Anturio žiedai – keliems mėnesiams
Iš drėgnų Centrinės ir Pietų Amerikos atogrąžų kilę anturiai jau ne vieną dešimtmetį auginami kambariuose. Jie priprato prie sauso oro ir puikiausiai auga, žydi įvairiose šiltose patalpose. Stambūs Andrės anturiai (Anthurium andreanum) kartais vadinami flamingų gėlėmis. Smulkesni Šercerio anturiai (A. scherzerianum) ištvermingesni, bet mažiau puošnūs.
Kiekvienas žiedas – tai burbuolės pavidalo žiedynas, apsuptas spalvingos pažiedės. Žydi apie du mėnesius, pamažu keisdamas pažiedės spalvą. Dažniausi įvairūs rožiniai atspalviai, bet įvairių veislių pažiedžių spalva gali būti nuo žalios iki baltos arba rausvos ir nuo baltos iki tamsios raudonos.
*Ilgiau žydės tie anturiai, kurie skleidžia pirmuosius žiedus. Parduotuvėje įsigytą augalą pirmiausia gerai palaistykite. Dar geriau – trumpam įstatykite vazonėlį į dubenį su vandeniu, kad visa žemė gerai sumirktų. Po to jį ištraukite, vandens pertekliui leiskite išbėgti.
*Anturius laikykite šviesioje, bet nesaulėtoje vietoje. Tinka rytiniai ir vakariniai kambariai – ten saulė augalus apšviečia trumpai. Pietiniuose kambariuose juos pastatykite apie vidurį, kur pakankamai šviesu.
*Laistyti reikia reguliariai, neleidžiant žemei išdžiūti. Vidutiniškai arba gausiai augalai paliejami du kartus per savaitę. Geriausias yra minkštas vanduo. Nors kietą vandentiekio vandenį anturiai pakenčia, bet nebūna vešlūs. Jie labai mėgsta purškimą minkštu vandeniu ir šiltą dušą.
*Sendamos pažiedės pamažu keičia spalvą, pažaliuoja, kol galiausiai ima džiūti. Tokius žiedynus iškirpkite. Po gausaus žydėjimo pavasarį ir vasarą anturiai trumpai pailsi. Pavieniai žiedai pražysta ir rudenį, žiemą. Kuo šiltesnė patalpa, tuo daugiau jų sulauksite. Net žiemą kambaryje turėtų būti apie 18–22 °C. Jokiu būdu netinka šalta palangė.
Pixabay nuotr.