• spalio 18 d., Penktadienis

Agurkai neturi jausti alkio

Bet kokie augalai augs silpni, mažiau derės ir dažniau sirgs, jei negaus reikiamų maisto medžiagų. Kartais siekiant užsiauginti savų ir labai ekologiškų daržovių, jos vien tik laistomos tyru vandeniu. Gerai, jei žemė derlinga, jei buvo pridėta daug komposto. O jei daržas netręštas? Tada vien vandens neužteks.

 

 

 

 

 

Augantiems daigams iki žydėjimo pradžios reikia nemažai azoto. Šią medžiagą gamina mikroorganizmai, o jų gausa ir aktyvumas priklauso nuo temperatūros, drėgmės, dirvožemio struktūros. Iš „naminių“ trąšų dažniausiai naudojami pelenai, mėšlo ir žolių raugas. Pelenai naudingi, bet azoto juose nėra. Mėšlo ir žolių raugus kiekvienas ruošia savaip, todėl neįmanoma pasakyti, kokia naudingų medžiagų koncentracija pateikiama augalams.

Mineralines trąšas, turinčias mikroelementų, patogiausia naudoti ir tiksliai dozuoti. Parduotuvėse rasite specialiai agurkams paruoštų trąšų. Būtinai laikykitės ant pakuotės nurodytų normų.

Galite rinktis barstomas arba laistymo vandenyje tirpinamas trąšas. Barstomas trąšas pirmą kartą sumaišykite su dirvožemiu agurkų lysvėje dar prieš sodinimą. Apytiksliai beriama apie 50 g/m².

Jei prieš daigų sodinimą į dirvožemį buvo įterpta mineralinių ar organinių trąšų (komposto, perpuvusio mėšlo, biohumuso), papildomai tręšti pradedama praėjus 2–3 savaitėms.

Augimo metu geriausia kas savaitę išberti po 20 g/m² trąšų. Stenkitės, kad granulių nepatektų ant lapų, o tik tarp augalų. Atsargiai ir negiliai supurenkite dirvožemio paviršių ir palaistykite – tegul tirpsta.

Vandenyje ištirpintas trąšas augalai pasisavina greičiau ir geriau. Galima kiekvieną kartą laistant įpilti truputį trąšų, bet savaitės dozė turi būti ne didesnė kaip 20–30 g/m². Kuo tręšimas tolygesnis, tuo geriau augs augalai, tuo mažesnis ligų ir fiziologinių sutrikimų pavojus. Jei tręšite kas 7–10 dienų ar dar rečiau, augimas bus netolygus.

Pradėjusius derėti agurkus verta tręšti 2 kartus per savaitę (savaitės trąšų normą padalinti į dvi dalis). Vienkartinė norma augalui – ne didesnė kaip 10 g. Tręšiant dažnai, bet nedideliais kiekiais, nieko blogo nenutiks, o tik agurkai geriau augs. Apie maisto medžiagų trūkumą ar netinkamą tręšimą dažniausiai pasako pasikeitusi augalų išvaizda.

****

Agurkai nepakenčia didelės druskų koncentracijos dirvožemyje, todėl tręšiami dažnai, bet saikingai, ypač nokstant vaisiams.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 18, penktadienis.
  • Saulė teka 07:54, leidžiasi 18:13.
  • Mėnulis teka 18:12, leidžiasi 09:18
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 17 d.
  • Liubartas, Lukas, Vaiva, Kęsminas, Kęsmina
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus, svogūnines gėles. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis, nupurkškite karbamidu kamienus, šakas, nubaltinkite. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Kėkštas miške garsiai rėkia – žiemos siekia. Kėkštas giles knibinėja – žiemą prašinėja.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius