• gruodžio 22 d., Sekmadienis

Ankstyva vitaminų versmė – laiškinis česnakas

Kuklus, gražus, nekeliantis ypatingų reikalavimų ir tinkamas auginti net ir naujokams sodininkams – toks yra laiškinis česnakas (Allium schoenoprasum), užburiantis žiedų rausvumu ir pikantišku skoniu. Jam nereikia daug vietos, užteks ir vazono. Šis augalas gražiai atrodys vazoninėse kompozicijose ir vienas, gėlyne ir darže.

 

Atželia vienas pirmųjų

 

Laiškinis česnakas – 15–40 cm aukščio daugiametis augalas, savaime paplitęs visoje Europoje, Kaukaze, Sibire, Kinijoje, Japonijoje, Azijoje, Amerikoje ir kitur. Komerciniais tikslais tūkstančius hektarų augina Vokietija, Naujoji Zelandija. Lietuvos gamtoje jis yra retas, randamas drėgnose upių pakrančių pievose, dažniausiai auginamas soduose.
Laiškinio česnako svogūnėliai pailgi, smulkūs, vos 1 cm skersmens, po vieną ar kelis išaugę iš trumpų šakniastiebių. Lapai pamatiniai, tuščiaviduriai, 2–6 mm pločio. Žiedynas rutuliškas arba pusiau rutuliškas, tankus, daugiažiedis. Augalas žydi iki birželio pabaigos ar liepos pradžios. Vėliau pradeda bręsti sėklos. Jos labai gerai sudygsta, daigios išlieka kelerius metus. Lapai pasirodo balandžio pabaigoje, o gegužės pradžioje juos jau galima po truputį vartoti maistui. Žydėjimo pabaigoje antžeminę dalį reikia nupjauti. Tada augalai atželia ir žaliuoja iki pat spalio mėnesio arba kol užšąla. Laiškinius česnakus patariama dauginti sėklomis arba kerų dalimis.

 

Kuo naudingi laiškiniai česnakai? Kaip juos auginti? Prie kokių patiekalų tinka? Apie tai rašome naujausiame „Žolynų žurnalo“ numeryje.

 
 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 22, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:40, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 12:09.
  • Mėnulis Svarstyklėse 21:07, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gruodžio 15 d.
  • Anna, Aneta, Dovilė, Gedvyda, Gedvydas, Ksavera, Rimbertas, Zenonas
  • Astronominės žiemos pradžia.
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Koks oras yra gruodžio 22 dieną, toks bus ir kitų metų kovo mėnesį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius