5 tapetų mitai

Interjero dizaino tendencijos, kaip ir drabužių mados, turi tendenciją sugrįžti. Visos mados yra cikliškos – apsuka ratą ir sugrįžta. Tapetai – ne išimtis: dar neseniai laikyti atgyvena, dabar sugrįžta į interjero dizaino viršūnes, žavėdami savo raštais ir spalvomis tiek sodybų, tiek miesto namų interjeruose.

 

 

Apie tapetų dizainą ir mitus, susijusius su tapetų klijavimo subtilybėmis, kalbamės su „RETROFORMA“ įkūrėja, dizainere Lina Kalinauskaite.

 

Pirmas mitas. Tapetai sugadina sienas

Nors šiuolaikiniai tapetai yra labai meniški, vis dar dažnai pasitaiko išgirsti nuomonę ar nusistatymą, kad dažyti sienas yra praktiškiau. Esą jei priklijuosime tapetus, sienos bus „sugadintos“, ir nulupus tapetus jų nebebus galima dažyti. Norėčiau tai paneigti. Sienos tiek dažymui, tiek tapetavimui ruošiamos vienodai. Sienos turi būti glaistomos 2 kartus. Ant dažymui paruoštos sienos užklijavus tapetus ir juos nulupus reikės užglaistyti įtrūkimus (jei tokių atsirado), pašveisti ir vėl galima dažyti. Bet tie, kurie gyveno su tapetais, savo namuose vargiai vėl beužsimanys plikų dažytų sienų. Visų pirma, tapetais klijuotos sienos yra daug atsparesnės teplumui. Jei dažytas sienas reikia perdažyti kas 5–7 metus, tapetuotos atrodys šviežiai dvigubai ilgiau. Tapetuotas sienas galima plauti, tai leidžia palaikyti jų švarą. Be to, tapetais išklijuota siena yra mažiau pažeidžiama. Bet kokie nedideli įbrėžimai ne taip matosi, kaip ant dažytos. Perkabinant paveikslus, lentynas ar karnizus užuolaidoms, sienose lieka išgręžtos skylės. Jei sienos dažytos, jas reikės glaistyti ir perdažyti visą kambarį. Tapetais išklijuotoje sienoje atsiradusią skylę galima paprasčiausiai užlopyti, užklijuojant nedidelį tapetų lopinėlį, priderinus raštą. Taip skylė taps beveik nematoma. Visada rekomenduoju pasilikti nedidelių tapetų atraižų būtent tokioms situacijoms.

 

 

Antras mitas: tapetai greitai atsibos ir išeis iš mados

Tapetų raštai suteikia daug džiaugsmo. Tapetai yra nepakeičiami miegamuosiuose, vaikų kambariuose, jie suteikia kambariams jaukumo, šilumos ir elegancijos. Kai kurie tapetų raštai gyvuoja jau daugiau nei 150 metų, tik dabar spausdinami naujomis, šiuolaikiškomis spalvomis. Tą puikiausiai iliustruoja Williamo Morriso raštų atgimimas. Tapetų kokybę sudaro ir pats piešinys. Jei piešinys yra geras, meniškas, jis niekada nenusibos. Jei rinksitės klasikinio rašto tapetus, jie bus amžini. Mūsų krašte dar kiek iškreiptas klasikinio rašto supratimas. Manoma, kad klasikiniais tapetais galime vadinti tik dryžuotus ar damasto rašto tapetus. Istoriniai, antrą šimtmetį skaičiuojantys raštai taip pat yra klasika. Iš mados gali išeiti spalva, bet ne raštas. Spalvinės gamos keičiasi kas 7–10 metų, tai yra periodas, per kurį keičiasi interjerų spalvinė gama.

 

Tekstas – Agnės Misiūnaitės-Virbalienės.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius