• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

5 klaidos, kurios „suvalgo“ namų erdvę

Laikai, kai virtuvė, svetainė ir darbo kambarys buvo atskirose erdvėse – jau praeitis. Šiandien, taupydami brangią butų kvadratūrą, planuodami sodybų ar namų interjerus pastoviam gyvenimui, bendrose erdvėse darome viską – priimame svečius, gaminame valgį, ilsimės ir dirbame. Tačiau planuodami tokius namus, neretai susiduriame su iššūkiu – kaip tiek visko į vieną erdvę sutalpinti?

 

 

 

Dalinamės interjero dizainerių patarimais, kaip suplanuoti bei įsirengti bendrą erdvę, kad skirtingi jos kampai neatrodytų lyg iš „skirtingų operų“, ir kokių klaidų labiausiai vengti.

 

 

Klaida nr. 1 – netinkamas baldų pasirinkimas

Anot specialistų, neretai žmonės klaidingai mano, kad mažesnėse erdvėse reikia mažų baldų, o didesnėse – didelių. Tačiau tai – mitas. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti priešingai, tačiau mažoje erdvėje dažnu atveju daug geriau atrodys keli dideli, negu daug mažyčių akcentinių baldų. Esminė taisyklė – skirtingų dydžių, aukščių ir net formų baldai, kurie proporcingai ir harmoningai dera tarpusavyje. Tai subtiliau ir solidžiau užpildo interjerą, suteikia jam daugiau tūrio. Tačiau vertėtų prisiminti, kad baldus reikia rinktis tokius, kurie galėtų išmaniai prisitaikyti prie jūsų erdvės poreikių ir maksimaliai ją užpildyti. Tam labai tinka minkšti moduliniai baldai, suteikiantys galimybę keisti ir pritaikyti jų išdėstymą. Didesnėje erdvėje galima komplektuoti ir penkiavietę sofą, kuri gali būti 5 metrų ilgio, o į mažiausią erdvę galima rinktis vos kelis segmentus. Taip pat dizaineriai pataria nepamiršti papildomo baldų funkcionalumo – štai modulinius minkštus baldus, esant poreikiui, galima išsiskaidyti. Sulaukus svečių, juos galima perskirstyti per visą kambarį, ir jie atstos trūkstamas kėdes, o sustūmę sukursite miegamąją erdvę.

 

 

Klaida nr. 2 – erdvės nevientisumas

Dizaineriai primena, kad mažose erdvėse reikėtų sumaniai rinktis spalvų ir tekstūrų gamą – ramaus, vienodo atspalvio korpusiniai baldai tarsi apgauna akį ir vizualiai suteikia erdvės pojūtį, o pernelyg ryškios ir dominuojančios akcentinės detalės erdvę gali tik suspausti. Jeigu jus riboja kambario plotas, specialistai rekomenduoja atsižvelgti į bendrą spalvinę visumą, kad tiek virtuvės, tiek svetainės, tiek poilsio zonos ar valgomojo baldai bent minimaliai derėtų tarpusavyje. Jeigu virtuvę projektuojate toje pačioje erdvėje, stenkitės vengti ryškių akcentų, neįprastų spalvinių gamų, intensyvių raštų rankenėlių. Verčiau šoniniai baldai tegul būna organiškai apjungti ir panašūs, o akcentais lai tampa laisvai pastatomi baldai, pavyzdžiui, sofa ar kėdės prie valgomojo stalo.

 

Parengta pagal BNS pranešimą spaudai. Nuotraukos – Pixabay, Pexels.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius