
Sodo medelių ir krūmų paruošimas žiemai priklauso nuo Jūsų galimybių. Jei sodas yra aptvertas, jame neapsilankys nei kiškiai, nei stirnos, medelius rišti nebūtina, užtenka nubalinti kamienus ir storesnes šakas – tai bus apsauga nuo saulės spindulių žiemos pabaigoje ir pavasario pradžioje. Nuo kiškių ir stirnų jauni medeliai apsaugomi stropiai aprišant kamienus tankiais plastikiniais tinkleliais, tvirto (nuo drėgmės nesuyrančio) popieriaus, agroplėvelės arba audinio juostomis. Taip aprištų kamienų galima nebalinti, tik neskubėkite nuimti aprišalų, kol neatšilo žemė. Vaiskrūmių dažniausiai nereikia rišti, juo labiau – balinti. Užtenka jų šakas pakelti ir pririšti prie kuolelių, kad šlapias sniegas jų nepriplotų prie žemės.
ROSITA parašė 4 gruodžio, 2017:
Sveiki, turiu augalą kalistemoną. Kai tik nusipirkome, labai gausiai žydėjo, po žydėjimo persodinome į didesnį vazoną, taip pat viskas buvo gerai, gausiai žaliavo, bet šiuo metu visas nuvyto ir lyg žemėje gyvena vabaliukai. Nežinau, ką daryti. Kaip išsaugoti gėlę?
Sodo Spalvos atsakymas
Kalistemonams įprastos kambario sąlygos nelabai tinka – per sausas oras ir per šilta. Geriausia, jei rudenį ir žiemą jie laikomi šviesioje 5–10 °C vietoje. Laistykite saikingai, dažnai apipurkškite vandeniu. Sunku pasakyti, kokie vabaliukai gyvena vazono žemėje, bet gausiai laistant augalus nuolat drėgnoje žemėje neretai apsigyvena kolembolos. Šie vabzdžiai dideliais kenkėjais nelaikomi, apysausėje žemėje dauginti negali ir greit patys išnyksta.
sigita parašė 4 gruodžio, 2017:
Labai mėgstam burokėlius, bet... nepavyksta užauginti gražių, apvalių. Užauga labai dideli, lyg būtų pašariniai, arba mažesni, bet ne apvalūs. Ką turėčiau padaryti, kad burokėliai užaugtų dailūs, apvalūs?
Sodo Spalvos atsakymas
Burokėliai gerai auga tik nerūgščiose (pH 6–7) vidutinio drėgnumo dirvose, geriausia – priemolyje. Dirva jiems tręšiama tik mineralinėmis trąšomis, mėšlas netinka. Sėjami gegužės mėnesį, daigai retinami. Svarbu palaikyti nuolatinę dirvos drėgmę, kai pradeda formuotis burokėlių šakniavaisiai, laiku palaistyti. Po stipraus lietaus ar gausaus laistymo supurenamas dirvos paviršius. Svarbu atidžiai rinktis burokėlių veislę – jų yra ir apvalių, ir cilindro formos.
Polis parašė 20 lapkričio, 2017:
Turiu sutvarkyti ir prižiūrėti virš 10 metų senumo gudobelių gyvatvorę. Užauginta labai nevykusiai - apačioje beveik 20 cm aukščio nuogos, retokos šakos. Aukščiau - viskas tvarkoje. Ar įmanoma, kad ir pačiomis drastiškiausiomis priemonėmis, atauginti normalią, išvaizdžią gyvatvorę? Jeigu įmanoma, tai kaip?Dėkoju.
Sodo Spalvos atsakymas
Iš aprašymo aišku, kad gudobelių gyvatvorė nebuvo formuojama nuo auginimo pradžios. Sutankinti senokų augalų apačią ne visada pavyksta. Kaulenių, ligustrų, pūslenių ar lanksvų gyvatvorę būtų galima pavasarį nupjauti, paliekant tik nedidelius kelmelius ir vasarą pradėti formuoti naują iš jaunų atžalų. Deja, gudobelėms toks būdas netinka – ne visos trumpai nupjautos sėkmingai atžels. Gudobelių gyvatvorei tinkamiausias būtų stiprus genėjimas, viršutinę dalį kiek įmanoma susiaurinant, kad skerspjūvyje gyvatvorė taptų trikampio formos. Pašalinus dalį viršutinių šakų, apatinės gaus žymiai daugiau šviesos ir pradės intensyviau augti, šakotis (nors ir ne taip intensyviai kaip šakos viršūnėje). Ateityje stenkitės gyvatvorę palaikyti trikampio ar aukštos trapecijos formos. Labai taisyklinga ir išvaizdi gyvatvorė netaps, bet per porą metų pasitaisys.
Kornelija parašė 20 lapkričio, 2017:
Mano falenopsis žydi be pertraukos jau kelerius metus. Visada turi vieną žiedynkotį. Dabar dar nebaigus žydėti vienam ji jau išleido naują, kuris pradėjo krauti pumpurus, bet jie iškart pagelsta ir nukrenta. Tręšiu, laistau, prižiūriu ir myliu. Ką daryti, kad ji sėkmingai pražydintų ir kito stiebo žiedus?
Sodo Spalvos atsakymas
Manome, kad Jūs tikrai mylite ir teisingai prižiūrite savo orchidėją, kad ji taip gausiai žydi. Jei falenopsio pumpurai nubyrėjo, bet žiedynkotis žaliuoja – palikite jį. Dažnai pasitaiko, kad orchidėjos neišvysto žiedų dėl pasikeitusių sąlygų. Jei nekeitėte augalo auginimo vietos, šiuo metu galėjo pasikeisti oro drėgmė namuose. Atvėsus orams, pradėjo stipriau šildyti radiatoriai, kambario oras išsausėjo, o žiedų pumpurai į tai labai jautriai reaguoja. Taip pat galėjo paveikti ir šviesos stoka: juk dabar dienos ir trumpesnės, ir nuolat apsiniaukusios. Jei yra galimybė, falenopsį laikykite netoli lango, bet ne prie radiatoriaus, atsuktą į šviesos šaltinį ta pačia puse, kaip augalas įpratęs. Pavasarį ant likusio žiedynstiebio turėtų formuotis nauji žiedų pumpurai.
Regina parašė 13 lapkričio, 2017:
Laba diena, norėčiau sužinoti, ar šiuo metu galima persodinti buksmedį, kurio aukštis virš 1 m? Jeigu dabar negalima, tai koks palankiausias laikas persodinimui? Ačiū už atsakymą.
Sodo Spalvos atsakymas
Seną buksmedį persodinti ir taip rizikinga, o prieš pat žiemą – netinkamas metas. Palaukite pavasario ir pasistenkite perkelti augalą su kuo didesniu žemių gniužulu, po persodinimo gausiai laistykite visą sezoną.

Šiandien

  • Kovo 29, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka 10:29, leidžiasi 04:40.
  • Mėnulis Vėžyje. Priešpilnis 05:32.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines, prieskonines daržoves. Sėkite veją. Persodinkite, laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Skiepykite vaismedžius, spygliuočius. Nerekomenduojama naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose, džiovinti vaistinių augalų.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius