• liepos 27 d., Šeštadienis

5 klaidos, kurios „suvalgo“ namų erdvę

Laikai, kai virtuvė, svetainė ir darbo kambarys buvo atskirose erdvėse – jau praeitis. Šiandien, taupydami brangią butų kvadratūrą, planuodami sodybų ar namų interjerus pastoviam gyvenimui, bendrose erdvėse darome viską – priimame svečius, gaminame valgį, ilsimės ir dirbame. Tačiau planuodami tokius namus, neretai susiduriame su iššūkiu – kaip tiek visko į vieną erdvę sutalpinti?

 

 

 

Dalinamės interjero dizainerių patarimais, kaip suplanuoti bei įsirengti bendrą erdvę, kad skirtingi jos kampai neatrodytų lyg iš „skirtingų operų“, ir kokių klaidų labiausiai vengti.

 

 

Klaida nr. 1 – netinkamas baldų pasirinkimas

Anot specialistų, neretai žmonės klaidingai mano, kad mažesnėse erdvėse reikia mažų baldų, o didesnėse – didelių. Tačiau tai – mitas. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti priešingai, tačiau mažoje erdvėje dažnu atveju daug geriau atrodys keli dideli, negu daug mažyčių akcentinių baldų. Esminė taisyklė – skirtingų dydžių, aukščių ir net formų baldai, kurie proporcingai ir harmoningai dera tarpusavyje. Tai subtiliau ir solidžiau užpildo interjerą, suteikia jam daugiau tūrio. Tačiau vertėtų prisiminti, kad baldus reikia rinktis tokius, kurie galėtų išmaniai prisitaikyti prie jūsų erdvės poreikių ir maksimaliai ją užpildyti. Tam labai tinka minkšti moduliniai baldai, suteikiantys galimybę keisti ir pritaikyti jų išdėstymą. Didesnėje erdvėje galima komplektuoti ir penkiavietę sofą, kuri gali būti 5 metrų ilgio, o į mažiausią erdvę galima rinktis vos kelis segmentus. Taip pat dizaineriai pataria nepamiršti papildomo baldų funkcionalumo – štai modulinius minkštus baldus, esant poreikiui, galima išsiskaidyti. Sulaukus svečių, juos galima perskirstyti per visą kambarį, ir jie atstos trūkstamas kėdes, o sustūmę sukursite miegamąją erdvę.

 

 

Klaida nr. 2 – erdvės nevientisumas

Dizaineriai primena, kad mažose erdvėse reikėtų sumaniai rinktis spalvų ir tekstūrų gamą – ramaus, vienodo atspalvio korpusiniai baldai tarsi apgauna akį ir vizualiai suteikia erdvės pojūtį, o pernelyg ryškios ir dominuojančios akcentinės detalės erdvę gali tik suspausti. Jeigu jus riboja kambario plotas, specialistai rekomenduoja atsižvelgti į bendrą spalvinę visumą, kad tiek virtuvės, tiek svetainės, tiek poilsio zonos ar valgomojo baldai bent minimaliai derėtų tarpusavyje. Jeigu virtuvę projektuojate toje pačioje erdvėje, stenkitės vengti ryškių akcentų, neįprastų spalvinių gamų, intensyvių raštų rankenėlių. Verčiau šoniniai baldai tegul būna organiškai apjungti ir panašūs, o akcentais lai tampa laisvai pastatomi baldai, pavyzdžiui, sofa ar kėdės prie valgomojo stalo.

 

Parengta pagal BNS pranešimą spaudai. Nuotraukos – Pixabay, Pexels.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius