Advento ir Kalėdų vainikai: skirtumų yra
Daugelis painioja šiuos vainikų tipus, manydami, kad tai, kas tinka vienam, tinka ir kitam – juk adventą ir Kalėdas skiria labai trumpas laiko tarpas. Iš tiesų yra ne visai taip. Abu vainikai rišami ir dekoruojami laikrodžio rodyklės kryptimi. Abiem atvejais naudojamos žvakės, visžaliai augalai ir kitos gamtinės medžiagos, pavyzdžiui, kankorėžiai. Vis dėlto advento vainikui būdingas stipresnis natūralumas, naudojamos beveik vien tik gamtinės medžiagos. O štai kalėdinio vainiko jau leistinos gerokai įvairesnės variacijos, dedamos ir dirbtinės medžiagos, prašmatnesnės puošmenos, gali būti gerokai daugiau blizgesio. Toks skirtumas – lyg ir savaime suprantamas. Juk per adventą turime būti susikaupę, panirę į laukimo būseną. Kalėdos teikia daug džiugesio, todėl jį ir perteikiame per puošmenas, tam tikrą ryškumą.
Pagrindinis vainikų skirtumas – žvakės. Adventiniam reikalavimai griežti: jį turi sudaryti keturios žvakės, iš kurių kiekviena skirta vienai advento savaitei. Jų aukštis nevienodas: pirmąją savaitę uždegama aukščiausia, o paskutiniąją – žemiausia. Advento vainikui rekomenduojamos žemos žvakės, nes tokios geriau perteikia santūrumą ir susikaupimą. Dekorui tinka įvairios gamtinės medžiagos, pavyzdžiui, samanos, kankorėžiai, riešutai, rojaus obuoliukai, galima priderinti ir rankų darbo šiaudinius žaisliukus. Pagrindas taip pat turėtų būti natūralus – iš šieno, šiaudų, lanksčių šakelių, samanų. Renkantis medžiagas, būtina atsižvelgti į tai, ar nekenkiame gamtai.
Advento vainiką nesunku perdaryti į kalėdinį, šiek tiek pakeitus dekorą. Pagrindas liktų tas pats, o žvakės pakeičiamos į plonas, aukštas. Puošti galima pačiomis įvairiausiomis dekoracijomis, nebūtinai natūraliomis: blizgiais ornamentais, stiklo puošmenomis, eglutės burbulais, dirbtiniu sniegu ir t. t.
Pexels nuotr.