• gegužės 2 d., Ketvirtadienis

Aplinkos puoselėtojo užrašai balandį

Jeigu kovą apie malonius darbus dar tik svajojame, tai balandį jau raitomės rankoves. Visi trys pavasario mėnesiai pavadinti paukščių vardais, nes jį bundantį ypač primena pargrįžtantys sparnuočiai. Tad suskubkite iškelti inkilus, jeigu to nepadarėte anksčiau.

 

 

Padėkime atsigauti vejai

 

Vienas iš svarbiausių pavasario darbų – vejos atgaivinimas, nes po žiemos ji, kad ir kaip stengiamės prižiūrėti, dažniausiai atrodo apgailėtinai. Dažniausia nesėkmės priežastis – permainingi žiemos orai, pažliugęs dirvos paviršius, ypač kai veja yra daliniame pavėsyje, ir mindymas žiemą. Veją būtina ne tik pjauti, tręšti ar laistyti, bet ir aeruoti. Jeigu turite didesnį plotą, t. y. ne mažiau kaip kelis arus, reikėtų įsigyti nuosavą aeratorių arba samdyti profesionalus. Aeratorius panašus į vejapjovę, tik jo funkcija kita – išpešioti sudžiūvusius žolės šaknų gumulus, subadant vejos paviršių, kad deguonis pasiektų ir gilesnius dirvos sluoksnius. Jeigu jos turite tik kelis kvadratinius metrus, galite subadyti paprastomis šakėmis arba sodo prekėse parduodamais batais su specialiais padais. Visgi geriausia yra aeratorius, kuris ne tik subado, bet ir išpešioja negyvą žolę, samanas.

Po šios „operacijos“ reikėtų sugrėbti visus augalų likučius ir patręšti veją pavasarinėmis trąšomis. Kurį laiką po aeravimo ji tikriausiai atrodys skurdokai, bet greitai atsigaus ir vėliau bus žalia ir gaivi, kaip iš reklamos.

Augalų tręšimas

 

Balandis yra ir tręšimo mėnuo. Tinkamiausios – specialios pavasarinės trąšos, kuriose paprastai būna daugiau azoto. Jeigu tik įmanoma, geriausia, kad kiekvieną augalų grupę tręštumėte specialiomis trąšomis: erikinius augalus (rododendrus, azalijas, šilauoges, bruknes, viržius) – skirtomis rododendrams arba šilauogėms, spygliuočius – skirtomis spygliuočiams, obelis, kriaušes, serbentus ir pan. – skirtomis vaismedžiams ir t. t. O jeigu tokios galimybės neturite, naudokite universalias pavasarines, kuriose yra ne tik makroelementų (azoto, kalio, fosforo), bet ir mikroelementų (magnio, geležies, vario, cinko bei kt.). Šie įvairūs mineralai būtini augalams, kaip ir žmonėms, kad augtų sveiki.

Bet ne mažiau reikalingos ir organinės trąšos, kurių galima įsigyti sodo prekių parduotuvėse ar pasiruošti patiems: mėšlas, kompostas ar humusas. Jei auginate Kalifornijos sliekus, galima po saują jų pagaminto humuso paberti kiekvienam augalui – tiek dekoratyviniam, tiek sodiniam.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 1, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:40, leidžiasi 20:54.
  • Mėnulis teka 03:51, leidžiasi 11:10.
  • Mėnulis Vandenyje. Delčia
  • Anelė, Juozapas, Zigmantas (Zigmas), Žilvinas, Vydmantė
  • Gegutės diena. Tarptautinė darbininkų diena. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu: į 10 l kibirą įpilti 100 ml 9 % acto arba citrinos rūgšties. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu. palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius