• spalio 28 d., Trečiadienis

Dideli mažų akmenukų pranašumai

Akmenukų skaldele nubertame gėlyne pakanka kelių augalų. Tokį gėlyną paprasta prižiūrėti, o atrodo jis nepriekaištingai ir labai patraukliai.

 

 

Daug akmenukų ir keli augalai – tai du elementai, sudarantys akmenuotą gėlyną. Jį lengva įrengti, paprasta prižiūrėti ir, svarbiausia, toks gėlynas padeda užglaistyti įvairius bendro sodybos projekto nesklandumus. Prireiks tik trupučio kūrybinės ugnelės, kad akmenuotam gėlynui būtų suteikta efektinga išvaizda.

Klasikinių raštų paieškokite gamtoje. Akmenuotą substratą mėgsta ir jame noriai įsikuria sausrai atsparūs augalai, nebijantys vandens stygiaus ir kaitrių bei džiovinančių saulės spindulių. Tokie augalai auga mažomis grupelėmis ir atkreipia dėmesį išraiškingomis formomis bei pilkšvais ar tamsiai purpuriniais lapais. Ši spalva tinka prie natūralaus akmenukų kolorito. Šiuolaikiniai minimalistiniai projektai dažnai būna artimi japoniškiems sodams, kur žvyras ir akmenys yra tokie pat svarbūs kaip augalai.

Praktiškų ir patvarių medžiagų gerbėjai taip pat turėtų įvertinti smulkių akmenukų pranašumus: padailintas skaldele, kiekvienas sunkiai sutvarkomas sodybos kampelis gali virsti labai patraukliu sodo perliuku.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2020 metų sausio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Makita5

Šiandien

  • Spalio 28, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 16:51.
  • Mėnulis teka 16:28, leidžiasi 03:10.
  • Mėnulis Avine 10:44, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Almantė, Gaudrimas, Simonas (Simas), Skirmantas, Tadas
  • Simajudas. Vėlių paminėklai.
  • Vaisių diena. Sodinkite vaismedžius, vaiskrūmius, pamulčiuokite. Skinkite rudeninius obuolius, uogas greitam vartojimui. Šaldykite vaisius, daržoves. Gaminkite antpilus, ieškokite vandens šaltinių. Vėdinkite patalpas. Nepalankus metas tręšti, ravėti, pradėti džiovinti vaisius, prieskoninius augalus.
  • Jeigu žiemą varvekliai pastogėse ilgi, ilgi bus ir vasarojai, o jeigu varvekliai trumpi, tai ir vasarojaus derlius bus prastas.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius