• vasario 5 d., Trečiadienis

Balkonuose – galenių varpeliai

Kadaise augintas, vėliau pamirštas ir vėl prisimintas augalas jau nepanašus į senuosius giminaičius. Ir jo auginimo būdas dabar kitoks. Kai kurie galeniai sodinami kaip vienmečiai lauko vazonuose, deriniuose su žolynais. Didesni krūmeliai – balkonų ir terasų puošmenos. Vasarą galeniams geriausia augti lauke, kur daugiau šviesos ir gaivaus oro.

 

 

Auginimo ypatumai

*Vasarą galeniai geriausiai auga lauke – juos su vazonais pastatykite sode, terasoje, balkone. Geriausia, kai saulė augalus apšviečia pusę dienos. Saulėkaitą jie pakenčia, bet būtina reguliariai laistyti.

*Jei žemė labai greitai džiūsta, krūmeliai nenoriai auga ir mažai žydi – nelaukdami persodinkite. Galeniai vystosi greitai, ir parduotuvėje pirktas vazonas po kelių savaičių pasidaro ankštas.

*Pagrindinis įsigyto augalo priežiūros darbas – laistymas. Iki rugpjūčio pabaigos vandens į vazoną pilkite gausiai, bet padėkle jo nepalikite. Vėliau laistymą mažinkite, bet neleiskite žemei nei išdžiūti, nei užmirkti. Žemės gniužulo perdžiūvimas arba ilgai padėkle užsistovėjęs vanduo sugadina visą grožį – nukrenta pumpurai ir lapai. Po to turi praeiti mažiausiai mėnuo, kad augalas atsigautų.

*Augimo ir žydėjimo periodu kas 10 dienų arba kas dvi savaites galeniai tręšiami kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis.

*Nuo šalnų saugoti būtina. Rudenėjant augalai iš pradžių nakčiai, o paskui ir visam laikui sunešami į patalpas.

*Augindami galenius lauke sulauksite ir sėklų. Juos noriai lanko vabzdžiai, bitės renka gausias žiedadulkes. Apdulkinti žiedai per 3–4 savaites subrandina sėklas. Pavasarį jas pasėkite į lengvą žemę. Daigai pasirodys po 3–4 savaičių. Jauni augalėliai auga greitai, todėl ūgtelėjusius išsodinkite po vieną. Jie pražys kitais metais, nors žiedai gali būti šiek tiek kitokie nei motininio augalo.

*Žiemoti galeniams tinkamiausios 10–15 °C šilumos šviesios patalpos. Jų augimas labai sulėtėja, bet ūgliai neištįsta. Kuo žemesnė oro temperatūra, tuo augalai mažiau laistomi, netręšiami.

*Labai šiltuose ir sausuose butuose šie augalai lengviau pažeidžiami kenkėjų: voratinklinių erkučių, amarų.

*Persodinti jaunus galenius reikia kasmet, geriausia vasario arba kovo mėnesiais. Senesnius, didesnius augalus perkelti į naujus indus užtenka kas 2–3 metai, kasmet pakeičiant viršutinį žemės sluoksnį. Mišinys turi būti purus, laidus vandeniui ir orui. Jo sudėtis nėra labai svarbi.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Vasario 5, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:01, leidžiasi 17:06.
  • Mėnulis teka 10:01, leidžiasi 01:44.
  • Mėnulis Jautyje. Priešpilnis 10:02
  • Aga, Agė, Agota, Birutė, Gaudvilas, Ilona.
  • Šv. Agota, Duonos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite daržoves, gėles, persodinkite daigus (į dėžutes ar šildomus šiltnamius). Jie turės tvirtas šaknis ir bus stiprūs, tačiau augs lėtai. Tikrinkite sėklų daigumą. Tinkama diena persodinti, tręšti kambarinius augalus,
  • Jei vasaris šaltas, birželis bus karštas.
e-seklos

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius