Kiti klausimai
410 klausimų.
Eilę metų užsiauginu puikius pomidorų daigus. Sėju keletą rūšių. Šiemet sėjau į durpinius puodelius, sėklos sudygo, bet daigeliai silpni, gelsvi, sunkiai leidžia pagridinius lapelius, lapelių apačia turi violetinį atspalvį. Ar galima ką nors padaryti ar jau galas?
Kininė aktinidija ’Boskoop’ gali augti Lietuvoje? Koks jos atsparumas šalčiams, ar ji vyriška ar moteriška?
Kaip vadinasi krūmas anksti pavasarį, balandžio pradžioje, žydintis violetiniais žiedais? Norėčiau įsigyti.
Auginu draceną, vienas iš trijų stiebų geltonuoja, juoduoja nyksta lapai. Ar galiu nupjauti stiebą ir kurioje vietoje? Jis aukščiausias iš visų. Ar tikėtis, kad išleis šaknis?
Po dviejų savaičių nelaistymo, palaisčius Schlumbergera, ji staiga pradėjo mesti šakeles. Ar gali būti, kad ji pūna? Vieta nesikeitė, prieš tai laistydavau kas savaitę. Ką daryti?
Ar tinka spygliuočio medžio pjuvenos mulčiuoti braškėms?
Labai norėčiau užsiauginti tiarelę ’Appalachian Trail’, tačiau nerandu pirkt nei sėklų, nei daigų. Gal galite patarti?
Užsiauginau chrizantemų daigų, kaip toliau juos auginti?
Raganės viduryje auga kiaulpienė. Kaip ją išnaikinti?
Žiemą nusipirkau šeflerą. Sėkmingai auga, tačiau lapai jau smulkesni ir riečiasi į apačią nepaisant, kad centrinis šildymas išjungtas. Ko jai trūksta? Reikia purkšti ar ne?
Pastaruoju metu vis dažniau sutinkamos „mėlynosios“ bulvės. Diabetikus labai nudžiugino internete skelbta informacija, kad jose yra žymiai mažiau krakmolo. Tačiau radau ir nuorodą, kad jose esama gerokai daugiau krakmolo, nei mums įprastose. Tai, greičiausiai, priklauso nuo bulvių veislės. Gal ką nors konkretesnio apie „mėlynųjų“ bulvių krakmolingumą galėtų pasakyti specialistai?
Noriu sužinoti ant kurios palangės statyti gėlę kliviją. Ką labiausia ji mėgsta – šviesą ar tamsą?
Norėčiau užsiauginti grybų. Kaip juos auginti?
Norėjau paklausti ar galima mulčiuoti perlitu? Norėčiau žemę po sidabrine egle ir tujomis apdenti geotekstile ir mulčiuoti perlitu, ar nepakenks augalams? Ar perlitas tinkamas mulciavimui?
Šiaudais dengtame darže auginu braškes. Dera neblogai, bet kirmija uogos, po koteliu mažos baltos kirmėlytės. Kai kurios uogos nespėja užaugti, parausta, bet būna mažos, apdžiūvę. Vėliau turbūt tas pats kenkėjas išgraužia ir lapus. Kas tai per kenkėjas, kada ir kuo reiktų purkšti? Gal yra kažkokių ekologiškų priemonių?
Svyruoklinių gluosnių ’Tortuosa’ pajuosta, stipriai džiūsta šakos. Nupurškus preparatu nuo grybelinių ligų šiek tiek atsigauna, vėl pradeda leisti naujas šakeles. Ir taip jau dveji metai. Ką daryti, ar kas metai purkšti? Gal reiktų anksti pavasarį, kol ligos dar neužpuolė? Gal yra koks preparatas, kuriuo nupurškus liga daugiau nekibs?
Gavau dovanų kalankę nemažą, sumedėjusią, nustojusią žydėti. Lapeliai dar kurį laiką pabuvo, o po to numetė ir juos, sudžiuvo, nors drėgmė laikėsi. Ar dar galima ją išgelbėti, ką daryti?
Rudenį pasodinau braškes po specialia plėvele daigams sodinti. Pavasarį suvešėjo, anksti pradėjo žydėti ir kaip nekeista turėjom gana daug uogų ir kokiom 2 savaitėm anksčiau nei paprastai. Buvau labai patenkinta. Rudenį nežinojau kaip jas paruošti žiemai, tai tiesiog nukirpau ir jos puikiai peržiemojo. Bet ką daryti toliau, juk jas reikia kažkaip patręšti, sutvarkyti, kelmai išlindo iš po tos plėvelės... Internete aiškina tik apie sodinimą. Patarkite nors kaip jas patręšti. Kiek metų jos gali augti po plėvele?
Rudenį, nuėmus derlių, šiltnamyje į žemę įterpiau nemažai neperpuvusio putpelių mėšlo. Dabar perkasdama žemę pamačiau, kad jis per žiemą taip ir nesupuvo. Nerimauju, ar nepadauginau putpelių mėšlo. Ar jis patiks mano pomidorams?
Kodėl po žiemos ant rododendro neliko nei vieno lapo? Jeigu persodinsiu į kitą vietą ar jis išgyvens?
Kaip suminkštinti miesto vandentiekio vandenį kambarinėms gėlėms (sanpaulijoms, streptokarpams) laistyti? Skaičiau kad vandenį virinti, kitur rašo kad kaip tik virintu vandeniu laistyti gėles negerai. Kitas variantas - galima durpines žemes drobiniame maišelyje parą vandenyje palaikyti. Kiek efektyvūs šie būdai, ar yra ir kitų, nes surinkti lietaus vandenį ar įsirengti vandetiekio filtrus namuose nėra galimybių.
Užpernai pasodinti gėlyne narcizai ’Tete-a-tete’ pernai pavasarį šiuo laiku jau buvo pradėję žydėti, o šiemet jie visai nenori augti. Pernai vasarą jų nekasiau, laikiau lapus kuo ilgiau, po to ant viršaus užsodinau vienmetes gėles. Gėlynas yra šiaurinėje pusėje, prie daugiaaukščio pastato, tad saulės nėra, bet susidaro vėjo sūkuriai. Šiaip, erdvi vieta. Pernai vasarą vėjas labai džiovino žemę, teko gausiai laistyti. Gėlyno žemės viršutinis sluoksnis – durpių ir kompostinės žemės mišinys, lengvas. O gilesnis sluoksnis – prasta nederlinga žemė. Gali būti ir molio intarpų. Narcizai buvo sodinti lengvajame sluoksnyje. Pernai augo gerai ir gausiai žydėjo. O šiemet lapeliai tik 0,5–1 cm ilgio, pumpurai matyti, bet neauga nei lapai, nei žiedai. Tik vienas žiedkotis be lapų išlindęs 8–10 cm. Ar galėjo svogūnėliams pakenkti drėgmės perteklius? O gal kokia liga užpuolė? Pernai 2 augalėliai buvo mažesni už kitus ir turėjo kelis kreivus lapelius. O gal kažkokių mikroelementų perteklius, ar trūkumas? Rudenį buvo tręšta universaliomis rudens trąšomis.
Tas pat atsitiko ir su kitais ciklameniniais narcizais, pasodintais kitoje gėlyno vietoje - ant jų taip pat buvo užsodinta vasarinės gėlės, tik tos veislės visi augalai atrodė sveiki. Kitų veislių narcizai auga geriau. Be to, šį pavasarį pastebėjau labai prastą snieguolių dygimą (3 skirtingos veislės, pasodintos skirtingose vietose), bei Iris reticulata prastą augimą (prie jų irgi buvo sodintos vasarinės gėlės). Gal būt, netinka ant svogūninių gėlių sodinti vasarines gėles, gal perdaug būna drėgmės?
Jau kelinti metai iš eilės nukenčia mano puošnusis šilokas. Dar žiedams besiformuojant atsiranda voratinklėliai ir netrukus po to išsirita kirmėlės, kurios nugraužia žiedynus. Šiemet norėčiau suspėti užkirsti kelią niekdariams ir rudenį pasidžiaugti šilokų žiedais. Kaip galėčiau sunaikinti kenkėjus? Purškiau kalio muilu, bet nepadėjo.